Активный чат
Владимир Цибулько
51
20 ноября 2014, 11:00

Владимир Цибулько

Политолог, поет
Вопросы
вопрос:
root
root
Якщо росії конфлікт на Донбасі потрібен у якості ракової пухлини, то виходить "хіміотерапія", у вигляді економічної блокади, вірне рішення?
вопрос:
root
root
Одні політики кажуть, що конфлікт на Донбасі можливо вирішити лише шляхом переговорів (дипломатично), але при цьому західні країни збільшують витрати на свою оборону. Інші кажуть, що не тільки дипломатичним шляхом, але озброєння нам не продають. Як ви вважаєте, який насправді є шлях вирішення конфлікту на Донбасі?
вопрос:
root
root
яка основна причина війна на донбасі? це потрібно росії тільки, щоб не допустити вступу україни до нато?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Насправді причин багато. Первинна була – відволікти увагу від Криму і ослабити економіку. Але потім сніговий ком причин і підстав для агресії лише наростав. Звичайно, що ставка робилася, в першу чергу, на недопуск України до НАТО. Тільки такими діями Україну виштовхали в НАТО.
вопрос:
root
root
чи потрібен донбас кремлю у складі росії???
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Якби був потрібен, то до травня Донбас приєднали б, як і Крим. Росії Донбас потрібен у якості ракової пухлини в тілі України, не більше.
вопрос:
root
root
Перечитал Шкляра про Черного Ворона , на мой взгляд ...в чем трагедия украинского народа, ...а имеют ли они внутреннюю потребность иметь собственное государство. И главное ...какое государство . Данное ...это не государство , это территория на которой делают бизнес. При чем крупный.......для мелкого места нет . Вся болтовня в Верховной Раде ....это не суть государственности , смысл законов ...которые не выполняются . И Главное ........Конституция ...растоптана . Про нее даже уже никто не вспоминает . Так как ...на вашу думку ...возможно ли в далбнейшем государство Украина . История повторяется ...то война под Крутами ....всего ....несколько сот вышли на защиту ...сейчас на Донбассе ...всего несколько добровольческих батальонов ...защищают Украину . Может ли при таких условиях состояться государство.....которого нет.
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Держава є. І держава виявилася набагато стійкішою, ніж думку про її стан багато років формувала російська пропаганда. Просто світогляд українців за багато років окупаційних влад кожну владу, якою б рідною вона не була, сприймає як окупаційну. Зараз, після Майдану, ми вкотре повірили в те, що держава – це не її бюрократія і бюрократичні інститути, а це її громадяни. Тому в порівнянні з Росією ми – не надто держава. Але для демократичного світу вплив держави на суспільство доволі мінімізований. Згадайте часи Ющенка, як розцвіла економіка через мінімізацію впливу держави на неї.
вопрос:
root
root
Как вы считаете, если бы сейчас по каким-то причинам россиянам нужно было бы переизбрать президента, но Путин по каким-то причинам не мог бы баллотироваться и вообще влиять на процессы в стране, то каким бы был новый российский лидер, учитывая имперские настроения в обществе? Где гарантия, что нашими соседями не стал бы руководить еще более амбициозный человек, преследующий цель восстановления то ли империи, то ли СССР? То есть беда в Путине, или в самих россиянах?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Біда – в росіянах. Біда в тому, що поверхневе натяжіння пропаганди формує уявлення про Росію, як ледь не про моноетнічне утворення. Насправді ж рівень локалізації економіки, рівень дезінтеграції світогляду такий, що аби зберегтися в нинішніх межах, Росії буде потрібен новий Путін. Принаймні без заповіту Путіна обратися новий лідер держави не зможе.
вопрос:
root
root
Cкільки ще може протриматися Росія, враховуючи обвал цін на нафту, те, що відбувається з рублем? Що на неї може чекати, якщо її політика на міжнародній арені не зміниться?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Насправді варто дочекатися першої хвилі соціальних заворушень. А вона припаде на березень-квітень. Тож подивимося, наскільки талановито путінська кліка відіб’є цю хвилю. Мені здається, що той дев’ятий вал помилок, який нароблений цією клікою досі, лише породить новий дев’ятий вал помилок. І вже не через зовнішній тиск, а як реакцію на внутрішні заворушення. Рівень кровожерливості путніського режиму такий, що в кровопролитті він зупинитися не може.
вопрос:
root
root
Как вы оцениваете шансы Украины на победу в этой войне (в том числе возвращение контроля над всем Донбассом, возвращение в состав украинского государства Крыма и т.д.)?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Я думаю, що весь цикл протриває не довше трьох років. Інакше почнеться відмирання усвідомлення цих територій як частини України. І тоді їх реінтеграція коштуватиме в рази дорожче, ніж зараз. Сучасні війни ведуться не за території, а за душі людей. Нам треба повернути душі українських громадян в Україну. А територія – це лише бонус до цих душ.
