У Росії науковий директор німецько-російського форуму Олександр Рар висловив думку, що можливі наступники канцлера Німеччини Ангели Меркель до Північного потоку-2 і Росії будуть ставитися неоднозначно.
Як пише Інтерфакс, політолог озвучив імена трьох потенційних кандидатів на посаду голови Християнсько-демократичного союзу.
За словами експерта, колишній глава фракції християнських демократів у Бундестазі Фрідріх Мерц і голова комітету Бундестагу із зовнішньої політики Норберт Ретген налаштовані на жорстку політику щодо Москви. Прихильником побудови конструктивного діалогу з Кремлем є прем'єр-міністр федеральної землі Північний Рейн — Вестфалія Армін Лашет.
"Якщо Ретген стане лідером партії і кандидатом в канцлери, то це буде катастрофою у відносинах між Москвою і Берліном. Цей політик роками виступає з різкими і критичними заявами на адресу Росії", - пояснив Рар.
Читати такожУ Німеччині створюють фонд для захисту Північного потоку-2-BildЕксперт підкреслює, що Мерц налаштований вкрай негативно. Однак його позиція залежатиме від курсу адміністрації обраного президента США Джо Байдена. За словами політолога, він "євроатлантист до мозку кісток" і в першу чергу займеться відносинами з Вашингтоном.
"Лашет-найзручніший для Москви з трьох кандидатів (...). Коли він працював у Європейському парламенті і був головою комітету із зовнішньої політики, він активно цікавився ідеєю створення спільного простору від Лісабона до Владивостока, брав участь у багатьох конференціях з питань російсько-німецьких відносин», — зазначив Рар.
У територіальних водах Німеччини 11 грудня знову стартував процес будівництва Північного потоку-2. Рік тому будівництво було зупинено через американські санкції.
Сенат США слідом за Палатою представників 11 грудня схвалив законопроект про оборонний бюджет держави на наступний рік. Документ передбачає санкції проти російських газопроводів-Північний потік - 2 і Турецький потік.
Вашингтон закликав Німеччину накласти мораторій на будівництво СП-2, проте в Бундестазі не визнають американські санкції і вважають, що навіть незважаючи на обмеження газопровід буде добудований.
Як запевнив сенатор-республіканець Тед Круз, санкції проти Північного потоку-2 влаштовані таким чином, що в разі їх запуску ввести газопровід в експлуатацію буде неможливо.