Війна між Азербайджаном і Вірменією, яка закінчилася підписанням тристоронньої угоди, може дати кілька важливих уроків для українських політиків.
Таку думку в статті на Аtlantic Сouncil висловив британо-к4анадський політолог Тарас Кузьо. На його думку, українські політики, які шукають рішення щодо врегулювання конфлікту на Донбасі та повернення анексованого Криму, можуть їх почерпнути з конфлікту в Нагірному Карабасі.
Кузьо зазначив, що основою для воєнної перемоги Азербайджану стала не тільки перевага в стратегії й військової складової, але і в міцній економіці країни. Експерт нагадав, що на початку 1990-х років, коли Азербайджан і Вірменія почали військовий конфлікт в Карабасі, обидві були бідними пострадянськими країнами. Однак за минулу чверть століття економічні шляхи обох країн різко розійшлися.
Читати такожПутін розкрив подальші плани щодо Нагірного Карабаху
Вірменія намагалася побудувати сучасну економіку, а Азербайджан, своєю чергою, дотримувався політики широкого міжнародного економічного співробітництва і впроваджував новітні технології. Більш того, країна побудувала стратегічні трубопроводи нового покоління і систематично модернізувала свою нафтову інфраструктуру.
Ця національна модернізація і принесла дивіденди. До 2010 року видобуток нафти на підконтрольних Баку родовищах зріс більш ніж у п'ять разів у порівнянні з серединою 1990-х років.
"Будь-яка успішна військова кампанія повинна підкріплюватися економічною перевагою. У випадку з Азербайджаном країні знадобилося близько чверті століття, щоб винести уроки зі своєї хворобливої поразки в 1994 році, модернізувати свою економіку, сформувати міцну мережу регіональних союзів і потім в кінцевому підсумку завдати рішучого удару у відповідь", - підсумував Кузьо.
Читати такожНовий вибух у Нагірному Карабасі: постраждали російські миротворці