вопрос:
root
root
Як, по-вашому, складеться доля Донбасу у найближчі роки, досвід яких "гарячих точок" чи територій він повторить?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Не хотілося б, щоб він повторив долю Південної Осетії і Абхазії, чи навіть північного Кіпру. Але доля Косово йому точно не світить. Єдина можлива модель відбудови цивілізованих відносин на Донбасі – повернення в лоно України.
вопрос:
root
root
Пане Цибулько, якою ви бачите кінцеву мету Путіна щодо України?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Путін і його кліка хотіли би бачити Україну у вигляді кількох малоросійських губерній. Але все, що вони бажають Україні, рано чи пізно отримає Росія. Тобто – Росію у вигляді кількох дестяків північноукраїнських губерній.
вопрос:
root
root
Вже минув рік відтоді, як почався Майдан. Аналізуючи все те, що ми маємо на сьогодні (сотні загиблих, анексований Крим, зруйнований та окупований Донбас, відсутність принципових змін у системі в державі), чи варте воно було того, щоб Майдан починати?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Майдан спровокували не громадяни – Майдан спровокував політичний клас, которий поставив вагон із назвою «Україна» на європейські рейки, а потім різко загальмував. Євроінтеграція була єдиним способом цивілізовано змінити владу в Україні. Янукович про це здогадувався, але хороша промивка мозку з боку Путіна, плюс фінансове заохочення підштовхнули його до непоправного. Народ лише виправляє помилки своїх бездарних керівників.
вопрос:
root
root
Почему Порошенко давит на депутатов подписать закон о продаже земли? Ваше мнение на даний закон? Доведет ли "мягкотелое" правление Порошенко до третьего майдана???
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Порошенко, як політик і економіст, сформований на домінанті ліберальних цінностей. Тому, приймаючи політичне рішення про ринок землі, висловлюючись про необхідність вільного обігу землі, він керується в першу чергу новими економічними можливостями, потребою капіталізувати як ринок запозичень, так і, власне, можливості аграрного виробника. Він сам тісно пов’язаний із агровиробництвом, тому його тиск і воля щодо вільного обігу землі – це наслідок його персонального досвіду.
Що ж до самого закону, то ринок землі можна підмінити довгостроковою орендою, яка фактично буде під видом тієї самої моделі ринку, яку і пробують протягнути аграрні бонзи.
Чи доведе м’якотіле правління Порошенка до третього Майдану? Передусім це правління не м’якотіле. Це правління в рамках тих конституційних можливостей, які були сформовані внаслідок перемоги Майдану. Я думаю, що реальні амбіції Порошенка проявляться в боротьбі за нову редакцію Конституції.
А до Майдану доведуть людей дії аж ніяк не Порошенка, а, скоріше, виконавчої влади і депутатського корпусу. Адже глава держави є лише гарантом Конституції, а також відповідальним за міжнародну та оборонну політики. Майдан, якщо й повстане, то причною його ескалації можуть бути лише дії або судової вертикалі, або виконавчої влади.
Швидше за все, загальноукраїнського Майдану найближчі десять років не буде. Але гарантовано може бути багато локальних майданів в силу децентралізації економіки.
вопрос:
root
root
Пане Володимире, як ви оцінюєте ймовірність отримання Україно безвізового режиму з ЄС уже у 2015 році? Дякую!!!
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
З 1 січня 2015 року, як заявляє Арсеній Яценюк, в Україні почнеться видача біометричних паспортів. Наявність біометричного паспорта і стане підставою для вільного пересування в країнах ЄС. Тому можна сказати, що проблеми можуть виникнути лише через ескалацію військових дій або загострення внутрішньополітичної обстановки. Тоді ЄС пробуватиме закритися так, як деякі країни пробують ставити додаткові «рогатки» для в’їзду до себе громадянам України, посилаючись на наявність військового конфлікту.
вопрос:
root
root
Ваш прогноз: цей парламент буде багатий на баталії, чи їх поменшає?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Якщо загострення в Раді хтось і в стані організувати, то це Радикальна партія або комбати. Хто здатен спровокувати протистояння? Крім Опозиційного блоку – ніхто. Але чи нинішньому Опозиційному блоку потрібне фізичне протистояння в залі парламенту? Переконаний, що ні. Тим більше, що якраз Опозиційний блок позбавився тих майстрів кулачного бою, якими він був насичений в часи існування Партії регіонів.
вопрос:
root
root
Як гадаєте, чи здатні будуть нардепи без освіди належним чином вирішувати поставлені перед ними задачі?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Народні депутати представляють не інтереси свої як фізичної особи, а інтереси виборця або своєї політичної сили, тому питання освіти - це питання його персональних "тактико-технічних" якостей, але, не залежно від його освітніх даних, домінантною буде воля політичної сили або вимоги виборців.
