Украина переводит часы на зимнее время: кому это выгодно

Когда переводят часы в Украине 2020 и как это изменит жизнь украинцев / 1zoom.ru

Перевод часов на зимнее время Украина в 2020 году традиционно осуществляет в октябре.

Переведення годинників на зимовий час 2020, а потім перехід на літній регулює постанова Кабміну. Про цей документ українці згадують двічі на рік – навесні і восени – коли Україна переводить годинник на зимовий час або повертається на літній.

Щороку в суспільстві мусується тема "Скасування переведення годинників в Україні», реєструються відповідні пропозиції (один раз її навіть встигла прийняти Рада) - але в результаті в Україні все одно переводять годинник на зимовий час, а потім повертають на літній.

Постанова Кабінету Міністрів України від 13.05.96 №509 встановлює, що на території України київський час змінюється двічі на рік – на зимовий і на літній. Щоразу годинна стрілка повертає:

Тобто переведення годинників у жовтні 2020 відбудеться в ніч з суботи на неділю, вже 25-го числа.

А в останню неділю березня нового року Україна повернеться на літній час – о 3:00 ми переведемо годинник на одну годину вперед. Таким чином, переведення годинників на літній час 2021 Україна здійснить 28 березня.

Читайте такожПерехід на зимовий час: все, що треба знати про стрілки годинника і точний час

Зміна часу в Україні: користь і шкода від переведення годинників

Читати такожКоли пошумлять серце і судини: календар магнітних бур на жовтень 2020Час прибуття і від'їзду в квитках завжди вказується з урахуванням переведення годинників. Тому поїзди восени затримуються в дорозі на годину, а навесні – навпаки, цю годину в дорозі наганяють. У той же час годинник переводить більшість країн Європи – тому переведення годинників дозволяє мандрівникам не плутатися при пересадках.

Вважається, що перехід на зимовий час дозволяє економити електрику. Це не зовсім вірно: навантаження просто «перерозподіляється» на офіси, магазини, школи... Однак зимовий час дійсно ближче до астрономічного (тобто людина в ідеалі прокидається, коли сонце вже встає, і лягає – після заходу). Це дозволяє не порушувати біологічні ритми, уникаючи головних болів і депресій.

Переведення часу 2020 йде на користь уболівальникам: вони зможуть дивитися футбольні матчі, які проходять в Європі, на годину раніше.

Новости сейчасКонтакты