Перемовини радників лідерів країн Нормандського формату сигналізують про те, що йде розробка рекомендацій щодо алгоритму реалізації Мінських угод. Україна і Росія, як і раніше, не можуть домовитися щодо першочерговості передачі кордону і проведення виборів у ОРДЛО. При цьому Росія намагається запустити проект "Русский Донбасс", що демонструє наміри Москви вирішити конфлікт за абхазьким сценарієм.
Про це заявив представник Донецька від переселенців у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи перемовини політрадників, які відбулися в середу, 27 січня.
"Для мене позитивним сигналом є те, що ця зустріч відбулася. Ми знаємо про те, що на рівні зовнішньополітичних радників розробляються якісь рекомендації щодо послідовності виконання Мінських угод. Це свідчить про те, що певний прообраз дорожньої карти напрацьовується, це може надати імпульс роботі ТКГ", - розповів делегат.Читати такожПеремовини щодо Донбасу: експерт розповів, що вимагатиме Росія від США щодо України
Однак, за його словами, Росія своїми діями, серед яких проведення Форуму на Донбасі, демонструє відсутність бажання вирішити конфлікт мирним шляхом.
"Сьогодні відбувається у Донецьку, якийсь інтеграційний форум "Русский Донбасс" проходить. Він фактично позначає нову віху в російській політиці. Сьогодні вони вже кажуть про те, що Донбас завжди домагався того, щоб залишатися "руським", - зазначив Гармаш.
Український парламентер акцентував увагу на тому, що якщо раніше російська риторика супроводжувалася словами про нібито громадянський конфлікт, то наразі вони мають намір створити так званий "руський Донбас", який у 2014 році показав свої наміри, щоб "відстоювати свою руськість".Читати такожКрах перемовин щодо Донбасу: експерт зробив заяву про військову операцію ЗСУ
"Таким чином, Росія демонструє, що не збирається врегульовувати конфлікт, а має намір розвивати його за абхазьким сценарієм", - сказав він.
Також Гармаш підкреслив, що Київ не повинен жодним чином реагувати на подібні заходи, тому що за всі дії на захоплених територіях відповідальність несе країна, яка захопила ці райони.