вопрос:
root
root
Як гадаєте, як пояснити, що майже будь-яка проблема чи негатив у нас в народі одразу обростають жартами, "фотожабами", дотепними коментарями? Про які якості національного духу чи характеру народу це свідчить? Чи не заважає таке "несерйозне ставлення" вирішувати серйозні проблеми?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Ми живемо в умовах інформаційного суспільства в країні без надлишку нафти й газу, тому природні монополії можна замістити національним духом і національним характером. Жартую, звичайно, але насправді в умовах інформаційного суспільства талант кожної людини чи колективний талант певної суспільної страти миттєво оформлюється в інформаційний продукт або в культурне явище. Чого варті зразки стріт-арту, галерея на Майдані, ті ж самі "фотожаби", скетчі, пісеньки. Це – пряма реакція суспільства на загрози. Це – спроба попередити кровопролиття, що, з точки зору психології, є свідченням зрілого суспільства, суспільства, здатного на великі компроміси, щоб зупинити навіть маленьке кровопролиття.
вопрос:
root
root
Чи надихають вас, як поета, сьогоднішні події на Донбасі, весняні події у Криму? З'являються вірші про це? Чи, як то кажуть, мистецтво вище за політику, хай там як?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Кровопролиття не може надихати. Але підштовхувати на великі роздуми може. Такі трагічні події можуть збурювати миттєві творчі реакції, але я вже в тому віці, коли від мене чекають не миттєвої реакції, а великих узагальнень. Тим більше, в ситуації протистояння різних груп людей в межах однієї держави. Миттєва творча реакція може бути аж занадто образливою для однієї з груп людей. Тож у часи великих протистоянь треба думати про ті вузькі доріжки, які рано чи пізно приведуть до примирення і до загальнонаціонального успіху, а не до посттравматичних синдромів.
вопрос:
root
root
Пане Володимире, вітаю! Дозвольте кілька не політичних питань. Про вас чутно, як про політолога, але що нового у вас як у поета?:)
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Вчора й сьогодні сидів і дописував текст, таку собі декламацію на музику Рахманінова. Це – проект, котрий покликаний показати Європі дух українського народу, своєрідний синтез документального кіно, поезії і виконавського мистецтва під умовною назвою "Нація свободи". Продюсери цього проекту хочуть провезти його по всій Європі, але тур почнеться з України.
Це буде музика Рахманінова, Скорика, Стравінського, Прокоф’єва, Дилецького, відео від "Вавілону 13" та вірші українських поетів мовами країн, які прийматимуть гастролі.
А ще чекаю виходу книжки "Стратегеми". Це 36 відомих китайських стратегем, перекладених мною на поетичну мову. Оболонка лишиться китайська, але змісти – українські.
вопрос:
root
root
Володимире, як би ви прокоментували виклик Порошенка на дуель одним із лідерів ЛНР Плотницьким?)) Вони там - здорові психічно?))
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Це свідчення того, що, як кажуть росіяни, "голь на выдумку хитра". Фактично не маючи ні засобів, ні таланту управління людьми, лідери терористів, переступивши всі можливі межі законів, пустилися в примітивний троллінг. Не сумніваюся, що після Порошенка наступними об’єктами троллінгу стануть Барак Обама, Франсуа Олланд – від нього вимагатиметься передати вертольотоносці на баланс ЛНР, Ангела Меркель – від неї вимагатимуться компенсації за не виплачені пенсії за 1942-43 роки... А взагалі-то, таке не лікується. Таке можна хіба ізолювати.
вопрос:
root
root
яких кроків щодо україни ви очікуєте від путіна найближчим часом? чи піде він у наступ, аби зробити коридор до Криму суходолом?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Путін у такій ситуації, як я вже свого часу віджартувався на Фесбуку, коли русскій мужик "получає в табло" і не може дати здачі, він приходить додому і мантулить безбожно дружину, аби на комусь виладувати лють. Оскільки Путін одружений із Росією, то виладовувати лють йому лишається виключно на російському народові. У відповідь на санкції він уже заборонив ввезення продуктів харчування в Росію, а тепер придумає, що ще заборонити.
Будь-яка агресія щодо України лише пришвидшить падіння режиму Путіна в Росії, він це прекрасно розуміє, і я думаю, що він буде гидити по-дрібному: постачатиме добровольців, найманців, зброю, але на прямий конфлікт не піде.
вопрос:
root
root
Комбаты в Раде - это плюс или минус? Как долго смогут они оставаться воинами и патриотами, а не превратятся в обычных популистов-политиков? И не будут ли ими манипулировать депутаты со стажем, есть такой риск?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Комбати в Раді – це плюс, тому що військова людина привчена до номінального розуміння слова, а не переносного. У нас політики навчилися відривати справи від слів, а слова від думок. І цей стан ніколи не приведе до формування чесних відносин із суспільством. Ще китайські мудреці говорили, що неправильно сформована команда призводить до неправильного її виконання.
Щодо маніпуляцій, то, швидше за все, комбати будуть маніпулювати в рамках міжфракційного об’єднання цілою Радою, аніж лідери фракцій будуть маніпулювати окремими фронтовиками.
