Во время президентства Трампа россияне не проводили масштабных мероприятий на Донбассе, напомнил Андрей Илларионов.
Проведення форуму "Русский Донбасс" в окупованому Донецьку і проголошення відновлення проекту "Новоросія" свідчить про те, що діяльність Москви на Донбасі відновилася після того, як сформувалася нова адміністрація президента США. На це також вказує і збільшення кількості обстрілів в зоні російсько-українського конфлікту на сході України, заявив в ефірі телеканалу Україна 24 президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов.
За його словами, за роки президентства Трампа Росія не проводила жодного великого заходу, тоді як зп Байдена Москва знову проголосила плани щодо "Новоросії".
"Варто було тільки з'явитися новій адміністрації, як Путін, мабуть, отримавши чіткий сигнал, він це добре розуміє, тут же дав відмашку на проведення сепаратистського з'їзду", - зазначив експерт.Читати такожАрестович зробив заяву про сценарії щодо Донбасу
Крім того, на те, що Путін після формування адміністрації Байдена отримав певний сигнал, вказує і погіршення ситуації на лінії фронту, де кількість обстрілів серйозно збільшилася з липня 2020 року.
"Ми бачимо, що відбувається на лінії розмежування: різке зростання обстрілів українських військових, з'являється велика кількість поранених і загиблих. У такому обсязі і такої щільності обстрілів не було з липня минулого року. Це сталося тільки після того, як у Вашингтоні з'явилася нова адміністрація", - вважає Ілларіонов.
Спікер Кремля Дмитро Пєсков наступного дня після того, як так звана "народна міліція ДНР" заявила про отримання дозволу на ведення "попереджувального вогню" по позиціях ЗСУ, зробив низку звинувачень на адресу України. Він звинуватив Київ у порушенні режиму тиші на Донбасі і заявив, що якщо українська сторона перейде червоні лінії, то Москва прийме відповідні рішення.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак 5 березня зробив заяву про те, що Росія і підконтрольні Москві бойовики "ЛДНР" заблокували перемовини в рамках Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Київ і надалі дотримуватиметься перемир'я, однак у разі провокацій українські війська дадуть відсіч противнику.
Президент України Володимир Зеленський 9 березня сказав, що в тому випадку, якщо новий саміт Нормандської четвірки не відбудеться, він знайде можливість провести перегмовини з Путіним, Меркель і Макроном.