Журналісти оприлюднили розслідування, присвячене ймовірному колишньому зятю президента Росії Володимира Путіна, члену ради директорів найбільшої нафтохімічної компанії Росії "Сибур" Кирилу Шамалову. Воно засноване на архіві з понад 10 тисяч електронних листів Шамалова за 2003-2020 роки, які журналістам передало анонімне джерело.
Розслідування випустило видання «Важные истории». З листів Шамалова випливає, що 23-25 лютого 2013 року бізнесмен зіграв на гірськолижному курорті «Ігора» у Ленінградській області весілля з ймовірною донькою Володимира Путіна Катериною Тихоновою, з якою він був знайомий з дитинства. Журналісти знайшли в листах Шамалова розмови з організаторами святкування, запрошення для гостей з побажаннями щодо дрес-коду, а також фотографії з весілля.
У листах також йдеться про облаштування будинку Шамалова та Тихонової в селищі Усово на Рубльовці, який «Важные истории» оцінили у 15-17 мільйонів євро (з урахуванням землі, будинку, меблів та обладнання). Також у листуванні йде мова про будинок у Біарріце у Франції, який Шамалов купив у жовтні 2012 року у бізнесмена Геннадія Тимченка, друга Путіна, за 4,5 мільйона євро.
У червні 2013 року, незабаром після одруження, йдеться у листах, Шамалов купив за 100 доларів 3,8% акцій компанії «Сибур», які, за оцінкою самого Шамалова, могли коштувати майже 380 мільйонів доларів. Голова правління компанії Дмитро Конов, коментуючи це, сказав, що журналісти "Важных историй" використовують "некоректні цифри", а у Шамалова не було ексклюзивних умов щодо купівлі акцій.
1 серпня 2014 року Шамалов купив ще 17% акцій компанії «Сибур» у Геннадія Тимченка на кредит Газпромбанку, до Ради директорів якого входить брат Шамалова Юрій. У листуванні журналісти знайшли опис схеми викупу цих акцій через "створення штучної заборгованості" та її погашення пакетом акцій.
У січні 2018 року агентство Bloomberg повідомило, що Шамалов та Тихонова розлучилися. В архіві листування Шамалова останній його лист до Тихонової датовано 15 червня 2017 року. Перед цим, в квітні 2017 року, Шамалов продав акції компанії «Сибур», куплені у Тимченка, які, за даними джерел Bloomberg, він спочатку отримав як гарантії довіри з боку Володимира Путіна.
Кирило Шамалов та Катерина Тихонова відмовилися відповідати на запити "Важных историй".
Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі «вже багато разів залишали подібні питання без відповідей».
У Кремлі вважають, що інформаційні вкидання проти Путіна і його оточення не досягають мети, але триватимуть.
"Ми як і раніше подібні публікації не коментуємо. Ми раніше вже говорили, що такі ось інформаційні вправи продовжуватимуться, нам про це добре відомо і було відомо раніше. Все це, як правило, іноді вміло, іноді ні, підгонка різних чуток, які зазвичай не мають нічого спільного з реальністю. І відповідним чином ми до цього ставимося", - сказав Пєсков журналістам, його цитує РИА Новости.
За його словами, в Кремлі знають, хто є організатором цієї роботи, знають, що вона триватиме. Однак Пєсков не став називати цих людей.
"Нам достатньо знання того, хто вони є", - відповів він на уточнювальне запитання.