Крымский мост может обрушиться в любую минуту: ученый назвал причину

Крымский мост может обрушиться/ REUTERS

Весенний ледоход не представляет большой угрозы для Крымского моста, но есть другие факторы риска.

Російський вчений-гідрогеолог Юрій Медовар озвучив загрози для побудованого окупантами Кримського моста і назвав найнебезпечнішу з них, яка може призвести до обвалення моста.

За словами ученого, весняний льодохід не становить великої загрози для Кримського моста, але є інші фактори ризику, які можуть "спрацювати" в будь-яку хвилину. Зокрема, мова йде про грязьовий вулкан, розташований поблизу однієї з опор, передає Obozrevatel.

"Я думаю, з льодоходом він впорається, якась міцність там є. Але найбільше я турбуюся на рахунок грязьового вулкана, який знаходиться не так далеко і який стріляє з періодами приблизно раз на десять років", – розповів Медовар.

Учений зазначив, що якщо почнеться виверження грязьового вулкана, то може завалитися опора мосту, що розташована поруч.

"Можете уявити собі - у вас є арка вагою 10 тисяч тонн. Вона стоїть на двох опорах. Одна опора провалюється. Відповідно, внизу утворюється порожнеча, тому що грязьовий вулкан викидає всю цю гидоту вгору, і весь проліт йде вниз. Ці опори полетять метрів на десять і вивернуть все, що знаходиться навколо них", – пояснив Медовар.

Він також назвав ще один фактор ризику для Кримського мосту - це сейсмічна активність.

"Там не просто сейсмонебезпечний район. Там все небезпечне. Це найневідповідніше місце, в якому можна було щось будувати. Але Ротенберг (російський мільярдер Аркадій Ротенберг, - ред.) побудував. Він великий фахівець. Він навіть "Героя праці" отримав. Цікаво, коли міст завалиться, у нього Путін "героя" забере чи ні? Ну, почекаємо", - зазначив Медовар.

Читати такожЕксперт передрік Кримському мосту сумну долю

Коли розвалиться Кримський міст - про що раніше писав Главред:

Кримський міст (Керченський міст)

Транспортний перехід через Керченську протоку, що з'єднує Керченський і Таманський півострова через острів Тузла і Тузлинську косу, передає Вікіпедія.

Складається з двох паралельних мостів - автодорожнього та залізничного. Загальна протяжність - 19 км.

Росія почала будівництво транспортного переходу після анексії Криму. Автодорожній міст був відкритий у 2018 році, залізничний — у 2019-2020 роках.

Автор: Анна Ярославская
Новости сейчасКонтакты