вопрос:
root
root
Какой работы вы ожидаете от новой ВР? Видите ли вы конкретные факты, которые обещают, что ее работа будет эффективной?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
За своїм складом ВР восьмого скликання є доволі яскравим явищем. За кількістю самодостатніх яскравих особистостей та відкритістю до спілкування з людьми ця Рада приречена на успіх, але цей успіх буде доволі складним з усіма хворобами демократії. Найперше, що людей буде насторожувати, це відкриті дискусії з багатьох питань, які здатні схиляти багатьох до думки, що це розкол і ворожнеча. Насправді ж більше 300 депутатів нової Ради об’єднані кількома основоположними цінностями: 1) євроінтеграція, 2) оборонна доктрина і членство в НАТО, 3) свобода людини, 4) рівні конкурентні можливості для бізнесу, інвестиційна привабливість країни. Тому, швидше за все, ми матимемо подвійну більшість, яка буде перестраховувати одна одну. Що я маю на увазі? В рамках великої більшості – більше 300 багнетів – буде ще й сформована мала більшість – 230-240 багнетів. За таких умов ця Рада забезпечить внутрішню конкуренцію демократів, але не дасть жодного шансу реваншистам.
вопрос:
root
root
Як ви оцінюєте ймовірність нового майдану, адже кількість бійців, які зараз щодня ризикують життям та здоров'ям у зоні АТО, не отримають від держави навіть не те що належного екіпірування та забезпечення, а найелементарніших речей? І доки вони виборюють кожну годину для нас там, тут, у тилу, політики товчуть воду у ступі?!
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Держава заборгувала своїм захисникам. Держава заборгувала сім’ям загиблих. Але якраз фронтове братство, наявність міжфракційного об’єднання учасників АТО у Верховній Раді здатні змінити поведінку чиновницького апарату. Як приклад, можна назвати допуск великої групи волонтерів, котрі займалися постачанням в зону АТО, до роботи в МО. Це значить, що державні інститути готові трансформуватися і оптимізуватися під вимоги часу. Інакше справді виникне загроза революційної трансформації, коли державні ініститути потрібно буде не модернізувати, а створювати з нуля під сучасні стандарти. Принаймні зараз уже зрозуміло, що судову систему і прокуратуру потрібно створювати з нуля, а не трансформувати діючу. Як це зробити, дотримавшись принципу безперервності влади? Це зараз найважливіше питання, але дороги назад немає, інакше ми втратимо державу. Братство бійців АТО буде не тільки промотором майбутніх змін, але й гарантом того, що держава більше ніколи не відвернеться від свого громадянина.
вопрос:
root
root
Пане Володимире, якими ви бачите основні наслідки G20? Які вони для Росії, які - для нас?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
В ідеалі хотілося б G19 перетворити на G20, і саме тією 20-ою країною мала би стати Україна. Але до того, щоб стати 20-ю країною у G20 мало задекларувати нарощування ВВП до 2020 року ледь не на трильйон. В першу чергу, треба сформувати сучасні інститути держави і гармонізувати ці інститути із європейськимми інститутами. Це не значить, що ми повинні розчинитися в Європі – це значить, що так як ми зараз для світу стали лідерами посттоталітарної самоорганізації суспільства, так ми повинні стати лідерами в технологіях, освіті, у формуванні культурних домінант.
вопрос:
root
root
Если "республики" введут собственную валюту или перейдут на расчет в рублях, не оттолкнет ли это еще больше Донбасс от Украины?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Для введення власної грошової одиниці не достатньо бандитського управлінського режиму. Бандитські режими можуть обходитися борговими розписками або векселями.
Що ж до відштовхування Донбасу від України, то це все – розплата за недолугу інформаційну політику, за компроміси 90-х, коли Донбас в Україні існував як територія беззаконня. Відштовхують не гроші – відштовхувати може прірва у світоглядах. Якщо ще навесні антиукраїнським силам таланило нав’язувати антиукраїнський світогляд на Донбасі, то до осені нічого іншого, крім антиукраїнського світогляду, на озброєнні у бандитів не лишилося. Україна воює не за території, а за заблукані душі своїх громадян. Тож зараз момент, коли привчені до державного патерналізму люди або потягнуться до своєї держави, або втратять і душу, і фінанси, і рідну землю. Донбас повернеться до України як територія, але скільки часу повертатимуться душі людей в Україну, погублені на цій території, сказати тяжко – пройдуть покоління.
вопрос:
root
root
Есть ли перспективы у переговорного процесса по урегулированию ситуации на Донбассе, если стороны определились со своими позициями и ни одна не желает поступиться (Россия настаивает на переговорах Украины с ДНР и ЛНР, Украина хочет, чтобы были подключены США)? Возможны ли переговоры, если даже формат не могут согласовать? Каких тем они могут касаться?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Україна з таким успіхом, як Росія нав’язує нам переговори з терористичними ЛНР і ДНР, повинна нав’язувати переговори представників ДНР і ЛНР із головами обласних адміністрацій. Адже часто комунальні інфраструктури перебувають по обидва боки лінії фронту.
Якщо Росія нав’язує нам ДНР і ЛНР в якості суб’єкта, то чому вона не визнає їх? Хай визнає спочатку сама, а потім, в разі міжнародного визнання, можна вести переговори. Тільки от терористів ніхто визнавати не збирається, навіть сама Росія. Зрозуміло, що мінський формат себе вичерпав через проведені 2 листопада псевдовибори. Тож треба думати про абсолютно новий формат. Але ніяких представників ДНР і ЛНР у цьому переговорному процесі бути не повинно, оскільки єдиним переговорником з того боку є Москва.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Скажите Владимир. Что мне делать когда в Украине за любое слово которое не нравится власти. Людей сжигают.Бьют.И никто за это ответственности не несёт.
