Активный чат
Георгий Учайкин
28
8 сентября, 14:00

Георгий Учайкин

Председатель наблюдательного совета ВОО "Украинская ассоциация владельцев оружия"
Вопросы
вопрос:
root
root
Георгію, свого часу ви входили до складу музичного гурту під назвою «Цей дощ надовго», де співала Ірина Білик. Скажіть, як так склалося — від шоу-бізнесу до зброї?))
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Я завжди казав, що від гітари до фінського ножа — один крок. Так воно і трапилося. :) Насправді це була робота у складі потужної команди, яка фактично і сформувала український шоу-бізнес. З часом мені це стало менш цікаво, ніж більш глобальні проекти.
вопрос:
root
root
Георгію, рано чи пізно ця війна скінчиться, і у тих, хто повернеться з передової буде чимало, наприклад, трофейної зброї. Що з цим слід робити?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
У нашому законопроекті є пункт, який називається "Знайдена зброя". І там детально описано, як і в який спосіб діяти.
вопрос:
root
root
в чем по-вашему основные опасности практики наградного оружия? много ли такого у нас или это нельзя проследить?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Перш за все, ми не знаємо, хто саме володіє цією "нагородною зброєю". Рано чи пізно ми, звісно, дізнаємося, хто ці "герої", і доведемо до відома суспільства їхні імена. Але небезпека полягає в тому, що ці люди отримують зброю без жодної підготовки. Часто-густо це просто бізнесмени, які купують таке право. Зрештою, це теж велика корупційна складова, яку треба зруйнувати.
вопрос:
root
root
а у вас в житті часто траплялися випадки, коли для самозахисту конче необхідна була зброя, коли без неї ну ніяк не можна було відстояти свої життя, здоров’я, власність, захистити рідних (тут, у містах, далеких від лінії фронту)?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Ні, таких випадків багато не було. Був один, коли я всіма фібрами своєї душі відчув, що саме зараз мені б не завадив пістолет. Причому відбулося це в самому центрі Києва на площі Льва Толстого о другій годині дня. Небезпека була більш ніж реальною — на мене направляли зброю.
вопрос:
root
root
Складається враження, що легальна зброя на руках у цивільних людей просто змушуватиме влади бути більш відповідальною, чесною та дисциплінованою, бо з’явиться проста річ – страх. Тож чи не вийде глухий кут із нинішніми ініціативами, адже влада не готова і не хоче бути ані чесною, ані відповідальною перед суспільством, і, відповідно, зробить все, аби ці законодавчі зміни не пройшли? Дякую.
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Насправді громадянином людину робить не тільки паспорт. Звісно, наші ініціативи певним чином вплинуть на рівень свідомості кожного громадянина. І, звісно, з цим у подальшому доведеться рахуватися не тільки чинній владі, а й будь-якій, яка у майбутньому з’явиться в Україні.
вопрос:
root
root
Георгій, поділіться, будь ласка, вашою суб’єктивною думкою про події а) у Мукачевому, б) 31 серпня під Верховною Радою, коли і там, і там заговорила зброя, яка начебто мала би бути в зоні АТО, а не в мирних містах, далеких від передової.
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Промовчу з тактичних міркувань. Занадто багато в цих питаннях політики. Позиція Асоціації полягає в тому, що ми не ліземо в політику — ми намагаємося впливати на політичні процеси, але глибоко не занурюватися в них.
вопрос:
root
root
Георгій, вітаю. Як може змінитися рівень вуличної злочинності, якщо нападник знатиме, що його потенційна жертва озброєна? І чи варто боятися, що після ухвалення рішень, за які виступаєте, зброя потрапить до рук злочинців, якщо вона вже у них є? (Останнє - це, скоріше, риторичне питання…)
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Рівень вуличної злочинності зміниться докорінно. Ми розраховуємо, що вже за перший рік він знизиться на 50%. У злочинців зброя і так є, вони ніколи не питали дозволу на володіння нею ані у суспільства, ані у влади. Ми будемо дбати про тих, хто хоче отримати зброю в законний спосіб.
