Активный чат
Виктор Лещинский
18
14 июля 2020, 11:00

Виктор Лещинский

Президент группы компаний Win Еxperts, профессор КНУСА, академик Академии строительства Украини и Инженерной академии
Вопросы
вопрос:
oleksandr
oleksandr
Як ви вважаєте, що буде реальна зміна влади найближчим часом?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Ми, професіонали будівельної справи, працюємо на благо українського народу, не залежно від влади.
вопрос:
anton garkysh
anton garkysh
На вашу думку,як можна подолати будівельну мафію,насамперед у столиці? Яка може бути роль "партії влади" у цьому?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Слід ухвалити відповідне законодавче підґрунтя, яке давно напрацьоване, та визначити реальну кримінальну відповідальність конкретних посадових осіб та виконавців робіт.
вопрос:
helena_k.
helena_k.
Каким образом можно решить проблему "ароматов" бортнической станции на Харьковском и Позняках, кроме как переездом в другой район города? Ведь из года в год ситуация только усугубляется, и летом, открывая окна для проветривания, рискуешь задохнуться от этих "благоуханий".
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Для решения проблемы бортнических ароматов в некоторых районах Киева нужно ликвидировать все схемы, которые мешают установке нового оборудования, которое закуплено еще лет восемь назад и находится на Бортнической станции. Также необходимо привлечь технических специалистов для монтажа и эксплуатации нового оборудования на станции. В этом случае все вопросы будут решены в течение одного года.
вопрос:
Гліб
Гліб
Коли в Україні навчаться будувати так само швидко і якісно, як у Китаї? Приклад блискавичного зведення шпиталю для хворих коронавірусом був дуже показовим... Чому у нас ледь не кожне будівництво перетворюється на "стройку вєка"?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Коли тільки-но з’явилася у ЗМІ інформація про пандемію коронавірусу, а в Україні ще не був запроваджений жорсткий карантин, я говорив про доцільність запрошення до нашої країни китайських спеціалістів для зведення під Києвом великого шпиталю. Такий проект можна було реалізувати за один місяць, а наші фахівці отримали б безцінний досвід оперативного будівництва стратегічних об’єктів.
Реалізація такого проекту була б можливою за умови надання території, на якій би зводився шпиталь, статусу території експериментального будівництва спільного українсько-китайського проекту. Але наші реалії не дали втілити такий експеримент у життя: жорстка бюрократична машина, старі державно-будівельні норми, недосконале земельне законодавство та ледь не постійне введення в оману українського народу не дозволяють реалізувати жоден подібний проект на території України.
вопрос:
Виталий
Виталий
Добрый день! Что готовится нового в ценообразовании по отделочным работам, которые давно не соответствуют рынку в привязке к любому уровню зп при расчетах в АВК и тд?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Сейчас даже не пытаются создать более благоприятные условия для использования рыночных цен на материалы в государственных расценках. Также недопустимо низкими заработные платы специалистов строительной отрасли. Однако низкие цены на материалы – это, на самом деле, не главная проблема. Гораздо более серьезно проблемой является невероятно низкая заработная плата. Ведь даже 10 тысяч гривен – это не зарплата для строителя, поскольку половину зарплаты доплачивает подрядчик «в конвертах», иначе он попросту не удержит специалистов на строительном объекте.
А так, украинские подрядные организации с сегодняшними расчетными системами умудряются пять раз наносить лакокрасочные слои на одну и ту же стену, привозить материалы с «плечом» в 500 км и допускать многие другие нарушения.
вопрос:
kyianka
kyianka
Пане Вікторе, за вашою оцінкою, чи справді найоптимальнішим рішенням щодо будинку на Позняках, зруйнованого вибухом нещодавно, є рішення про його знесення? Кого бачите винуватцем того, що сталося? Та як у майбутньому, з вашої точки зору, слід будувати житлові багатоповерхівки, аби газ у них не спричиняв подібних трагедій? Дякую.
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Рішення про знесення будинку по вул. Крушельницької 1/5 можуть приймати лише ті спеціалісти, які оглядали та досліджували його після вибуху, оцінювали його стан та можливі зони руйнування.
В принципі, у нас завжди будували і будують багатоповерхові житлові будинки конструктивно та надійно, але актуальним лишається проблема обслуговування будинків. В даному випадку стався вибух газу, тож відповідальність за такі тяжкі наслідки лежить на експлуатаційних компаніях.
Крім того, глибоко переконаний, що на ринку обов’язково повинна з’явитися ніша для страхування подібних ризиків ризиків. Україні слід вивчити досвід інших держав, адже у багатьох країнах світу така послуга є обов’язковою, і вона входить до обов’язкових щорічних платежів.
