Влада Сполучених Штатів Америки офіційно підтвердили вихід з Договору з відкритого неба (ДВН).
Про це написав у Twitter Державний секретар США Майк Помпео.
"Сьогодні, відповідно до раніше направленого повідомлення, набув чинності вихід Сполучених Штатів з Договору з відкритого неба. Завдяки цьому Америка стає ще безпечнішою, оскільки Росія як і раніше не виконує свої зобов'язання», - зазначив він.
У свою чергу в Кремлі вважають, що таке рішення американської влади робить договір нежиттєздатним.
«Ми шкодуємо і вважаємо, що вихід США з цього договору робить цей договір далі нежиттєздатним", - зазначив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков в коментарі радіостанції Говорить Москва.
Читайте такожУ Конгресі США вирішили запобігти поверненню Росії в G7
Нагадаємо, в травні 2020 року США оголосили про рішення вийти з Договору про відкрите небо.
Договір про відкрите небо був підписаний в 1992 році. Він дозволяє вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів в повітряному просторі країн-підписантів. Метою договору є сприяння зміцненню довіри між державами через вдосконалення механізмів контролю за військовою діяльністю та за дотриманням діючих договорів у галузі контролю над озброєннями.
Відповідно до договору, держави, що підписали його, взяли на себе зобов'язання надання можливості здійснювати спостережні польоти (інспекції) над своєю територією на підставі запиту в рамках встановлених квот. Польоти проводяться за сповіщенням. Літаки спостереження не оснащені озброєнням. Встановлена на них апаратура (аерофотоапарати) проходить огляд представниками держав, що беруть участь в договорі.