Эксперт объяснил, почему переговоры в США по Карабаху обречены на провал

По Нагорному Карабаху решение будут принимать не США, а Турция и Россия - политолог/ Reuters

США пока удается балансировать между Арменией и Азербайджаном по конфликту в Нагорном Карабахе, считает Андрей Бузаров.

Перемовини у Вашингтоні між США, Вірменією та Азербайджаном щодо встановлення перемир'я в зоні конфлікту у Нагірному Карабасі не увінчаються успіхом. Американці не здатні вплинути на ситуацію, тому що головними геополітичними гравцями у вірмено-азербайджанській збройній конфронтації є Туреччина і Росія.

Такою думкою поділився політолог Андрій Бузаров в ефірі телеканалу Україна 24.

За його словами, до вирішення конфлікту у Нагірному Карабасі в найближчому майбутньому можуть підключитися й інші політичні гравці, а також Організація об'єднаних націй. Однак змін не буде – в цьому конфлікті вирішальне слово за Туреччиною і Росією, але не за США.

"Результат навряд чи буде. США тут не головний гравець, головні Азербайджан і Вірменія, а на геополітичному рівні – Туреччина і Росія", - запевняє політолог, зазначивши, що, незважаючи на союз Вашингтона і Анкари в рамках Північноатлантичного альянсу, Туреччина завжди показувала самостійний підхід щодо реалізації своєї зовнішньої політики.

Наостанок він додав, що Вашингтону наразі вдається балансувати між Вірменією та Азербайджаном і не заявляти про підтримку однієї зі сторін. У той час як Туреччина, Росія і Україна вже визначилися зі своєю політичною позицією.Читати такожСША зробили гучну заяву про перемир'я у Нагірному Карабасі

"Цікава позиція США з цього питання - чи зможуть вони зберігати збалансовану позицію, оскільки і вірменське лобі у США, і азербайджанські зв'язки дуже активні. Американцям поки що вдається балансувати, чого не можна сказать про Туреччину, Росію, Україну", - підкреслив Бузаров.

Конфлікт у Нагірному Карабасі

Новости сейчасКонтакты