вопрос:
root
root
На вашу думку, чи можливий у майбутньому такий же рівень співробітництва у сфері безпеки між НАТО та росією, між росією та Америкою, який був до подій в Україні? Інакше - чи будуть НАТО, Америка, ЄС довіряти росії?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Ситуація зі співпрацею Росії і НАТО доволі складна. З одного боку, пропагандивна машина робила з НАТО великого ворога, а з іншого – Росія співпрацювала з НАТО, розуміючи, що самостійно без НАТО протистояти ісламістській навалі, а вектори цієї навали були Середня Азія і Північний Кавказ, а джерело загроз – в першу чергу, Афганістан. Тому було два формати. Один – пропагандивний: НАТО – ворог. А інший – прагматичний: авіабаза в Ульянівську та авіаційний транзит на Афганістан. Але проблеми почалися з витіснення НАТО із авіабази Манас у Бішкеку. Тобто в нинішньому форматі жорсткого протистояння з НАТО Росія відкрилася загрозі з боку ісламського чинника. До всіх внутрішніх бід, до ціни на нафту, згортання внутрішнього споживання Росія зараз отримує ще й імпорт ісламізму. Тому відновлення довіри і співпраці можливе тіцльки в разі зміни управлінської еліти в Росії та зміни моделі держави.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Владимир я помню цезуру в СССР но сейчас намного сильнее .Просто ни кого не допускают с другим мнением к экранам.Да и физически расправляются.Мы это видим на нашем ТВ.Значить ни о какой ЕВРОПЕ уже и думать не надо.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Скажите почему если у меня другое видение каким быть государству то я плохой.Кто это может решить только господь бог.Других я не считаю авторитетами.Вы же знаете что более 60 стран в мире имеют два и более гос.языка. У многих федеративное устройство страны.Если бы ни где не было то бы согласился.С тем что хочет власть.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Владимир в феврале Янукович все подписал что Яценюк будет премьером а в декабре выборы.Почему не согласились мы на востоке за Януковича не голосовали бы уже.Да и раньше мы голосовали не за Януковича а против Тимошенко.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Владимир почему у власти не дальновидные люди.Я ещё в марте говорил введите второй русский федерализацию не навязывайте нам любить Бандеру и мы все будем жить в единой Украине.Крым был бы наш войны бы не было.Почему власть не захотела мира.
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Я завжди говорив: хотите второй государственый язык – учите украинский. Про яку федералізацію може йти мова? Федералізація – це завжди об’єднання знизу, а нам пропонують нав’язати федеральну модель зверху. В Україні 80% населення – етнічні українці, то за яким принципом нам пропонують федералізувати Україну, якщо по європейським міркам це фактично моноетнічна держава. А інтереси меншості у нас і так захищені міжнародним правом. Коли б Росія хотіла захищати етнічних росіян в Україні, вона б фінансувала освіту з власного бюджету, а не озброювала на братовбивчу війну громадян України, хай навіть вони із ненавистю ставляться до української культури. Але це ж їм не заважає їсти український хліб і українське сало. До того ж, держава не робила спеціальних преференцій для жодної з етнічних груп. У нас в плані забезпечння культурним продуктом, українці і досі залишаються найупосліднішою етнічною групою, оскільки медіа, телебачення – переважно російськомовні. А щодо Криму, то спецоперація по Криму готувалася більше 10 років. Тільки політичне керівництво України до останніх хвилин вірило, що Росія не наважиться на агресію.
вопрос:
root
root
Всі роки незалежності України владний вплив був за Західною Україною чи Східною?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
За роки до Януковича в Україні сформувався певний баланс, коли індустрія керувалася переважно вихідцями зі східної України, а гуманітарна сфера – з центральної і західної. І в тому був консенсус. Можливо, що пасіонарність західної України формувала в суспільстві певний фантом впливовості, але насправді західна Україна дуже активно включилася в самозбагачення, але не в тиск на світогляд цілої України. Фактично західна Україна пожинала плоди економічної лібералізації активніше. ніж формувала загальнонаціональні гуманітарні доктрини. Доктрини, не залежно від обставин, формував Київ. Але за роки незалежності сформувався загальнонаціональний економічний комплекс, і кожна з областей мала в цьому комплексі свою спеціалізацію і своє місце. Тож закономірно українізація територій України формувала враження перемоги західноукраїнської моделі націоналізму в цілій країні. Але паралельно донецька модель економічного націоналізму так само формувала образ впливовості на цілу країну. В той час як регіональні еліти займалися переважно обороною своїх локальних інтересів. Частково приєднуючись то до ідеології, то до економічних відносин за моделями, котрі, здавалося б, привнесені чи з Донбасу, чи зі Львівщини.
