Президент Росії Володимир Путін ніколи добровільно не віддасть владу. Господар Кремля може бути або повалений, або помре на цій посаді.
Таку думку висловив старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні і директор Центру постіндустріальних досліджень в Москві Владислав Іноземцев в інтерв'ю журналістці Олесі Бацман.
"Це для мене було зрозуміло ще 12 років тому. І зараз залишається та ж сама ситуація", – зазначив він.
Іноземцев прокоментував ухвалені в РФ поправки до Конституції, які, по суті, зроблять з Путіна вже легально вічного правителя.
"Справа в тому, що проблема поправок не лише робить з Путіна вічного правителя, вона, по суті, руйнує значною мірою саму російську державність. Тому що створюється система абсолютно безконтрольної влади, якій підпорядкована і судова влада, і значною мірою законодавча влада", – вважає експерт.
За його словами, виникає прецедент пріоритету російського права над міжнародним, що фактично робить Росію країною-ізгоєм.
"Виникає ця ідея конотації, зв'язки між Росією і Радянським Союзом, чого немає в жодній конституції в світі. Тому що будь-яка конституція – це скоріше проголошення чогось нового, основ держави. А в даному випадку нам намагаються нав'язати ідею постійного оглядання назад", – додав Іноземцев.
Читати такожРеферендум з обнулення - найбільший програш Путіна
Як повідомляв Главред, у Росії набули чинності поправки до Конституції, що передбачають "обнулення" президентських термінів Володимира Путіна.
Всього в Основний Закон внесено 206 поправок, вони були затверджені в ході всеросійського голосування, яке тривало з 25 червня по 1 липня.
Основний Закон РФ тепер дає Путіну право балотуватися в президенти ще на два терміни по шість років після 2024 року.