Поки що динаміка поширення коронавірусу COVID-19 в Україні не дає підстав для запровадження режиму надзвичайного стану по всій країні. Про це заявила заступник глави Офісу президента Юлія Ковалів.
При цьому вона не виключила, що ситуація може змінитися за кілька днів.
"На сьогодні з тією динамікою з коронавірусом підстав для запровадження надзвичайного стану немає. Звичайно, ситуація може змінитися. Динаміку буде видно упродовж наступних декількох днів або, можливо, тижня", - сказала Ковалів в ефірі програми Свобода слова на каналі ICTV.
Крім того, вона пояснила, чому в Україні не можуть запровадити надзвичайний стан. За її словами, уряд не готовий зупинити більшу частину економіки України.
"70% нашої експортної виручки - аграрії та металурги. Чи можна їх зупинити? Звичайно ні! Чи можна зупинити критичну інфраструктуру? Ні! Ми не можемо зупинити аграрний сектор, це означає, що не можемо зупинити постачальників насіння, техніки, палива, добрив. Якщо йти за такою логікою, зрозуміємо, що ми не можемо зупинити більшу частину економіки. Ми не можемо порвати в один момент всі ланцюжки, які працюють", - заявила Ковалів.
Нагадаємо, 20 березня через загрозу поширення коронавірусу COVID-19 по території України Кабінет міністрів ухвалив рішення про встановлення режиму надзвичайної ситуації у місті Києві, а також Дніпропетровській та Івано-Франківській областях. Крім того, 21 березня режим НС був запроваджений в Донецькій області і на Харківщині. З вівторка, 24 березня, у Львівській області також запроваджується режим надзвичайної ситуації. Також 23 березня Кабмін на позачерговому засіданні вирішив оголосити режим надзвичайної ситуації у Тернопільській та Черкаській областях.
Як повідомляв Главред, заслужений економіст України, екс-міністр економіки України Віктор Суслов вважає, що оголошені в Україні карантинні заходи, які зачіпають економіку, є надмірними і такими, що будуть мати довготривалі негативні наслідки. На його думку, деякі заходи можна було б скасувати вже зараз. У цьому випадку на відновлення економіки знадобилося б менше часу.