вопрос:
root
root
На вашу думку, то чи буде колись Сибірська Народна Республіка в росії? Чи Далекосхідна республіка? Чи можливість проведення референдуму з цього питанння в росії тільки декларативна - можете зробити заявку, але можливості проводити ми не дамо. І ще одне питання - чи дійсно в російській конституції є право на референдум, але без права на відокремлення?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Думаю, що розвал Росії, якщо й можливий, то зі збереженням конфедеративних відносин, адже залізниця, зв’язок, енергетична система, авіація, навіть за умов розвалу, залишаться спільними. Просто рівень самостійності нових держав у рамках конфедерації буде значно вищим ніж у штатів США. І це станеться досить швидко.
вопрос:
root
root
У росії декілька років тому начебто була розроблена програма освоєння Далекого сходу етнічно близькими до росіян національностями через недостаню кількість там російського населення. То чому б жителям східної України, що бажають бути з росією, не скористатися цією програмою? Адже програма передбачає працевлаштування та житло.
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
В Росії було багато програм, і всі вони хибували необов’язковістю їх виконання. Насправді в рамках програми переселення співвітчизників за всі роки з України виїхало близько тисячи громадян. Всі переселенці мотивувалися тим, що вони їдуть на два-три роки, щоб отримати російську пенсію і повернутися доживати вік в Україні. Скільки б не трубила російська пропаганда про вищу в рази від України якість життя в Росії, але середньостатистична провінція в Росії за якістю життя в рази поступається середньостатистичній провінції в Україні. І зараз російські найманці, які воюють на Донбасі, шоковані достатньо високим рівнем життя Донбасу, у порівнянні зі своєю російською глухоманню.
вопрос:
root
root
Вибачте, чи не здається вам, що у частини людей на непідконтрольних зараз Україні територіях, присутні приховані меркантильні інтереси - отримувати безкоштовно енергоносії і не тільки, як їх отримує Придністров'я, яке за газ нічого не платило і не платить, отримувати пенсії та дотації, як це робить чечня, аби там не почалася нова революція і т.д.? Тож, якщо зараз перестануть дотувати ці території, стане зрозуміло, чи годував Донбас всю Україну. Так?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Люди, здатні на прагматичні очікування, вже давно залишили територію Донбасу і проживають або на сусідніх територіях, або у Києві. Від початку ідея донецького заколоту зводилася до автономізації кримінальної моделі, тобто до збереження існуючих економічних відносин. Адже свого часу компроміс Леоніда Кучми з Донбасом, котрий почав всі силові призначення погоджувати з місцевими феодалами і витворив згадувану мною вище модель "одна держава – дві системи". Донецькі феодали хотіли збереження тієї моделі феодалізму, яка склалася в 90-х, та ще й при цьому розраховували дерти з Киева сім шкур за мирне співіснування, тобто ідея і справді зводилася до такої собі чеченської схеми: ми не біжимо з України, а ви нам платите данину. Ну і скажіть, кого б це влаштовувало, особливо після Майдану?
вопрос:
root
root
Ни одна из партий прошедших в парламент, не выступает инициатором отмены закона про офшорные зоны. Будем продолжать кормить , всем государством олигархов ? Патриоты гибнут а олигархи на этом богатееют . Такова мораль и идеология украинского государства . Президента и премьер-министра. Получается , что война на Восточном фронте идет за сверх прибыли олигархов.Народ еще не осознает этого , молчат ...комбаты . И как долго это будет продолжаться?
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Извините Владимир вы наверное не ответите на эти вопросы.Против власти нельзя говорить.Да и ответы я сам знаю.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Я помню так было в 1970 годы оппонентов не допускали .Ни к телевидению ни к газетам я читал самиздат.А сами говорят про демократию.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Почему на телевидение сейчас ни кого не пускают.Говорят только то позволит власть.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Нас Ленин и Сталин собрал в кучу.В уставе ООН есть пункт каждый народ имеет право на самоопределение.Так и нам надо самоопределится провести референдумы и не было бы жертв.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Почему на всех каналах только и говорят.Путин мудак Россия агрессор.Допустим я это сам знаю.Вы лучше скажите как в Украине сделать хорошо а не кому то плохо.А то некоторые политики в экстазе что России сделали плохо.Но я живу не в России мне нужно что бы сдезь делали хорошо а не где то плохо.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Скажите пожалуйста. Почему на каналах не говорят почему началась война .И для чего она идет.Ведь тут нет вины народов Украины и России.Война идёт между США Западом и Россией до последнего Украинца.Потом США пойдут дальше пока не захватят Россию.Как говорят Американцы это не справедливо в России 2% населения земли а богатств 20%.
