Серйозних і значущих наслідків після публікації фінансових документів FinCEN не буде - аналогічно тому, як був і схлинув шум навколо масиву даних Panama Papers.
Таку думку в коментарі Главреду висловив політичний і економічний експерт Тарас Загородній.
На його думку, єдине, що реально загрожує фігурантам у зв'язку з даним скандалом - штраф (і то - лише в тому малоймовірному випадку, якщо факт відмивання грошей буде доведений)
"Система відмивання грошей існує і банки цим займаються. А з урахуванням того, що сума операцій становить 2 трильйони доларів, то впевнений, що гроші й українських, й російських олігархів – це лише крапля в морі з тих грошей. Єдине, що може очікувати фігурантів – штраф за умови того, що факт відмивання грошей буде доведений", ‒ вважає Загородній.
Тим не менш, експерт вважає, що публікації фінансових документів FinCEN можуть серйозно вдарити по російським олігархам ‒ особливо в умовах міжнародного скандалу, який виник після отруєння політика-опозиціонера Олексія Навального.
"Наслідки для фігурантів з Росії можуть бути жорсткішими, оскільки покарання для них може бути пов'язане зі справою Навального – тобто, якщо будуть введені якісь додаткові санкції, то це може істотно відбитися на РФ. Тому що справа не в самому Навальному, а в тому, що бойові отруйні речовини вільно переміщують, що порушує цілий ряд конвенцій і тому санкції можуть бути серйозними як проти російського політичного керівництва, так і проти російських спецслужб, що може потягнути за собою арешт активів, якими вони володіють", ‒ заявив Загородній.
Читайте такожОтруєння Навального: в ЄС назвали головну умову санкцій проти Росії
Експерт також переконаний в тому, що Білий дім вже багато років намагається встановити свою гегемонію на "ринку" офшорних зон.
"США веде давню політику щодо знищення всіх офшорних зон у світі, крім своїх. Те, що в списку згадуються англійські та німецькі банки, пов'язано з тим, що Великобританія, по суті, їх конкурент, а для Німеччини – це якийсь привіт через "Північний потік-2", оскільки американці серйозно налаштовані закрити цей проект. Тому не виключено, що зв'язок німецьких банків з російським бізнесом був "засвічений" для того, щоб мати моральне право дотиснути німецький бізнес за просування ним російських інтересів. А це, своєю чергою, спричинить розрив відносин з Німеччиною, яка раніше прихильно дивилася в бік Росії", ‒ підсумував він.