Щоб перестати бути іграшкою в чужих руках, Україна повинна кардинально змінити свою зовнішню політику, переконаний політичний і економічний експерт Тарас Загородній.
"Україні потрібно перестати мислити категоріями, що вона комусь щось винна. Ми - не сто доларів, щоб подобатися всім. Ми повинні думати про свої інтереси і використовувати інтереси інших країн у своїх цілях, зокрема, США, Росії, Туреччини, Євросоюзу, Китаю, Індії. А нам від них потрібні: озброєння, ринки збуту, гроші, довгострокові інвестиції», - перерахував він під час чату на Главреді.
Без подібних змін Україні не стати повноцінним гравцем на міжнародній арені, каже Загородній.
Читати такожЧому суперечка про Мотор Січі - це питання життя і смерті для України«А поки Україною крутять, як хочуть. Наприклад, забороняють нам співпрацювати з китайцями: добре, якщо ми з китайцями не домовляємося по Мотор Січі, то що ми отримаємо натомість? Нічого? Це не розмова. Якщо ми не будемо говорити так в усіх напрямках, то нас і далі будуть використовувати, тому що ми дозволяємо чинити з нами так», – зазначив експерт.
За його словами, Україна стане гравцем у Східній Європі і центром тяжіння лише тоді, коли перестане жити в режимі «рожевого поні».
При цьому Загородній уточнив, що багато європейських країн не хочуть перетворення України на сильного гравця, адже ще одна сильна держава, де є природні ресурси, люди, технології і військова сила, стане їхнім конкурентом.
«До слова, зараз Україна володіє великою військовою силою, саме цим вона і криє. Ніхто не хоче зв'язуватися з армією, яка воювала. Словаччину, Угорщину та інших даний фактор дуже стримує... Плюс в України є ракети з хорошою дальністю, і ними українці можуть довбанути. І у цих країн в результаті будуть труни, і їм складно буде пояснити своєму народу – чому. Адже Україна захищатиме свою територію", - зазначив експерт.
У той же час з економікою в України справи йдуть не дуже.
"Свою економіку ми просто віддали іншим. А раз так, то, звичайно ж, нами гратимуть, як захочуть. Ми змушені постійно брати кредити за кордоном, і це – гачок, завдяки якому нам кажуть, що робити, що віддати (дешевше, а краще безкоштовно)», – визнав Загородній.