Про це Пашинян заявив у своєму відеозверненні, опублікованому на сторінці у Facebook.
За його словами, могли впасти великі міста.
"Якби тривали бойові дії, то була дуже велика імовірність, що впали б Степанакерт, Мартуні, Аскеран. Згодом тисячі наших солдатів могли б опинитися в оточенні, тобто стався б колапс. Ми були змушені підписати дану угоду", - заявив прем'єр Вірменії.
За його словами, Генштаб доповідав про проблеми з ресурсами, політичне керівництво Арцаха розділяло цю позицію. Також, за словами Пашиняна, угода щодо Карабаху дозволила зберегти те, що невизнана республіка могла не утримати.
У документі йдеться про те, що Азербайджан і Вірменія зупиняються на зайнятих позиціях. Баку і Єреван повинні обмінятися військовополоненими і тілами загиблих. Всі транспортні вузли в Карабасі розблокуються. Контроль за транспортним сполученням здійснюють органи прикордонної служби ФСБ Росії. Крім того в Нагірному Карабасі терміном на п'ять років розмістять близько двох тисяч російських миротворців.
Президент Вірменії Армен Саргсян заявив, що дізнався з преси про підписання домовленостей про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі. Документ підписали глава Кремля Володимир Путін, лідер Азербайджану Ільхам Алієв та прем'єр Вірменії Нікол Пашинян.
Пізніше на сайті Кремля опублікували заяву прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна, лідера Азербайджану Ільхама Алієва і президента Росії Володимира Путіна по перемир'я в Нагірному Карабасі.
Після підписання документа про перемир'я в Нагірному Карабасі у Єревані почалися масові заворушення. Обурений натовп захопив парламент і жорстоко побив його спікера. Опозиція має намір відправити у відставку прем'єра Нікола Пашиняна.