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Путін за свою політичну історію двічі обламав зуби об Україну. Зараз відбувається третій і остаточний облом. Не треба говорити про те, що це війна США, Заходу з Росією. Це – агресія Росії проти України. І коли Путін її розпочинав, він прекрасно розумів, що серед гарантів територіальної цілісності України є і США, і Британія, і Китай. На початках йому видавалося, що Китай є його союзником проти Заходу, але рівень інтеграції Китаю в західні ринки, особливо американські, і залежність від морських шляхів сполучення дуже швидко перетворили Китай на мовчазного спостерігача. Вини народу України в обороні територіальної цілісності бути не може. А відповідальність Росії за агресію буде покладена на плечі кількох поколінь. Якщо до цієї агресії Україна не думала про вимогу компенсації за Голодомор, не наполягала на остаточному розподілі золотого запасу і закордонної нерухомості СРСР, то, крім компенсації за нинішню агресію та анексію Криму, Росія повинна також компенсувати Україні, як спадкоємець СРСР, всі втрати по Голодомору. Чому досі держава не підготувала судових позовів? Мені здається, що це лише питання часу.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Для меня всё ясно я в политике хорошо разбираюсь.Хоть и простой рабочий просто тут надо включать логику и всё.Теперь по выборам Свобода должна была пройти 100%.Просто Порошенко Запад сказал их не пускать вот и подсуетились.Да и Народный фронт мало должен набрать там уже подсуетился Коломойский у него свои интересы.И вопрос почему власть думает что мы дураки если я всё знаю значить и другие тоже.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Скажите честно .Ведь сбить БОИНГ РОССИИ И Сепаратистам выгоды не было,А выгодно США и УКРАИНЕ что бы санкции ввели против РОССИИ.Ведь это логично .
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Маше тоже не было выгодно быть изнасилованной, но Коля, который изнасиловал Машу, говорит, что изнасиловать Машу было выгодно участковому Пете, чтобы ввести санкции изнасиловавшего Машу Колю. Ведь это логично?
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Скажите почему в Европе всё как у людей.Захотели Шотландцы провести референдум.Парламент Англии принял закон что можно проводить.В Каталонии провели и ничего страшного они не сепаратисты а у нас сепаратисты.
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Референдуми в Європі не готуються за два тижні чи два місяці. До референдумів готуються десятками років. Збалансовують інтереси, проводять загальнонаціональну дискусію. І коли вже іншого способу розв’язання конфліктних ситуацій немає, проводять референдуми в рамках законодавства країни. Найкращим зразком дотримання законодавства якраз і є рефрендум у Каталонії, який не був референдумом у повному значенні слова. Це була імітація референдуму, а ініціатором імітації все одно доведеться відповідати перед законом. Якби Російська імперія та СРСР проводили "розімперення" за зразком Великої Британії, то отримала б лише повагу та любов, як це демонструють нині країни Британської Корони. Але євразійський деспотизм російських вождів здатен лише плодити ворогів, а не союзників і стратегічних партнерів.
вопрос:
root
root
Чи дійсно були квотні домовленності між БПП та оппозиційним блоком і мажоритарщиками? Чи це дезінформація?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Насправді була ідея відмови від взаємопоборювання, але вона не всюди спрацювала. Тобто єдиної схеми не було. Тому у кожній з областей формувалися свої умови, через що не завжди ці домовленості спрацьовували. Зрозуміло, що партійна франшиза була дуже важливою, але принаймні адмінресурс у цій виборчій кампанії не грав в одні ворота. І, таким чином, створювалися реальні умови для політичної конкуренції. Говорити про загальнонаціональну схему не варто. Але те, що локальні союзи спрацювали – це правда.
вопрос:
root
root
Партія "Свобода", не пройшла до парламенту. Випадковість? Чи закономірність? На вашу думку, на наступних виборах, що можливо пройдуть вже без мажоритарщиків, "Свобода" пройде до Верховної Ради?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
"Свобода" не пройшла до парламенту через захланність її економічних донорів. А ще – через поведінку регіональних активів "Свободи", котрі після Майдану, зайшовши у владу, поводилися не надто відмінно від своїх попередників. Замість того, щоб захищати інтереси громад, вони кинулися ділити активи, за що й поплатилися. Взагалі-то, "свободівські" активісти доволі яскраві особистості в багатьох регіонах, віддані ідеї і достатньо організовані. Тому можна говорити про певний дрейф "Свободи" від заходу в центральну Україну. На заході "Свободу" потіснить "Самопоміч", як потісняла досі, але за рахунок центру і сходу за умов продуктивної діяльності "Свобода" в стані повернутися у велику політику, принаймні наявність мажоритарників у парламенті зберігає її статус парламентської партії, а результати найближчих виборів до органів місцевого самоврядування стануть найкращим підтвердженням політичної живучості "Свободи".
вопрос:
root
root
Що є таке Блок Петра Порошенка? Що він є направді для України, як ви думаєте?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
БПП сформувався внаслідок дарвіністичного відбору в складі "Народного союзу "Наша Україна"". Ющенко назвав цих людей "любі друзі", Тимошенко з перемінним успіхом перемагала цих людей, але все ж таки БПП – це управлінська команда, яка територіально пов’язана з Києвом і центральною Україною, з великими агрпромисловими активами, з машинобудуванням, енергетикою, але менше – із газохімією, металургією. Тому можна вважати, що БПП матиме економічний успіх в плані модернізації виробництв і формування економічної стратегії України на основі аграрної галузі і машинобудування.
