Эксперты спрогнозировали ситуацию с пресной водой в Крыму

В Крыму может не остаться ни одного пресного озера / Reuters

Председатель Национального экологического центра Украины Руслан Гаврилюк считает, что дальше ситуация будет только ухудшаться.

На Кримському півострові спостерігається дуже складна ситуація з водопостачанням - це загрожує чим, що вже через 30 років може не залишитися жодного прісного озера.

Як пише Крим.Реалії, за словами експертів, висихання водойм відбувається не тільки через перекритий Україною Північно-Кримський канал. Причинами є також відсутність опадів, буріння свердловин і діяльність людини.

"Якщо опади не випадають, то вода з тих же озер живить грантові води або ґрунт на прилеглій території. Враховуючи те, що температура у нас зростає і відбувається випаровування, то таким чином водний дефіцит зростає, рано чи пізно це призводить до повної втрати води й, відповідно, озер", – пояснив заступник директора Українського Інституту водних проблем і меліорації Михайло Яцюк.

Читати такожСША допоможуть Україні повернути Крим: У МЗС зробили заяву

Водночас голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк вважає, що далі ситуація буде тільки погіршуватися.

"Водна криза буде тільки посилюватися, і не варто очікувати, що цей рік був поганий, а далі все у нас буде окей. Ні, цього вже не буде, це однозначно", – сказав він, зазначивши, що вже зараз, за критеріями ООН, материкова Україна зараз відноситься до малозабезпечених водою країн світу.

"Якщо на душу населення припадає менш як 1700 куб. м води на рік - ця країна є водонезабезпеченою. В Україні цей показник зріс. Він становив до нещодавнього часу 1000 куб.м, а зараз – 1200 куб. м, і це тільки тому, що у нас зменшилося населення. У цьому плані, у нас ресурс знижується", - говорить Гаврилюк.

Також експерти вважають, що в Криму цей показник ще нижче. Тому якщо щороку на півострові буде висихати 10 озер, то за 30 років їх не стане зовсім.

Засуха в Криму - про що раніше повідомляв головред:

Новости сейчасКонтакты