"Вызов господству доллара": СМИ раскрыли планы удара Брюсселя по Вашингтону

В Евросоюзе считают, что мировые рынки слишком серьезно зависят от доллара / Фото Reuters

В Евросоюзе крайне недовольны санкциями США против Ирана.

Європейський Союз готує заяву, в якій буде відображена позиція Брюсселя щодо панування долара на світових ринках. Європейці незадоволені тим, що санкції США проти Ірану торкнулися їх інтересів, тому вони мають намір створити механізми для свого захисту.

Як повідомляє Financial Times з посиланням на власні джерела у Єврокомісії і відповідний проект, європейці виношують плани "кинути виклик пануванню долара" на світових ринках, які вкрай залежні від американської валюти.

Видання вказує, що у Євросоюзі хочуть прийняти проект, в якому міститиметься ця заява, за декілька днів до інавгурації нового президента США Джо Байдена. Не виключено, що документ можуть прийняти 19 січня.

Згідно з інформацією журналістів, у проекті піде мова про проблеми, з якими довелося зіштовхнутися Євросоюзу після того, як Трамп вирішив відновити американські санкції проти Ірану. Щоб уникнути подібних інцидентів, надалі Брюссель планує забезпечити собі захист від "наслідків незаконного екстериторіального застосування" таких заходів.

"Роки президентства Трампа висвітлили наші уразливості, і ми повинні усунути їх, навіть якщо він піде. Йдеться про місце ЄС у світі - про можливість бути економічною і фінансовою державою, порівнянною з нашими розмірами", - сказало джерело FT у Європейській комісії.

Як відомо, у травні 2018 року у Вашингтона заявили про те, що Америка прийняла рішення вийти з ядерної угоди з Іраном, внаслідок чого американці відновили санкції проти Тегерана.

Євросоюз, з метою збереження економічного співробітництва з Іраном, вирішив обійти американські санкції. Було створено механізм фінансових взаєморозрахунків, до якого крім Великобританії, Франції та Німеччини також приєдналися Бельгія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Швеція та Фінляндія.

Згідно з планами, Іран повинен поставляти Європі нафту та інші товари, тоді як сплату за неї повинні отримувати не іранські фінансові установи, а європейські юридичні особи, які постачають Тегерану медикаменти, продовольство і промислові товари. Однак наразі механізм в повну силу запустити не вдалося

Криза співпраці США і Євросоюзу

Новости сейчасКонтакты