Байден назвал кандидатов в новую администрацию: кто будет "рулить" США

Джо Байден / Reuters

Стал известен кандидат на пост госсекретаря.

Переможець президентських виборів у США демократ Джо Байден визначився з майбутніми призначеннями в нову адміністрацію Білого дому.

Новий глава адміністрації Білого дому Рон Клейн прокоментував кадрові рішення обраного президента, пише Голос Америки.

Мала Адіга, колишня старша радниця з політичних питань у виборчому штабі Джо Байдена і Камали Харріс призначена директором з політичних питань в апараті першої леді Джилл Байден.

Секретарем Білого дому з протокольних питань стане Карлос Елізондо, який з 2008 по 2016 роки працював спеціальним помічником президента Барака Обами і секретарем віце-президента і його дружини з протокольних питань.

Новим директором адміністрації Білого дому з кадрових питань стане Кеті Рассел, екс-заступник голови виборчої кампанії Байдена і Харріс.

Водночас за даними видання The Hill, на посаду держсекретаря претендує "дипломат-ветеран і давній союзник Байдена» Тоні Блінкен. 58-річний Блінкен займав пост заступника держсекретаря з 2015 по 2017 роки і був заступником радника з нацбезпеки з 2013 по 2015 роки при Обамі.

Основним претендентом на пост глави Пентагону є колишній заступник міністра оборони з політичних справ у першій адміністрації Обами Мішель Флорной. Вона займалася питаннями нерозповсюдження ядерної зброї ще за Білла Клінтона.

Американський Мінфін може очолити Лаєл Брайнард, яка курирувала питання економіки при адміністрації Клінтона. При Обамі вона була заступником міністра фінансів.

Читати такожБайден зачистить "спадок" Трампа: які укази підуть " під ніж"

Виборча система США. Як обирають президента і віце-президента

Президента і віце-президента США вибирають разом на виборах, які проходять раз на чотири роки. Американський президент не може обіймати цю посаду більше двох термінів.

Вибори в США непрямі. Переможець виборчих перегонів визначається не простою більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату - Колегії виборників.

Виборників – зазвичай це сенатори і конгресмени, популярні політики або люди, особисто близькі до відповідного кандидата в президенти – відбирають на партійних з'їздах в кожному штаті або їх вибирає партійне керівництво штатного рівня.

До дня виборів в США в кожному штаті існують два списки вибірників, представлених Демократичною і Республіканською партіями. Наразі кількість вибірників становить 538.

День голосування вибірників припадає на 41-й день після дня всенародного голосування на виборах президента. Всенародне голосування відбувається у вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року.

У Колегії виборників окремо відбувається голосування щодо кандидатури віце-президента, яка на всенародному голосуванні включена в бюлетень як єдиний пункт з президентською кандидатурою від тієї ж партії.

Практично у всіх штатах діє система "переможець отримує все", тобто всі голоси виборників штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. Винятком є ​​штати Мен і Небраска, де в кожному з виборчих округів обирається по одному виборнику, а решта місць (їх завжди два) визначається за підсумками загального голосування в штаті.

Хоча Конституція США не зобов'язує виборників голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, закони 33 штатів і округу Колумбія вимагають від них дотримуватися цього правила. Виборників, які голосують врозріз з їхніми зобов'язаннями, називають "ненадійними". У п'яти американських штатах таким людям загрожує покарання, а в 14 - передбачаєттся скасування голосування із заміною виборника.

Голосування виграє кандидат, який набрав принаймні 270 голосів Колегії виборників. У разі, якщо ніхто з кандидатів не отримав цієї більшості, президент обирається Палатою представників з числа не більше трьох кандидатів, які отримали більшість.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віце-президентом офіційно вступить на посаду.

Новости сейчасКонтакты