В США раскрыли планы России против Украины в случае запуска Северного потока-2

В США требуют от администрации Байдена прояснить вопрос санкций против Северного потока-2 / Reuters

Режим Владимира Путина будет использовать российские энергоресурсы в качестве оружия с целью давления на Европу, считают в американской Палате представителей.

У Палаті Представників Конгресу США звернулися до держсекретаря Ентоні Блінкена з проханням деталізувати інформацію з питання впровадження санкцій проти газопроводу Північний потік-2. Парламентарі побоюються, що можливий запуск російського трубопроводу вплине на позиції Європи, дасть можливість Росії запустити транзит газу в обхід України, а також позбавить Київ прибутку від транзитних угод і послабить позиції держави в аспектах безпеки, повідомляє NBC.

Зокрема, конгресмени просять адміністрацію Байдена пояснити, на якій стадії знаходиться процес будівництва СП-2 і коли планується впровадження санкцій проти російського енергетичного проекту.

"Звертаємося з проханням надати інформацію про плани впровадження санкцій адміністрацією Байдена проти Nord Stream 2, передбачених Законом про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA) зі змінами, внесеними до Закону про роз'яснення щодо енергетичної безпеки Європи (PEESCA)", - наголошується в листі, підписаному законодавцями Палати представників – Марсі Каптур, Майклом Макколом, Адамом Кинзингером і Рубеном Галле.Читати такожУ Лаврова пояснили, як санкції США позначаться на добудові Північного потоку-2

У нижній палаті американського парламенту попереджають про небезпеку введення до експлуатації трубопроводу Північний потік-2. У такому випадку Росія зможе використовувати свої енергетичні ресурси в якості політичного інструменту, що дозволить Москві чинити тиск по всій Європі. При цьому росіяни зможуть запустити транзит газу в обхід України, що суттєво позначиться на позиціях Києва.

"У разі завершення (проєкту, - ред.) Nord Stream 2 дозволить режиму Путіна використовувати російські енергетичні ресурси як зброю, щоб чинити політичний тиск по всій Європі. Це також дозволить Путіну пустити газ в обхід України, позбавивши Київ критично важливих доходів від транзиту і зробивши його більш вразливим до російської агресії", - підкреслюється в листі.Читати такожПутін пояснив, чому блокада добудови Північного потоку-2 пов'язана з Україною

Ситуацію з Північним потоком-2 прокоментував і глава НАК Нафтогаз Андрій Коболєв. На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook він написав, що трубопровід розглядається Росією виключно в якості інструменту геополітичного впливу, завдання якого - послаблення України в протистоянні з Росією.

За його словами, для української держави зупинка СП-2 є "питанням життя і смерті". Якщо російський газ піде в обхід України до Європи, то українська газотранспортна система припине бути частиною системи оборони. Це призведе до уразливості України.

"Поки Україна є важливим транзитером газу до Німеччини, Італії та Франції, українська ГТС є частиною нашої системи оборони. Тільки у Кремля з'явиться фізична можливість перенаправити газові потоки в обхід України, наша ГТС стане просто мережею газопроводів. Тоді наша країна стане набагато більш вразливою перед російською агресією", - підкреслив Коболєв.

Північний потік-2 новини

Автор: Андрей Ганчук
Новости сейчасКонтакты