вопрос:
Олена
Олена
Про будівельну експертизу ще кілька років тому було мало відомо. Сьогодні будексперти коментують чимало суспільних подій: від падаючих будинків у Одесі, хижацьких надбудов у центральних районах міст, а також реконструкції та будівництва нових магістралей. Як робота будівельних експертів може зробити життя безпечнішим та більш якісним?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Експертні організації відіграють велику роль на завершальній стадії проектних робіт. Усі проекти класу наслідків СС2 та СС3 проходять обов’язкову експертизу в акредитованих організаціях. Однак роль будівельної експертизи цим не вичерпується. Інколи, коригуючи проектну документацію, замовник повторно звертається до експертної організації, де отримує висновок, який дає можливість замовнику будівництва змінити проект уже під час будівництва.
Проте в Україні експертні організації не визнані, як організації, що мають право перевіряти всі вихідні дані замовника. Знову-таки в європейських країнах експертиза має набагато більше і прав, і обов’язків при зведенні об’єктів підвищеної небезпеки.
Чимало спірних питань при будівництві, реконструкції чи капітальному ремонті, які виникають між замовниками, виконавцями робіт, проектантами та архітекторами, розглядають судові будівельні експерти. Вони разом із акредитованими Мінрегіоном експертами визначають порушення технічного та економічного стану ведення будівництва, вирішують спірні питання та є третейським суддею при досудовому врегулюванні суперечок.
Група компаній Win Experts створила потужну команду судових будівельних експертів, експертів із будівництва, аудиторів, адвокатів, задіює спеціалізовану техніку та лабораторії для надання кваліфікованих послуг з вирішення будь-яких технічних та економічних спірних питань у будівельній галузі.
вопрос:
Олександр
Олександр
Читав, що Win experts офіси у 25-ти регіонах України. Скажіть _ де і що будують? Де більше житла, які соціальні об'єкти. І ще чи надходять вам супер сучасні проекти, бо в країні зараз говорять Велике будівництво.
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Win Experts має 24 регіональні офіси та проводить свою роботу на всій території України без виключення.
Якщо говорити про якість проектної документації та виконання будівельних робіт, то за останні декілька років професійний рівень проектування суттєво зріс, а будівельники стали краще будувати.
Що стосується піар-акції «Велике будівництво», то за статистикою попередніх років у нас будували навіть більше, ніж мали б при «Великому будівництві». Жодного проекту державного значення, який би можна було назвати великим сучасним будівництвом, на мою думку, не реалізується.
вопрос:
Мария
Мария
1. Зараз ринок нерухомості на перехідному етапі, зважаючи на реформу ДАБІ. Які проблеми з введенням в експлуатацію та отриманні дозволів є та як їх вирішувати? 2. Коли буде введено в дію електронну систему забудовника ? 3. Чи буде ефективною реформа ДАБІ? 4. Коли буде прийнято закон про реновацію застарілого житлового фонду?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
1. Нещодавно виникла проблема – реєстр ДАБІ призупинив роботу аж на один тиждень. Але 13 липня реєстр відновив роботу ближче до вечора. Реформа йде, люди звикають…
2. Електронний кабінет забудовника повноцінно запрацює не раніше, ніж за декілька років.
3. Час покаже.
4. Ухвалення закону про реновацію застарілого житлового фонду, з політичної точки зору, завжди буде невигідним будь-якій владі, тому що подібні ініціативи неминуче викличуть масове невдоволення людей.
Лише кардинальні законодавчі зміни зможуть зрушити вирішення цього питання з мертвої точки.
вопрос:
Роман
Роман
Ви отримуєте проекти з усіх регіонів України. Як можете оцінити їх якість? Де найбільше "провалів"? Як ваші експерти повертають проекти до адекватної якості?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Найчастіше замовник розглядає необхідність проходження експертизи як ще одну крамольну перепону в загальній бюрократичній системі, тому намагається пройти її хоч якось, але якомога швидше, часом вступаючи в порожні дискусії з експертами.
Проблемою залишається той факт, що на ринку виникла велика конкуренція, і при цьому, як не прикро таке визнавати, деякі наші "колеги по цеху" надають висновки, написані «лівою ногою» за кілька днів.
Розсудливі та розумні замовники плідно співпрацюють з експертами і, зрештою, вчасно отримують спільний доопрацьований проект, який вважається і ліквідним продуктом для замовника, і безпроблемним реалізованим проектом у майбутньому.
вопрос:
Альбіна
Альбіна
Сьогодні проблем із новобудовами буде багато: інвестори сидять у наметах, перекривають дороги, але у власні квартири так і не потрапляють. На що ви, як відомий будівельний експерт радите звернути увагу тим, хто планує стати власником квартири?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Раджу зараз купувати житло на вторинному ринку або об’єкти, введені в експлуатацію. Іншими словами, аби уникнути проблем із новобудовами, краще купувати реальну квартиру, а не папір чи хмари в небі.