Яка тривалість політичного життя БПП? Залежатиме від рівня бюрократизації цієї політичної сили. Якщо Порошенко ризикне зіграти в однопартійний сценарій за зразком ПР і наповнити владу висуванцями виключно з БПП, то крах не за горами. Якщо ж БПП свідомо піде на умови живої конкуренції з іншими політичними силами, на постійне оновлення, формування кадрових ліфтів, то він може перетворитися на потужну політичну силу, яка, звичайно, змінить назву і не буде прив’язана до прізвища Порошенка.
вопрос:
root
root
У Порошенко тоже принцип .......назначения по принципу личной преданности.......и совместным бизнес интересам. А государство ....ну это бизнес территория , где власти принадлежит все , а врагам -закон. Коалиция не клеится из-за Авакова.......можете прокоментировать ..........Самое для меня дикое в этой ситуации то, что камнем преткновения для Порошенко стала личность Арсена Авакова. Кандидатуры, которые Порошенко пытается пропихнуть на этот пост одна другой хуже: Балога, Матиос, Король. Но дело даже не в этом. Я совершенно не могу понять, как можно сейчас менять министра внутренних дел и министра обороны? Сейчас, когда ситуация на Донбассе кардинально обостряется. Когда из искр сепаратизма в Харькове, Запорожье, Одессе при помощи российских спецслужб вполне могут разгореться пожары. Когда неизбежен рост преступности в силу нарастающего экономического кризиса, наличия большого числа переселенцев и большого количества неконтролируемого оружия у населения. Порошенко прекрасно знает, что любой новый министр будет «входить в должность» как минимум 100 дней. Для нас – это непозволительная пауза. Он знает, что каждый новый министр произведет ротацию своих заместителей, те – своих подчиненных. В результате фактическая недееспособность милиции затянется на еще более продолжительный период. Результат – ослабление возможности противодействовать внешней угрозе и росту преступности. И здесь следует учесть еще одну вещь. Аваков принял МВД в абсолютно деморализованном и недееспособном состоянии. Сотрудники милиции боялись выходить на улицы, потому что их избивали и отнимали оружие, иногда просто убивали. Практически все высшее руководство МВД того периода просто убежало. Начинать нужно было с нуля. В ситуации, когда общество остро ненавидело «ментов», а «менты» находились в полной прострации. Некоторое время ситуация в Украине была на грани потери какой-либо управляемости, на грани хаоса. Почти сразу же началась аннексия Крыма, затем сепаратистские пожары на Востоке и не только. Раскачать пытались и Одессу, и Днепропетровск, и Харьков и другие города. Вся страна была на грани гибели. И в этой ситуации нужно было прежде всего мотивировать солдат и офицеров ВВ (будущую Нацгвардию») идти защищать страну. При том, что еще несколько недель назад эти же солдаты и офицеры ВВ стояли на Грушевского против Майдана и в них летели коктейли Молотова. Им, и тем, кто кидал эти коктейли нужно было объяснить, что у нас один, общий враг. И Авакову это удалось. Аваков воссоздал Нацгвардию в новом качестве. Не в качестве охранного подразделения власти против собственного народа, а в качестве инструмента борьбы с вражеским «десантом» внутри страны. Тогда же Аваковым начали создаваться добровольческие батальоны, совершенно новые структуры в нашей стране со времен УПА. И для них требовалось обучение, оружие, обмундирование, техника, логистика. Неужели Порошенко не понимает, что сейчас менять руководителя МВД, в структуру которого входят тербаты и НГ — смерти подобно? Потому что не так-то просто этими структурами управлять. Неужели нет понимания того, что сейчас проводить такие эксперименты просто губительно для страны?
вопрос:
root
root
На ваш взгляд........Украина в состоянии состояться как государство ? или есть смысл создать "Международный консорциум по управлению государством Украина" ?
ответ:
Владимир Цибулько
Владимир Цибулько
Україна відбулася як держава. Відбулася саме через волю своїх громадян, а не політичного класу. Втім, заслуга політичного класу тут є беззаперечною. Адже ще з часів проголошення незалежності в Україні існували вільні медіа, розгорнута мережа громадських організацій, які і сформували громадянське суспільство, і реальна політична конкуренція. Тому варягів направління запрошувати не варто, але менеджмент великих українських корпорацій і так запрошує варягів, тому що інтегруватися в світ можна тільки розумом і талантом висококласних спеціалістів, яких поки що українські вищі школи не готують. Очевидно, що варто подумати про можливість запрошення і на державну службу громадян ЄС і США, адже в якості консультантів держави, радників в Україні практикувалося запрошення іноземців. Так, наприклад, Анна Северінсен, посол Штюдеманн, недавно спочилий Каха Бендукідзе працювали радниками в українських лідерів. Очевидно, варто дискутувати необхідність запрошення іноземців і на державну службу. Тим більше, в ситуації, коли, наприклад, чиновники вищого ешелону, не соромлячись зізнаються у наявності кількох громадянств. То навіщо боротися з цими громадянствами? Краще створювати конкурентні умови, від яких держава тільки виграє.

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять