Виталий Бала

Директор Агентства моделирования ситуаций
15 июня 2017 14:00

   

Читать ответы
 • Чому на сьогоднішній "прямій лінії з росіянами" Путін, цитуючи Лермонтова, переплутав "голубі мундири" жандармів і європейських "голубих"? Він не знає класика чи це обмовка по Фрейду?
  Я не дивився трансляцію і не збирався її дивитися. Адже я сьогодні у редакції "Главреда". Тому коментувати те, що не бачив і не чув, вважаю недоречним.
 • Как вы относитесь к переименованию проспектов и улиц названы именами настоящих героев. Именами фашистов? Недавнее переименование Ватутина в шухевича...
  Я не вважаю Ватутіна героєм, а Шухевича — фашистом. По одній простій причині: у Росії зараз нас усіх називають "фашистами". Як правильно колись казали, "майбутні фашисти будуть називати інших фашистами".
 • Не пора ли прекращать братоубийственную войну в Новороссии(признавать ДНР и ЛНР),вывод войск ВСУ с территории республик и налаживание мирной жизни с ними?
  Таке враження, що питання ставилося після перегляду чергової порції російської пропаганди на російському ТБ. Можна подумати, що ми маємо виводити свої війська зі своєї території, бо військово-політичні іноземні бази, які називають себе «ЛНР» і «ДНР», ніби є суб’єктами міждержавних стосунків. Насправді вже давно час усвідомити, що Росія як країна-агресор спочатку окупувала і анексувала Крим, а зараз за допомогою своїх військових, найманців, як російських, так і місцевих, окупувала частину Донбасу. І до того часу, як вона звільнить ці території, говорити про припинення війни між Росією і Україною нема сенсу.
 • Насколько, по-вашему, действенным инструментом для сдерживания агрессии РФ против Украины являются санкции? Почему с их помощью не удается заставить Путина оставить в покое Украину?
  Санкції діють. Як би російські правителі не заявляли з пафосом про зворотне, кожна реакція на продовження або введення додаткових санкцій з боку Росії говорить сама про себе. Але санкції є тільки складовою із комплексу заходів, які необхідно здійснювати для примусу Росії до миру. Одним із важливих чинників має бути сильна вмотивована озброєна високотехнологічною зброєю українська армія. Тільки тоді, коли Росія буде розуміти, наскільки велику ціну вона може заплатити за військові дії проти України, можна буде говорити про варіант, коли вона від нас відчепиться.
 • Здравствуйте. С чем может быть связано то, что Путин, ранее заявлявший, что украинцы и русские «один народ», заговорил вдруг теперь о «народах-родственниках»?
  Цікаве питання. Я не думаю, що є велика різниця, бо Путін все рівно вважає, що ми є, як він сказав, "практично єдиним народом". Тут проблема набагато глибша, і я не виключаю, що дефініція "народи-родичі" — це підготовка до гіршого варіанту російської ситуації з історичним минулим. Маю на увазі крадіжку ними української історії, української релігії і спроби позиціонувати себе як спадкоємців Київської Русі. Фактично без слов’ян-українців говорити про росіян як окремий народ смішно. Без Київської Русі, на яку претендує сьогодні Росія, росіян як таких не було б, і вони це прекрасно розуміють, бо вони є нащадками, на мою думку, за виключенням території Новгорода колишнього Володимиро-Суздальського князівства, Золотої Орди.
 • Як ви оцінюєте тонкий гумор нашого МЗС, яке запросило російських дипломатів на джазовий концерт, присвячений деокупації Криму? Чи доречно це?:)
  Вважаю, доречно. Почуття гумору, на мою думку, є одним із найважливіших засобів розповсюдження необхідної інформації. І, взагалі, людина без почуття гумору — просто зануда. :)
 • Существуют,хотя бы теоретически,модели решения экономических проблем Украины,и почему их держат в секрете от правительства и депутатов(навеяно бюджетной резолюцией)?
  Щоб вирішити будь-яку проблему, в першу чергу, необхідно хотіти її вирішити. В другу чергу, необхідно знати, як її вирішити. І в третю чергу, що є найважливіше, необхідно мати людей, які здатні це зробити. Все це в Україні є. Чому це не роблять? Пояснити, навіть із точки зору здорового глузду, дуже важко. Це при тому, що система, яка зараз існує і преференціями якої більшість політиків користується, не хоче таких дій.
 • Що заважає закінчити російсько-українську війну вже зараз? Невже тільки амбіції Путіна? Хто в РФ найбільше зацікавлений у продовженні бойових дій і реалізації найбільш радикальних сценаріїв щодо України?
  На мою думку, це питання виживання сьогоднішньої Росії, фактично останньої імперії у світі. Як я сказав уже вище, тут питання історичної ідентичності, культури, віри і претензії на "собєратєля славянскіх зємєль".
 • Чи вичерпав себе "Мінськ", на ваш погляд? Які ще задачі здатен вирішувати цей формат? Наскільки реально за його допомогою повністю врегулювати конфлікт на сході?
  "Мінськ" себе не вичерпав і не вичерпає до того моменту, поки учасники "нормандського формату", а, можливо, і більше коло країн, не домовляться про створення нового майданчика, на якому буде прийнято рішення примусу до миру Російської Федерації.
 • Пане Віталію, чи вигідно зараз Кремлю проводити більш широкі наступальні операції на Донбасі? Яка ймовірність ескалації конфлікту найближчим часом?
  Питання непросте. Як я зазначив, це питання виживання Росії. Тому рішення про активізацію військових дій на Донбасі буде залежати від розуміння Кремлем, допоможе це їм чи ні. На мою думку, ми повинні дбати про те, щоб ми могли адекватно відповісти на найгірший розвиток ситуації. А для цього необхідно здійснювати швидкі зміни в Україні, збудувати сильну економіки, без якої не може бути сильної армії.
Подписывайтесь на
наш канал в Telegram
Узнавайте первыми все
самое важное и интересное
Подписаться