Переписка бывшего зятя Путина попала в СМИ: в Кремле прокомментировали "вброс"

Песков прокомментировал "вброс" о бывшем зяте Путина / Reuters

Шамалов купил за 100 долларов 3,8% акций «Сибура», которые, по его же оценкам, могли стоить около 380 миллионов долларов.

Журналісти оприлюднили розслідування, присвячене ймовірному колишньому зятю президента Росії Володимира Путіна, члену ради директорів найбільшої нафтохімічної компанії Росії "Сибур" Кирилу Шамалову. Воно засноване на архіві з понад 10 тисяч електронних листів Шамалова за 2003-2020 роки, які журналістам передало анонімне джерело.

Розслідування випустило видання «Важные истории». З листів Шамалова випливає, що 23-25 лютого 2013 року бізнесмен зіграв на гірськолижному курорті «Ігора» у Ленінградській області весілля з ймовірною донькою Володимира Путіна Катериною Тихоновою, з якою він був знайомий з дитинства. Журналісти знайшли в листах Шамалова розмови з організаторами святкування, запрошення для гостей з побажаннями щодо дрес-коду, а також фотографії з весілля.

У листах також йдеться про облаштування будинку Шамалова та Тихонової в селищі Усово на Рубльовці, який «Важные истории» оцінили у 15-17 мільйонів євро (з урахуванням землі, будинку, меблів та обладнання). Також у листуванні йде мова про будинок у Біарріце у Франції, який Шамалов купив у жовтні 2012 року у бізнесмена Геннадія Тимченка, друга Путіна, за 4,5 мільйона євро.

У червні 2013 року, незабаром після одруження, йдеться у листах, Шамалов купив за 100 доларів 3,8% акцій компанії «Сибур», які, за оцінкою самого Шамалова, могли коштувати майже 380 мільйонів доларів. Голова правління компанії Дмитро Конов, коментуючи це, сказав, що журналісти "Важных историй" використовують "некоректні цифри", а у Шамалова не було ексклюзивних умов щодо купівлі акцій.

Кирило Шамалов був зятем Путіна / фото Сибур, скріншот з сайту "Важные истории"

1 серпня 2014 року Шамалов купив ще 17% акцій компанії «Сибур» у Геннадія Тимченка на кредит Газпромбанку, до Ради директорів якого входить брат Шамалова Юрій. У листуванні журналісти знайшли опис схеми викупу цих акцій через "створення штучної заборгованості" та її погашення пакетом акцій.

У січні 2018 року агентство Bloomberg повідомило, що Шамалов та Тихонова розлучилися. В архіві листування Шамалова останній його лист до Тихонової датовано 15 червня 2017 року. Перед цим, в квітні 2017 року, Шамалов продав акції компанії «Сибур», куплені у Тимченка, які, за даними джерел Bloomberg, він спочатку отримав як гарантії довіри з боку Володимира Путіна.

Кирило Шамалов та Катерина Тихонова відмовилися відповідати на запити "Важных историй".

Реакція Кремля

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі «вже багато разів залишали подібні питання без відповідей».

У Кремлі вважають, що інформаційні вкидання проти Путіна і його оточення не досягають мети, але триватимуть.

"Ми як і раніше подібні публікації не коментуємо. Ми раніше вже говорили, що такі ось інформаційні вправи продовжуватимуться, нам про це добре відомо і було відомо раніше. Все це, як правило, іноді вміло, іноді ні, підгонка різних чуток, які зазвичай не мають нічого спільного з реальністю. І відповідним чином ми до цього ставимося", - сказав Пєсков журналістам, його цитує РИА Новости.

За його словами, в Кремлі знають, хто є організатором цієї роботи, знають, що вона триватиме. Однак Пєсков не став називати цих людей.

"Нам достатньо знання того, хто вони є", - відповів він на уточнювальне запитання.

Сім'я Путіна - про що йшлося раніше:

Новости сейчасКонтакты