вопрос:
root
root
Пан Учайкін! 1. Яких маніпуляцій можна очікувати від влади під час її спроб протидіяти і внесенню доповнення до 27-ї статті Конституції, і прийняттю Закону «Про цивільну зброю та боєприпаси»? 2. На яких підставах можуть бути відсіяні голоси, які залишені під петицією? Чи великий відсоток таких? П.С. Вітаю, більше 35 тисяч голосів - це вже хороший результат, принаймні очевидні настрої і налаштування наших людей.
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
1. Важко відповісти.
2. Якщо адміни президентського сайту виявлять "ботів" та "клонів", вони знають, що треба робити. Але в нас такий "запас міцності", що все буде добре. Я вас запевняю.
вопрос:
root
root
Доброго, полностью поддерживаю и подписал петицию, но вопроса два: 1) верите ли вы в то, что этого удастся добиться? 2) на сайте в петициях, появились петиции "клоны-разрушители", дискредитирующие идеи, как с этим бороться?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
"Клони-разрушитєлі" зміцнюють нашу репутацію і є невдалими інструментами в боротьбі з ідеями, час яких настав.
вопрос:
root
root
І ще одне питання. Хто зараз чинить найбільший спротив просуванню ідеї закріплення права громадян на захист та володіння вогнепальною зброєю: президент і АП, Верховна Рада, МВС, суспільство чи хтось інший? Та наскільки реально подолати (і якими шляхами) цей спротив у найближчій перспективі? Заздалегідь дякую за відповіді.
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Почнемо з кінця. Суспільство спротив не чинить — воно нас підтримало (петиція). МВС чіпляється за монопольне становище на ринку надання озброєних охоронних послуг та обігу зброї серед цивільного населення. Верховна Рада — в очікуванні рішення попередніх двох суб’єктів, тобто АП і Президента. Але все буде добре. Ми рано чи пізно, а, швидше — рано, зруйнуємо монополію МВС і дозволимо нормально розвиватися цій галузі. І головним інструментом в цій боротьбі для нас буде прозорість наших дій і підтримка суспільства.
вопрос:
root
root
Доброго дня, Георгій. Сьогодні, коли щодня лунають гасла про боротьбу з корупцією, але звіти про реальні кроки в цьому напрямі не такі вже й часті, скажіть, як за вашими спостереженнями, просувається боротьба з корупцією в системі, яка сьогодні видає дозволи на володіння тим чи іншим видом зброї? В яких межах сьогодні коливаються розміри хабара за дозвіл володіти, скажімо, травматичною зброєю?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Погано ведеться боротьба з корупцією у дозвільній системі. Хабарі за отримання дозволу на придбання травматичної зброї — в межах 500-600 доларів.
вопрос:
root
root
Чи є у Верховній Раді лоббісти тих ідей, які зараз просуваєте ви? Чи ваші стовідсоткові однодумці? Хто?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
У нашого законопроекту 31 суб’єкт законодавчої ініціативи, тобто 31 депутат з різних фракцій ВР. На мою думку, прихильників серед депутатів у нас більш ніж достатньо, але показовою буде ситуація з петицією. Будемо діяти step by step.
вопрос:
root
root
В одному зі своїх коментарів ви сказали, що вас не здивували такі показники підтримки вже відомої усім петиції вашого авторства. А якої кількості підписів ви сподіваєтеся досягти за весь відведений на підписання петиції термін, які цифри у нас цілком реальні, за вашими оцінками?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Наскільки я розумію, якщо сьогодні наша петиція отримає статус "на розгляді", голосування припиниться. Проте якби ми збирали голоси всі відведені 93 дні, думаю, що цифра сягнула б приблизно 200 тисяч.
вопрос:
root
root
Георгію, по-перше, з якими міфами щодо вільного володіння вогнепальною зброєю у свідомості українців боротися найважче? По-друге, зокрема, Вам, напевно, не раз доводилося чути думку, що наше суспільство не готове мати таке право, не має відповідної культури, що дозволить володіти зброєю і не чинити лих тощо, тощо. Що Ви думаєте з цього приводу? Як виховувати цю культуру в наших людях? Дякую за відповіді.
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Головний розповсюджувач міфів, який заважає українцям, — це телебачення. Те, що іноді можна там побачити та почути, може кого завгодно ввести в оману. Це частина державної політики. Достатньо вимкнути телевізор та зануритися на профільні ресурси в інтернеті, і все одразу стає на свої місця. Не дивіться на ніч українське телебачення. :)
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Вітаю Вас пане Георгію. Пропоную Вам подати судовий позов від імені УАВЗ і прихильників проти "слуг народу", за порушення ними наших конституційних прав на самозахист, через неможливість захисту громадян від озброених злочинців.
