Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух назвала дві найнебезпечніші загрози, з якими може зіткнутися людство.
За її словами, мова йде про збільшення кількості та інтенсивності небезпечних явищ погоди і дефіцит води. Про це Балабух сказала під час чату на сайті Главред.
"Найнебезпечніша загроза - збільшення кількості та інтенсивності небезпечних явищ погоди. Про це неодноразово говорила і Всесвітня метеорологічна організація: понад 90% збитків людства пов'язані саме з метеорологічними умовами. У нас регулярно проводиться економічний форум у Давосі, де фахівці відзначають ризики для сталого розвитку людства, бізнесу тощо. І вони неодноразово відзначали, що збільшення інтенсивності небезпечних і стихійних явищ відносяться до найбільших загроз і ризиків для розвитку людства. Навіть цього року таких явищ було дуже багато", - розповіла кліматолог.
Друга загроза - дефіцит води, забезпеченість водними ресурсами.
"Проблема води стоїть вже дуже гостро, і в деяких регіонах світу стає причиною конфліктів. І причиною майбутніх великих конфліктів у світі стане саме боротьба за воду», - вважає Балабух.
За її словами, хоча раніше війни за воду нам здавалися фантастикою, зараз цей сценарій вже реалізується.
"Наприклад, війна в Лівані, яка, власне, почалася з проблеми з водою, а потім цю ситуацію використовували певні країни та організації. Починалося все з того, що була потужна посуха, був втрачений урожай, тому кліматичні біженці були змушені залишити свої будинки і переїхати в інші міста, але там їх ніхто не чекав. Це створило відповідну напругу в суспільстві, яку було використано. І досі цей військовий конфлікт ніяк не можуть загасити», - зазначила експерт.
Читати такожКліматолог пояснила, яких нових бід чекати Карпатам
Нагадаємо: