Стоит ли окунаться в прорубь на Крещение: в ПЦУ дали ответ

ПЦУ высказалась об обряде погружения в воду на Крещение / УНИАН

ПЦУ настаивает, что не стоит путать христианскую суть праздника Крещения с суеверием и популярными тенденциями.

Занурення у воду на Водохреща не допоможе змити з себе гріхи, і точно не сприятиме духовному очищенню, повідомляється на офіційній сторінці Православної церкви України в Facebook.

У ПЦУ уточнили, що не існує жодного церковного припису, який би свідчив про необхідність пірнання в ополонку в день Великого освячення. Відповідної традиції дотримуються тільки парафіяни елліністичних церков. В Україні цей звичай став поширеним наприкінці 1990–х-на початку 2000 років.

Дослідники українського народу стверджують, що вищевказана манера поведінки є уособленням певних міфів або модною звичкою. Масові купання швидше демонструють народні вірування в певні забобони. Втім, кажуть церковники, купання в ополонці жодним чином не замінить таїнств сповіді або причастя. Попри те, освячена вода таки володіє благодатними властивостями, якщо приймати її з вірою, – наголошується в повідомленні.

Читати такожЯкого числа Хрещення Господнє 2021: коли лізти в ополонку і йти за водою

ПЦУ наполягає, що не слід плутати християнську суть свята Хрещення з забобоном і популярними тенденціями. Не поспішайте просити священнослужителів окропити вас якомога більшою кількістю води. Також не треба робити великі запаси святої води (в бідони або каністри). Пам'ятайте, Господня благодать не вимірюється кількістю освяченої води.

Заборон щодо пірнання у воду 19 січня немає, але краще не перетворювати цей звичай на привід до гордості або зловживання алкоголем, щоб зігрітися після різкого переохолодження організму.

Новости сейчасКонтакты