Судно-трубоукладчик Северного потока-2 взяло курс из Германии в Россию

Корабль Академик Черский прибудет в Калининград 28 ноября / Reuters

Академик Черский почти месяц находился в немецком порту Мукран.

Судно-трубоукладчик Академік Черський, яке мало добудувати газопровід Північний потік-2, повертається до Росії.

Про це повідомляє ТАСС.

Корабель майже місяць знаходився в німецькому порту Мукран на острові Рюген, а вже в суботу, 28 листопада, його очікують в Калінінграді.

Російське судно постачання Умка, яке використовується для доставки труб з берега, і російське судно багатоцільового призначення Фінвал стоять на якорях біля порту Мукран.

Нагадаємо, 26 листопада російські ЗМІ повідомили, що найбільше в світі Класифікаційне товариство з Норвегії DNV GL відмовилося сертифікувати газопровід Північний потік-2 після завершення його будівництва. Однак в організації спростували цю інформацію.

"DNV GL не ухвалювала рішення про відмову сертифікувати трубопровідну систему Nord Stream 2", - прокоментував цю інформацію офіційний представник DNV.

У DNV пояснили, що компанія проаналізувала нову інтерпретацію Держдепартаментом США щодо сфери дії санкцій проти Північного потоку-2 і прийшла до висновку, що під санкції підпадають верифікаційні послуги DNV, що відносяться до судів і обладнання на цих судах, що обслуговують проект. Тому DNV GL припинила надавати такі послуги. Однак компанія не відмовилася від надання послуг, що відносяться до труб Північного потоку-2.

Будівництво Північного потоку-2 - що відомо

Північний потік - 2 піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проект оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує Газпром в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Північний потік-2 на даний момент добудований на 95%.

Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов'язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року.

Україна, Польща, країни Балтії та США критикують будівництво газопроводу. На їхню думку, ЄС може потрапити в залежність від російського газу.

Україна ж позбудеться 3 млрд щорічного доходу. Берлін обіцяє гарантувати транзит через Україну навіть після будівництва СП-2.

Читати такожБайден не врятує Північний потік - 2 для Німеччини та Росії - Bloomberg

Нагадаэмо:

Новости сейчасКонтакты