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Саме для цього ми в нашу петицію першим пунктом поставили право громадян на збройний захист, яке має бути внесене до Конституції.
А сьогодні до суду мені хочеться подавати на тих, хто каже, що «у українців менталітет не той».
вопрос:
root
root
Почему стали неугодными власти Правый Сектор, добровольцы, то есть люди, принявшие на себя главный удар и заменившие в необъявленой войне несуществующую армию? И еще - кто может проконтролировать огромное количество оружия, неофициально оставшегося на руках у ребят с фронта (казалось бы такое выражение - ребята-фронтовики - сегодня немыслимо).
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Ми від самого початку попереджали деяких впливових персонажів з МВС, що цю ситуацію буде складно "розрулити". Тобто коли треба було захищати країну, ці хлопці були потрібні, але ніхто не передбачив, що з ними робити в подальшому. Ми багато разів пропонували створити систему територіальної оборони на кшталт естонської Кайтселійт, яка б могла виправити цю ситуацію. Але нас не чули і не чують. Можливо, хоч зараз це питання буде розглядатися по-серйозному. Доки не знайдеться місце для всіх добробатів в тій системі координат, яка буде влаштовувати всіх, питання з фронтовою зброєю не вирішити.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Вполне понятно что Порошенко и менты будут динамить эту инициативу, перед осенними выборами попиаряться, ну создадут какие нибудь структуры по обучению и лицензированию и всё сильно зарегулируют и обложат поборами (как было с тех осмотрами). Что нибудь думали как дальше продавливать этот закон.?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Від сьогодні питання вже не стоїть так — буде чи не буде реалізована ця ініціатива, воно перейшло в іншу площину — коли. Звісно, певний саботаж з боку МВС передбачається, але хочу нагадати, що кількість підписів під нашою петицією серйозно поламала їхні плани.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Георгій, чи не вважаєте Ви проявом дискримінації народу України те, що депутати та члени їх сімей мають право на володіння короткоствольною зброєю згідно П О С Т А Н О В И ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ "Про забезпечення безпеки народних депутатів України та окремих посадових осіб апарату Верховної Ради України" від 10.11.94р?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Цей інструмент (дана постанова президії ВР) вже фактично не діє. Всі питання народні обранці та посадові особи вирішують завдяки "нагородній зброї". Але це окрема розмова.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Георгий, спасибо за петицию. Горячо поддерживаю, поскольку считаю, что страна вооруженных свободных граждан - это совершенно другая страна. Хочу уточнить у вас, по каким признакам вы ограничивали бы право на владение оружием?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Психічний стан та певні категорії судимостей.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
В случае принятия Закона, какие фирмы будут наполнять рынок (отечественные или придётся импортировать). Какова приблизительная стоимость ожидается за единицу и боеприпасы. Организацией тиров для стрельбы будет заниматься государство или частные фирмы. Спасибо.
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
1. Закон надасть можливість увійти на український ринок на зрозумілих прозорих умовах величезній кількості брендів. Вітчизняний виробник, якого, по великому рахунку, нема, опиниться в стандартних умовах конкуренції. Преференції будуть тільки шкодити розвитку зброярської галузі.
2. Ціни суттєво зменшаться. Зброя часів СРСР опиниться в продажу за притомною ціною, наприклад, ПМ десь за 150 доларів. Варто також враховувати, що досить швидко почне формуватися вторинний ринок зброї, що була у вжитку. Все це буде примушувати імпортерів та продавців до правильного ціноутворення. Не бачу підстав говорити про те, що буде якась принципова цінова відмінність у порівнянні з європейським ринком. Принаймні будемо робити все, щоб так було.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Здравствуйте, Георгий! Я не специалист в вопросах огнестрельного оружия и азов владения им, поэтому, возможно, вопрос будет наивным: - По какой причине в США в 1986 году лишили законного статуса автоматическое оружие, произведенное после 1986года и, соответственно, почему в законопроекте №1135-1 оружие с режимом автоматического огня не имеет законного статуса? Не считаете ли Вы данный нюанс существенным ограничением свобод человека? Я слыхал, что в некоторых штатах США можно приобрести оружие с авт. режимом при более сложной бумажной работе, личном собеседовании, дополнительном сборе и т.д. Существуют ли объективные причины для полного запрета короткоствольного, гладкоствольного и нарезного оружия с автоматическим режимом огня? Спасибо!
