Двойной удар по Украине: эксперт объяснил, чем опасна победа Байдена

Политолог считает, что приход Байдена чреват новой войной в Украине / Reuters

Политолог рассказал, как при Байдене изменится политика США в отношении Украины.

Політолог Кость Бондаренко вважає, що Україні не варто сильно радіти перемозі Джо Байдена на президентських виборах і сподіватися отримати якісь блага від Сполучених Штатів.​

"До влади в США приходять Демократи - це найбільш агресивна частина американського політикуму: головні війни, в яких брали участь американці протягом останніх років, розв'язували саме демократи. І саме представники Демпартії США сповідують експансіонізм у зовнішній політиці. Тому в України немає підстав радіти з приводу перемоги Байдена і сподіватися отримати якісь блага від США", - розповів Главреду голова фонду Українська політика Кость Бондаренко.

Експерт також розповів, як буде визначатися політика нового президента США по відношенню до України.

"Більшою мірою американська політика щодо України буде визначатися тим, якими будуть відносини між США і Росією. Коли ці відносини погіршаться, Україна перетвориться знову на полігон протистояння між РФ і Сполученими Штатами, як це було в 2014 році. Недарма в 2014-му жартували, що "США і Росія готові воювати до останнього українця". І тепер, за президента Байдена, цей жарт знову може стати актуальним. Україна цікавить Сполучені Штати виключно як інструмент стримування Росії, не більше. А це означає одне: дуже боюся, що для нас прихід Байдена до влади – це війна",- зазначає політолог.

Читайте такожВійськовий полігон чи партнер США: яка роль буде відведена Україні за Байдена

Бондаренко також каже, якби на посаді президента залишився Трамп, це теж нічого доброго Україні не обіцяло б.

"В принципі, в політиці США щодо нашої країни відбувається коливання між двома концепціями - "Україна як розмінна карта"і "Україна як військовий полігон". Не думаю, що після перемоги Байдена істотно посиляться позиції Порошенка в Україні. Так думає хіба що сам Порошенко. Оскільки Байден приходить з командою, яка ще більш "ліва" і цинічна, ніж за часів Обами. Реальну політику будуть робити зовсім інші люди, з якими у Порошенка навряд чи хороші відносини, зокрема, з тією ж Камалою Харріс", - зазначає політолог.

Політолог також назвав, за якої умови плани Байдена будуть порушені.

"У Байдена може бути величезна кількість сентиментів по відношенню до України, але, якщо держсекретар США і ще кілька впливових осіб скажуть, що в інтересах США діяти інакше, всі плани Байдена будуть "помножені на нуль". Команда демократів буде керувати державою, а не одна особа", - резюмував політолог.

Вибори президента США - про що раніше повідомляв Главред:

Коли оголосять результати виборів президента США 2020

3 листопада в США пройшли вибори президента. День голосування не є вирішальним і не означає завершення виборів, оскільки в кінцевому підсумку президента обирають члени Колегії вибірників. Всього їх 538. Представники кожного штату зобов'язані проголосувати так, як більшість його жителів, а кількість вибірників залежить від чисельності його населення.​

Бувають випадки, коли вибірники порушують негласне правило і віддають свій голос на користь іншого кандидата – того, за кого не проголосувала велика частина виборців штату.

​Голосування колегії відбудеться майже через півтора місяці після дня голосування. У 2020 році голосування колегії вибірників відбудеться 14 грудня.

Зазвичай стає ясно, хто переміг на виборах президента США на наступний день після виборів. Але цього року через пандемію потрібно буде чекати бюлетені, відправлені поштою, і з цієї причини оголошення результатів може зайняти більше часу.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу.

Після обрання нового президента, йому виділяється час на призначення міністрів.

Церемонія інавгурації нового глави США за традицією проходить 20 січня біля будівлі Капітолію у Вашингтоні.

Новости сейчасКонтакты