Рішення Конституційного Суду щодо антикорупційного законодавства викликає занепокоєння у Брюсселі і може стати підставою для тимчасового припинення дії безвізового режиму Євросоюзу з Україною.
Про це йдеться в листі посла України при ЄС Миколи Точицького віце-прем'єру з питань євроінтеграції Ользі Стефанишиній, текст якого опинився у розпорядженні Європейської правди.
У листі йдеться про те, що у Євросоюзі на неформальному рівні вже йдуть розмови про наявність передумов до тимчасового припинення лібералізації візового режиму з Україною. Причиною називають рішення КСУ щодо антикорупційних законів.
"Як поки що неофіційно відзначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р /2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАПК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму призупинення дії безвізового режиму", - наголошується в повідомленні.
Увага акцентується на тому, що однією з головних підстав для припинення дій безвізового режиму ЄС з державою, яка не входить в наднаціональне утворення, є її відступ такої держави від критеріїв, на підставі яких безвізовий режим був запроваджений.
Зазначається, що антикорупційна інфраструктура, яка включає в себе повноцінну роботу відповідних правоохоронних органів, передбачає співпрацю з Євросоюзом за такими параметрами:
Україна може виправити ситуацію в тому випадку, якщо екстрено будуть вжиті заходи щодо створення групи на найвищому рівні, яка займеться розробкою змін до Конституції.
"Враховуючи зазначене та з метою запобігання розвитку несприятливого сценарію, пропонували б у стислі терміни створити робочу групу високого рівня з розробки змін до Конституції України, до якої б також увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, суддівського самоврядування, наукових кіл та громадянського суспільства", - зазначено в листі.Читати такожЗагрози та виклики національній безпеці: Зеленський терміново скликав РНБО
Наостанок підкреслюється, що робочій групі слід створити алгоритм змін до Основного закону України, який повинен передбачати надання можливості Верховній Раді створення спеціальних державних органів.