Рішення уряду про запуск державного регулювання цін на ринку палива, прийняте у зв'язку з необхідністю зниження тарифів на газ для населення, викликає стурбованість у МВФ. Влада проводить консультації з Фондом, в рамках яких пояснює суть цієї ініціативи.
Як заявив міністр фінансів Сергій Марченко у інтерв'ю Радіо НВ, в меморандумі з МВФ Україна підтвердила свою готовність створити ринок газу в країні, внаслідок чого ціна на паливо повинна регулюватися ринковими механізмами. Рішення щодо держрегулювання розглядається Фондом як перегляд Києвом своїх зобов'язань.
"Про те, що таке рішення можливе, наші партнери знають. У них є відповідна реакція. Вони стурбовані, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов'язання", - сказав Марченко.Читати такожЗМІ дізналися про тарифний бунт у Слузі народу і плани щодо відставки Кабміну
Також він додав, що влада веде перемовини з Міжнародним валютним фондом щодо цього питання. Наразі немає підстав казати про будь-які серйозні порушення з боку Києва.
"Наразі питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в.о. міністра енергетики. Вчора у нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації. Тобто це перманентний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане, поки не має (підстав)",-уточнив міністр.
Як підкреслює Марченко, Україна намагається переконати МВФ у тому, що незгода фінансового донора з рішенням української влади щодо тарифів може негативно позначитися на економіці країни.Читати такожКубометр за 12 гривень: у Кабміні натякнули на нове підвищення тарифів на газ