"Тотальное мошенничество": Трамп нашел крайних в своем фиаско на выборах

Дональд Трамп / Фото Reuters

Президент США обвинил СМИ в замалчивании фактов мошенничества на выборах.

ФБР і Мін'юст могли бути причетні до втручання у вибори президента США, за результатами яких переможцем став демократ Джо Байден.

Про це в ефірі телеканалу Fox News заявив чинний президент США Дональд Трамп.

"Ці вибори - тотальне шахрайство", - підкреслив він.

Як приклад Трамп розповів про те, що на результати вплинуло безліч голосів людей, які вже як 10-15 років як мертві.

"Що ФБР і Міністерство юстиції [робили]? Не знаю, може бути, вони причетні", - сказав Трамп.

При цьому президент США вважає, що про факти шахрайства на виборах не розповідають ЗМІ. Тому він робить висновок про те, що в Америці "немає свободи преси".

Він також додав, що преса в США може замовчувати деякі події. "Ви не можете влаштувати скандал, якщо ЗМІ не повідомлять про це», — резюмував Трамп.

Читайте такожТрамп готує путч: озвучено несподіваний сценарій після інавгурації Байдена

Виборча система США. Як обирають президента і віце-президента

Президента і віце-президента США вибирають разом на виборах, які проходять раз на чотири роки. Американський президент не може обіймати цю посаду більше двох термінів.

Вибори в США непрямі. Переможець виборчих перегонів визначається не простою більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату - Колегії виборників.

Виборників – зазвичай це сенатори і конгресмени, популярні політики або люди, особисто близькі до відповідного кандидата в президенти – відбирають на партійних з'їздах в кожному штаті або їх вибирає партійне керівництво штатного рівня.

До дня виборів в США в кожному штаті існують два списки вибірників, представлених Демократичною і Республіканською партіями. Наразі кількість вибірників становить 538.

День голосування вибірників припадає на 41-й день після дня всенародного голосування на виборах президента. Всенародне голосування відбувається у вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року.

У Колегії виборників окремо відбувається голосування щодо кандидатури віце-президента, яка на всенародному голосуванні включена в бюлетень як єдиний пункт з президентською кандидатурою від тієї ж партії.

Практично у всіх штатах діє система "переможець отримує все", тобто всі голоси виборників штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. Винятком є ​​штати Мен і Небраска, де в кожному з виборчих округів обирається по одному виборнику, а решта місць (їх завжди два) визначається за підсумками загального голосування в штаті.

Хоча Конституція США не зобов'язує виборників голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, закони 33 штатів і округу Колумбія вимагають від них дотримуватися цього правила. Виборників, які голосують врозріз з їхніми зобов'язаннями, називають "ненадійними". У п'яти американських штатах таким людям загрожує покарання, а в 14 - передбачаєттся скасування голосування із заміною виборника.

Голосування виграє кандидат, який набрав принаймні 270 голосів Колегії виборників. У разі, якщо ніхто з кандидатів не отримав цієї більшості, президент обирається Палатою представників з числа не більше трьох кандидатів, які отримали більшість.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віце-президентом офіційно вступить на посаду.

Новости сейчасКонтакты