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Дійсно, з 1986 року в США залишилися тільки деякі штати, в яких можна придбати автоматичну зброю.
Ми, в свою чергу, керувалися при розробці закону тим, що, по великому рахунку, для самозахисту має вистачити напіватоматичної зброї. Ми маємо з чогось почати, адже 24 роки в країні не існувало жодного закону про зброю. Не виключаю, що з часом це питання буде підніматися ще раз. Давайте подивимося на стан речей за рік-два після введення закону в дію.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
В случае принятия закона, будет ли ужесточен контроль за прохождением медицинской комиссии при покупки оружия? контроль при выдаче разрешение на хранение и покупку оружия? какие образом УАВЗ участвует сейчас и будет в дальшейшем в контроле за коррупционной составляющей при покупке оружия? не хотелось бы, чтоб покупался джип "мажором" с пистолетом и разрешением в бардачке. как может организация УАВЗ сделать процесс получения разрешений прозрачным?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
1. Ми зробимо все, щоб медичні працівники усвідомлювали свій рівень відповідальності, яка, можливо, значно посилиться.
2. Має бути побудована така система підготовки майбутнього власника зброї, яка максимально унеможливить корупційну складову.
3. Станом на сьогодні ми маємо можливість тільки фіксувати сам факт корупційної складової при оформленні дозволів на придбання зброї. А в подальшому ми передбачали в законопроекті "Про цивільну зброю і боєприпаси" № 1135-1 створення громадської ради, до складу якої будуть входити профільні всеукраїнські громадські організації, які, власне, і будуть спостерігати за процесом.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Георгий, на какой стадии пребывает ваша инициатива переговоров с руководством МВД касательно внедрения оружейного законодательства? И какие вопросы вы хотели с ними обсудить и проработать?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Стадія — стала, стабільна. Ми знаходимося у стабільних стосунках, яких не існує. Всі наші спроби витягнути їх на діалог шляхом офіційних звернень, на жаль, ні до чого не призвели. Але так буде не завжди. :)
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Шановний пане Учайкін! Чи не було б доцільно наряду із вогнепальною нарізною та короткоствольною зброєю узаконити також холодну зброю(зокрема ножі, які було заборонено носити при радянській владі)?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Це — дискусійне питання, яке наразі обговорюється юридичною групою авторів законопроекту.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Доброго дня. 1. Як Ви оцінюєте шанси прийняття збройного законодавства після підписання петиції? 2. Які подальші дії плануються в разі забовтування питання прийняття збройного законодавства? Дякую за відповіді. З повагою, Сергій
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
1. Ми в це віримо. Бо це відповідає здоровому глузду. Ситуація з нелегальною зброєю дедалі буде загострюватися, рівень вуличної злочинності буде зростати, тож єдиний правильний крок — це те, що ми запропонували.
2. Не думаю, що буде забовтування. Ситуація буде розвиватися зрозуміло і стрімко. З нашого боку готове все, тож відповідь доведеться надати швидко. А далі буде далі.
вопрос:
root
root
Георгий и второй вопрос. Как Вы относитесь к тому, что бы отправить проект Вашего закона на Венецианскую комиссию? Спасибо
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Спочатку треба розібратися з цим законом в стінах Верховної Ради України.
вопрос:
root
root
Приветствую! Подскажите, есть ли план "Б", на случай если Президент, мягко говоря "проигнорирует" решение по сути вопроса поданной петиции? Заранее благодарю!
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
У нас завжди є плани, як досягнути поставленої мети. Ми займаємося цим напрямком професійно і сприймаємо навіть такий важливий момент — перемогу нашої петиції — як один із чергових кроків. Звісно, у нас є «план б», «план с», «план d»... :)
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Коли буде зброярський майдан?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Я сподіваюся, що його не буде. Бо майдани зі зброєю довго не тривають. Думаю, що нам варто йти еволюційним шляхом, а не революційним. Принаймні я бачу всі підстави для того, що нам це вдасться, за умови ухвалення наших ініціатив.

Последние новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять