Кремль обнародовал заявление Путина, Пашиняна и Алиева по Нагорному Карабаху

У Путина опубликовали текст заявления по Нагорному Карабаху / Reuters

Вдоль линии соприкосновения в Нагорном Карабахе развертывается миротворческий контингент Российской Федерации в количестве 1960 военнослужащих.

На сайті Кремля опубліковано заяву прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна, лідера Азербайджану Ільхама Алієва і президента Росії Володимира Путіна щодо перемир'я в Нагірному Карабасі.

"Оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій у зоні нагірно-карабаського конфлікту з 00 годин 00 хвилин за московським часом 10 листопада 2020 року. Азербайджанська Республіка і Республіка Вірменія, далі іменовані Сторонами, зупиняються на займаних ними позиціях.",- йдеться у повідомленні на сайті Кремля.

У ньому зазначено, що Агдамський район повертається Азербайджанській Республіці до 20 листопада 2020 року.

"Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі й уздовж Лачинського коридору розгортається миротворчий контингент Російської Федерації у кількості 1960 військовослужбовців зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки», - сказано в повідомленні.

У тексті заяви сказано, що миротворчий контингент Російської Федерації розгортається паралельно з виведенням вірменських збройних сил. Термін перебування миротворчого контингенту Російської Федерації - 5 років з автоматичним продовженням на чергові 5-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить за 6 місяців до закінчення терміну про намір припинити застосування даного положення.

"Республіка Вірменія до 15 листопада 2020 року повертає Азербайджанській Республіці Кельбаджарський район, а до 1 грудня 2020 року – Лачинський район. Лачинський коридор (шириною 5 км), який забезпечуватиме зв'язок Нагірного Карабаху з Вірменією і при цьому не зачіпатиме м.Шушу, яке залишається під контролем миротворчого контингенту Російської Федерації», - свідчить один з пунктів заяви.

Читайте такожРосія відправила до Карабаху 10 літаків з миротворцями: чим вони озброєніВодночас Азербайджанська Республіка гарантує безпеку руху по Лачинському коридору громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках.

"Внутрішньо переміщені особи й біженці повертаються на територію Нагірного Карабаху і прилеглі райони під контролем Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Проводиться обмін військовополоненими, заручниками та іншими утримуваними особами і тілами загиблих», - наголошується в заяві Путіна, Пашиняна й Алієва.

Договір про припинення війни в Карабасі – про що повідомлялося раніше:

Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:

Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.

У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.

Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.

Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.

27 вересня збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.

Новости сейчасКонтакты