вопрос:
Андрей
Андрей
Коррупция в строительстве никуда не делась! Постоянно расследования показывают про оборудки на миллиарды среди застройщиков. Чем в этом случае помогут ваши судебные эксперты и может ли это хотя бы снизить масштабы "схем"?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Справедливости ради стоит отметить, разнообразные схемы заработка или отмывания средств создают не только чиновники и исполнители работ. Как правило, эти «методы» создают сами правоохранители, которые, сидя в кабинетах, придумывают хитрые комбинации. Например, агент Х встретился с агентом Y, и последний сообщил о том, что на таком-то строительном объекте происходит масштабное «вымывание» государственных средств, после чего рождается уголовное дело, высосанное из пальца.
Группа компаний Win Experts готова сотрудничать как с правоохранительными органами, так и с заказчиками, проектными группами, непосредственно исполнителями работ. Мы готовы на контрактной основе проводить профессиональную высокоточную экспертизу с привлечением только высококвалифицированных специалистов и давать объективную оценку сложившейся ситуации.
вопрос:
Уляна
Уляна
Чим займається група компаній Win Experts?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Группа компаний Win Experts имеет самый широкий спектр оказания услуг строительного консалтинга: строительная экспертиза, судебно-техническая экспертиза, досудебное исследование, обследование зданий и сооружений, оценка недвижимости, строительный аудит любого объекта недвижимости, ведение службы заказчика крупных строительных объектов, консультация любой сложности по вопросам строительства и проектирования.
вопрос:
Игорь
Игорь
На шо найперше звертає увагу будівельний експерт, коли аналізує проект ?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
На несоответствие его государственным строительным нормам.
вопрос:
Дмитрий
Дмитрий
В Україні останні роки відбувається справжній бум будівництва. Будують багато, однак часто процес супроводжується протестами громадськості, пам’яткоохоронних організацій. Як можуть вплинути експертні організації, зокрема група Win experts, аби передбачити всі можливі порушення й уникнути їх?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Группа компаний Win Experts готова на контрактной основе сопровождать и отстаивать реализацию любого строительного проекта в рамках действующего законодательства.
вопрос:
Антоніна
Антоніна
Безпека житла виходить на перший план. Ми бачимо велику кількість повідомлень про падаючі стіни, обвал житлових будинків, вибух на Позняках, який теж показав застарілість інфраструктури та архаїчний контроль. Ви заявляли про необхідність аудиту стану житла й інфраструктури по всій країні. Що робиться в цьому напрямку і чи готові ваші фахівці до таких викликів?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
З 2006-2007 рр. говорилося про необхідність комплексного обстеження спочатку житлового фонду кожного міста та селища, пізніше – взагалі всього майнового комплексу тієї чи іншої територіальної одиниці за рахунок муніципальних коштів. Відтоді пройшло майже 15 років, і жодне місто в Україні такого обстеження не провело.
Будівельні експерти лише можуть наголошувати на тому, що це питання щороку стає дедалі гострішим. А, крім того, вони можуть безпосередньо взяти участь в обстеженні будинків і споруд й надати рекомендації щодо їхньої подальшої експлуатації.
вопрос:
Василий
Василий
Олена Шуляк, народний депутат України, заявила, що за европейським зразком в Україні зробити реновацію хрущівок не вдасться. Доведеться зносити й будувати нове житло. Чи готові ваші фахівці приєднатись до такого масштабного проекту? Чи вірите ви, що така реновація розпочнеться ( не лише у столиці)?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Найбільш радикальний шлях реалізації цього плану – знесення технічно і морально застарілого житла. І йдеться не про знесення кількох одно- і двоповерхівок, а про цілі квартали. При цьому нове житло має бути зведене з нових фундаментів, а також має відбутися заміна всіх комунікацій. Слід зауважити, що щільність населення у новозбудованому кварталі не може суттєво перевищувати щільність населення, яка існувала досі, оскільки не можна збільшувати навантаження на міські комунікації.
На думку фахівців, для початку необхідна реалізація пілотних проектів по реновації кварталів застарілого житлового фонду, які дадуть змогу отримати розуміння про те, як варто коригувати законодавства, якими можуть бути шляхи фінансування даної програми, а головне – як забезпечити безпеку інтересів людей.
вопрос:
Олена
Олена
Чи можна групі Win Experts замовити комплексну експертизу житлового будинку, якщо я - фізична особа? Хочу знати, нарешті все і про грунти, на яких він стоїть, і про його контрукцію - чи безпечна, і про енергозбереження.
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Група компаній Win Experts створена і працює задля професійного надання послуг із комплексного аудиту та консалтингу будівельних об’єктів. При зацікавленості інвестора або власника майна (замовника) найкращі фахівці в будівельній галузі на контрактній основі нададуть відповіді на найскладніші питання та запропонують технічне рішення виявлених проблем.
Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять