Эксперт пояснил, какие ловушки Трамп приготовил для Байдена

Трамп оставляет ловушки / Фото Reuters

Новый президент США может столкнуться со сложностями и во внутренней, и во внешней политике.

Чинний президент США Дональд Трамп закладає пастки у внутрішній та зовнішній політиці для свого змінника – демократа Джо Байдена та його адміністрації.

Таку думку висловив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик, передає Україна 24.

"Пастки закладаються, почнемо з внутрішньої політики. Епідемія коронавірусу вирує, влада почала масштабну вакцинацію. Це також пастка від Трампа, тому що він не дуже добре відреагував на прихід вірусу в Америку, і зараз все це залишається у спадок Байдену», - розповів Дубовик.

У зовнішній політиці Байдену дістануться жорсткі відносини з Іраном.

"Санкції Трампа проти Ірану - це буде ускладнювати для Байдена завдання домовитися. За іншими напрямками те ж саме. Ми дізналися, що було масштабне хакерське проникнення росіян в американський Мінфін та інші установи, і питання, як реагуватиме влада", — зазначив експерт.

Читати такожСША на чолі з Байденом продовжать постачати Україну зброєю - МЗС

Вибори у США - останні новини:

Виборча система США. Як обирають президента і віце-президента

Президента і віце-президента США вибирають разом на виборах, які проходять раз на чотири роки. Американський президент не може обіймати цю посаду більше двох термінів.

Вибори в США непрямі. Переможець виборчих перегонів визначається не простою більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату - Колегії виборників.

Виборників – зазвичай це сенатори і конгресмени, популярні політики або люди, особисто близькі до відповідного кандидата в президенти – відбирають на партійних з'їздах в кожному штаті або їх вибирає партійне керівництво штатного рівня.

До дня виборів в США в кожному штаті існують два списки вибірників, представлених Демократичною і Республіканською партіями. Наразі кількість вибірників становить 538.

День голосування вибірників припадає на 41-й день після дня всенародного голосування на виборах президента. Всенародне голосування відбувається у вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року.

У Колегії виборників окремо відбувається голосування щодо кандидатури віце-президента, яка на всенародному голосуванні включена в бюлетень як єдиний пункт з президентською кандидатурою від тієї ж партії.

Практично у всіх штатах діє система "переможець отримує все", тобто всі голоси виборників штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. Винятком є ​​штати Мен і Небраска, де в кожному з виборчих округів обирається по одному виборнику, а решта місць (їх завжди два) визначається за підсумками загального голосування в штаті.

Хоча Конституція США не зобов'язує виборників голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, закони 33 штатів і округу Колумбія вимагають від них дотримуватися цього правила. Виборників, які голосують врозріз з їхніми зобов'язаннями, називають "ненадійними". У п'яти американських штатах таким людям загрожує покарання, а в 14 - передбачаєттся скасування голосування із заміною виборника.

Голосування виграє кандидат, який набрав принаймні 270 голосів Колегії виборників. У разі, якщо ніхто з кандидатів не отримав цієї більшості, президент обирається Палатою представників з числа не більше трьох кандидатів, які отримали більшість.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віце-президентом офіційно вступить на посаду.

Новости сейчасКонтакты