Якщо почнеться масштабна війна, Сполучені Штати постраждають від неї найменше. Набагато менше, ніж Україна, постраждає Європа. А ось Україні доведеться взяти на себе весь тягар ситуації, заявив очільник Фонду "Українська політика", політолог, історик Кость Бондаренко.
“В умовах, коли відбувається нагнітання ситуації, спілкування з президентом України починає представляти інтерес для багатьох сильних світу цього – як для США, які на території нашої країни вже фактично є внутрішніми господарями, так і для різних міжнародних структур, зокрема, блоку НАТО. Тобто на тлі підвищення ставок у відносинах Заходу і Росії зростає напруженість, а, відповідно, зростає й інтерес до України", - пояснив Бондаренко у коментарі Главреду.
За його словами, якщо почнеться масштабна війна, Сполучені Штати постраждають від неї найменше.
"Набагато менше, ніж Україна, постраждає Європа. А ось Україні доведеться взяти на себе весь тягар ситуації. І дуже не хотілося б, щоб саме Україна виступила в ролі провокатора цієї війни...",- сказав політолог.
Водночас Бондаренко підкреслив, що не варто вважати дзвінки західних лідерів благословенням України на війну.
"Це була просто звірка годин. Команди "фас" Україні ще ніхто не давав", - особливо зазначив він.
Політолог переконаний, що якщо ж раптом після цих розмов Зеленського з лідерами США, Великобританії і Канади на Донбасі почнуться активні бойові дії, то, "говорити про те, що в України є хоч якийсь шанс на виживання, майбутнє або хоч якусь перемогу, не доводиться".
"Приклади Іраку та Сирії показують, як можна грати у великі глобальні ігри десятиліттями, привівши при цьому власний народ до повного зубожіння й винищення, а водночас сильні світу цього просто "стригтимуть купони", - підсумував експерт.