Позиція правового департаменту Конституційного суду України щодо того, що положення частини 3 статті 154 Кримінального кодексу не поширюється на суддів КСУ, є необгрунтованою. Президент Володимир Зеленський на підставі клопотання Генпрокуратури мав право тимчасово відсторонити від своєї посади Олександра Тупицького у зв'язку з отриманням ним статусу підозрюваного у кримінальній справі.
Про це заявили у пресслужбі Офісу генерального прокурора, коментуючи законність відсторонення Тупицького від виконання обов'язків голови КСУ.
У ОГП стверджують, що чинне законодавство України, в тому числі і положення частини 3 статті 154 ККУ, поширюється і на суддів КСУ. Норми, що регулюють питання звільнення суддів, не включають питання їх тимчасового відсторонення від посади у зв'язку з підозрою в скоєнні злочину.
"Відсторонення від посади є одним з інститутів кримінального судочинства, закріпленим у системі заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема, у главі 14 Кримінального процесуального кодексу України. Порядок застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як відсторонення від посади, містить як загальні норми, так і спеціальні, що стосуються суддів, а також осіб, які призначаються президентом України", - наголошується у повідомленні.Читати такожУ Зеленського вибухнули звинуваченнями і пригрозили КСУ кримінальними справами
Таким чином, у Генпрокуратурі підкреслили, що президент України Володимир Зеленський мав законні підстави для відсторонення Тупицького у зв'язку з відповідною вимогою виконуючого обов'язки генпрокурора.