Олег Жданов спрогнозировал, что в 2021 году произойдет суперзаморозка войны на Востоке Украины.
Конфлікт на Донбасі не вирішиться в 2021 році. Причому на Україну можуть чекати два варіанти розвитку подій - поганий і дуже поганий.
Свої прогнози озвучив у коментарі Главреду військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.
"Якщо станом на кінець 2020 року конфлікт на Донбасі був заморожений, то в 2021 році відбудеться суперзаморозка. Всі компроміси з боку України вичерпані, а з боку Росії компромісів не було і не буде – вона наполягає на виконанні "Мінська". Шляхів вирішення конфлікту два: поганий – вихід з Мінських домовленостей із заявою про їхню нездійсненність; дуже поганий - виконання "Мінська" в повному обсязі, а потім входження України до складу союзної держави (або що там нам запропонує Путін)», - зазначив військовий експерт.
Жданов вважає, що конфлікт на Донбасі залишиться на стадії замороженого конфлікту з одностороннім припиненням вогню. На його думку, ніякої більш оптимістичної перспективи поки немає.
Також експерт оцінив шанси того, що країни Заходу допоможуть Україні. Зокрема, Жданов вважає:
Києву варто побоюватися адміністрації новообраного президента США Джо Байдена набагато більше, ніж адміністрації Трампа. У Демократичної партії США занадто багато інтересів в Росії, тому Україну можуть просто здати Кремлю.
Позицію Берліна після відходу канцлера Анґели Меркель складно прогнозувати. Якщо до влади в Німеччині прийдуть промисловці-капіталісти, вони шукатимуть шляхи співпраці з РФ і зняття санкцій, а Україну просто віддадуть на відкуп Москві.
Туреччина вирішує питання щодо Криму активніше, ніж Україна. У Анкари - свої інтереси, і Крим їй потрібен як плацдарм, щоби тут зачепитися і штовхати в Європу свої товари через Україну.
Велика Британія - наш промінчик надії. Британці зацікавлені в тому, щоби Україна залишалася в їхній сфері впливу, щоби можна було влаштувати тут буферну зону. Це шанс, що нас не кинуть сам-на-сам з Росією.
"Таким чином, сподіватися на те, що конфлікт на Донбасі може бути врегульований в 2021 році, не варто – ця історія надовго. У найближчій перспективі ситуація не вирішиться на нашу користь і в справедливому контексті", - резюмував Олег Жданов.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що нормандський формат все ще актуальний. При цьому проблеми в переговорному процесі існують на рівні міністрів закордонних справ.
29 грудня в Кремлі заявили, що хотіли б нормалізувати відносини з Києвом, і оцінили шанси на можливі контакти між президентами Росії та України - Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським.
За словами прес-секретаря російського лідера Дмитра Пєскова, "для розмови на вищому рівні щонайменше повинні дозріти передумови". При цьому він зазначив, що в Кремлі поки "не бачать і не чують" політичної волі до нормалізації двосторонніх відносин.
25 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що на даний момент немає передумов для прямих переговорів з главою РФ Володимиром Путіним. Розмова відбудеться в тому випадку, якщо виникнуть проблеми з організацією зустрічі радників лідерів країн нормандського формату. При цьому глави двох держав повинні вести діалог про врегулювання російсько-українського конфлікту.
Генерал армії України Микола Маломуж вважає, що мінський формат переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі має бути збережений. Але, тим не менш, офіційний Київ повинен домогтися розробки іншого варіанту ‒ з більш широким форматом переговорів.