Глава правительства Армении Никол Пашинян не виноват в том, что армия оказалась в таком состоянии, сказал Ильхам Алиев.
Прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян не встиг створити армію в державі, і не винен в поразці Єревана у Нагірному Карабасі. Азербайджан здобув перемогу над військами, які протягом 20 років створювали колишні вірменські президенти – Роберт Кочарян і Серж Саргсян.
Про це заявив азербайджанський президент Ільхам Алієв на засіданні Ради глав держав СНД у п'ятницю, 18 грудня, коментуючи кризу у Вірменії після поразки держави в нагірнокарабаському конфлікті.
"Та армія, яка була розгромлена, це не армія Пашиняна – це армія, яку створював Кочарян і Саргсян. І наші міста нищила не армія Пашиняна, він не давав таких вказівок. Це все робилося режимом Кочаряна і Саргсяна", - сказав азербайджанський глава держави.
"Ті, хто намагаються використовувати ситуацію в своїх політичних цілях і атакувати Пашиняна, вони повинні розуміти – це не його армія, він не встиг би створити її. 20 років цю армію створювали Кочарян і Саргсян, і ми розгромили їх армію", - вважає Алієв.
Також він додав, що конфлікт у Нагірному Карабасі залишився в минулому. Збройне протистояння можна назвати історією.
"Говорячи про нагірнокарабахський конфлікт, ми повинні вже казати про те, що було в минулому. Це вже історія", - підкреслив Ільхам Алієв.
Війна у Нагірному Карабасі
Найбільший за останні роки спалах військового протистояння Вірменії та Азербайджану у Карабасі стався 27 вересня і завершився 9 листопада підписанням Єреваном, Баку і Москвою заяви про припинення вогню.
Азербайджан здобув перемогу в конфлікті. Згідно з домовленостями, вірменська сторона передала азербайджанській державі контроль над Агдамським, Кельбаджарським і Лачинським районами. На новій лінії розмежування та вздовж Лачинського коридору розміщені російські миротворці.
Ситуація в регіоні знову загострилася 11 грудня. Сили анклаву НКР звинуватили азербайджанських військових у нападі на їх блокпост. Перестрілка могла статися через проблеми розмежування кордонів – у Баку вважають, що села Хцаберд та Ін Тахер у Гадрутському районі належать Азербайджану згідно з домовленостями від 9 листопада.
13 грудня Азербайджан заявив про контртерористичну операцію в Гадрутському районі. Прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян визнав, що під час нових бойових дій вірменська сторона втратила ще декілька територій.