Виталий Бала

Директор Агентства моделирования ситуаций, политолог
26 апреля 12:00

    

Читать ответы
 • Чому відносини з Угорщиною стають все більше і більше напруженими і гострими? Яка сторона неправильно поводиться, що не дозволяє вичерпатися цьому конфлікту?
  Дивіться попередню відповідь.
 • За час, коли в Україні Клімкін є міністром закордонних справ, в України зіпсувалися стосунки майже з усіма сусідами? Такого ще не було ніколи, за жодного очільника МЗС, хіба не так? Чому в України псуються стосунки з усіма: угорцями, поляками, румунами, про росіян і білорусів мовчу? І чим це небезпечно для України - опинитися в поясі не надто дружніх країн?
  Це не зовсім так. Більше того, наші стосунки з найбільш розвинутими країнами світу ("Великої сімки" і "Великої двадцятки") значно покращилися за цей час. Що стосується поляків, угорців і румунів, то потрібно розуміти наступне: проблема не в країнах і народах — проблема у владі, яка сьогодні є в цих країнах. На жаль, в такий спосіб польська влада, а особливо угорська, вирішує свої внутрішні політичні проблеми. До того часу, поки Україна не стане сильною (в першу чергу, економічно) державою, ми завжди будемо об’єктом для вирішення інтересів інших країн.
 • Пане Віталію, на вашу думку, який сценарій щодо Донбасу був би найбільш цікавим і вигідним для Москви? До якого моменту Кремль буде зацікавлений продовжувати війну в Україні?
  Росія зацікавлена в тому, щоб Донбас залишався у складі України, але мав особливий статус. Росія дуже хоче, і це видно і чути по заявах деяких колишніх політиків, пропагандистів, журналістів, зробити Україну федеративною, що, на мою думку, є дуже небезпечним для майбутнього нашої країни.
 • З чим пов’язане восьме місце ЗСУ в рейтингу найкращих армій Європи? Це українське військо стало таким сильним, чи настільки слабкими стають армії в Європі?
  Це питання краще адресувати військовим. Але, безумовно, війна з Росією змусила Україну реформувати армію.
 • Як ви ставитеся до ідеї введення миротворців на Донбас, чи допоможе це, по-вашому, наблизити повернення миру на ці території або це лише "заморозить" конфлікт на роки?
  Питання неоднозначне. І ніхто на сьогоднішній день не знає, чим завершиться можлива миротворча операція на Донбасі. Бо до того часу, поки Росію не примусять до миру, говорити про завершення війни проти України немає жодного сенсу. Але вводити миротворчу місію необхідно, з точки зору унеможливлення з боку Росії повномасштабної війни проти України.
 • Возможен ли бунт олигархов против Путина из-за американских санкций, могут ли рос.олигархи заставить Путина как-то сменить свое поведение?
  Відповідь на це запитання хочуть знати всі. Думаю, навіть у США. На мою думку, це малоймовірно, враховуючи всі заходи, які вжив Путін, щоб уникнути цього, навіть створивши свою гвардію. Але бувають і дива…
 • Два питання: 1) що ви думаєте про таке явище як «твіттер-дипломатія» Трампа? чим з політтехнологічної точки зору обумовлено її використання американським президентом? 2) у мережі кепкують з вчорашньої зустрічі Трампа і Макрона, а саме з дивних дій Трампа, коли той прибирав лупу з піджака Макрона, або усіляких дивних дотиків, з дерева, яке привіз у подарунок Макрон Трампу – поясніть цей троллінг двох президентів, що вони хотіли сказати невербально таким чином?)
  1. Найголовніша особливість такої "твіттер-дипломатії" — це її неофіційність. Тобто завжди можна змінити свою думку. 2. По-перше, кожен по-своєму сприймає ці дії. Тому ми бачимо абсолютно протилежні коментування цих подій. По-друге, найголовніше, на мою думку, що особисті відносини між лідерами США і Франції є дружніми і сприятимуть знаходженню спільних позицій, навіть по питаннях, які їх роз’єднують. Для прикладу — Паризька кліматична угода.
 • Почему, на ваш взгляд, Россия не стала отвечать на удар США по Сирии - не захотела или не смогла?
  Важко собі уявити, яким чином і де саме могла бути така відповідь Росії. Якщо ми говоримо саме про військову відповідь.
 • Поясніть ідею з частковим виходом Договору про дружбу та співпрацю з Росією. Чи справді, що з нього не можна вийти повністю Україні, як каже Порошенко, і чому?
  З точки зору міжнародного права, наскільки мені відомо, денонсувати частину угоди можливо тільки за згодою сторін. Тобто обидві сторони, які підписали цю угоду, мають погодитися на денонсування конкретних пунктів угоди. А тепер вирішуйте самі — можливо це чи не можливо це зробити.
 • Как думаете, пройдут ли спокойно майские праздники? Обойдется без традиционных провокаций в Киеве и в зоне боевых действий?
  Якщо говорити про зону бойових дій, то ми маємо усвідомити, що йде неоголошена війна. А у війні засоби і методи досягнення поставлених завдань не завжди залежать від якихось дат. Хоча ще з часів Великої Вітчизняної війни певні військові операції проводилися саме з прив’язкою до конкретних дат. Україна повинна бути готова завжди до будь-якого розвитку подій на Донбасі. Щодо Києва, то багато залежатиме від дій правоохоронних органів. Хочеться сподіватися, що вони будуть на висоті.
+
Соглашаюсь
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности