Активный чат
Георгий Учайкин
26
30 июня 2017, 14:00

Георгий Учайкин

Председатель наблюдательного совета ВОО "Украинская ассоциация владельцев оружия"
Вопросы
вопрос:
root
root
Чи володієте ви статистикою щодо того, скільки щороку зараз вручається нагородної зброї президентом або МВС? І чи є ці цифри адеватними?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Статистикою володіємо, але дуже відносно. Можемо спиратися на те, про що зі скрипом повідомляє МВС. Щороку це декілька тисяч одиниць, і просто помножте на всі роки незалежності. Наскільки це адекватно? Звісно, не адекватно. Насторожує те, що в МВС старанно приховують, кого саме нагороджують.
вопрос:
root
root
Георгію, який вид зброї ви вважаєте найкращою для самозахисту пересічної людини?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Пістолет або револьвер. Бо саме це — та зброя, яку можна щоденно носити з собою і застосувати за необхідності миттєво.
вопрос:
root
root
Какая судьба закона "О гражданском оружии"? Когда он наконец будет рассмотрен?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Доля законопроекту № 1135-1 "Про цивільну зброю і боєприпаси" наразі залежить від Верховної ради і президента Порошенко. З 10 грудня 2014 року вони роблять вигляд, що його не існує. Але ми старанно нагадуємо їм про нього і сподіваємося, що врешті решт все буде добре.
вопрос:
root
root
Нещодавно суд зобов'язав НАБУ розслідувати незаконне роздавання нагородної зброї посадовцями МВС. Ви вірите, що справу буде доведено до кінця?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Почнемо з того, що заяву до НАБУ подала наша Асоціація, і, якщо я не помиляюся, з 10 лютого до 16 червня наші адвокати судилися з НАБУ, і, врешті-решт, тепер там будуть змушені зареєструвати нашу заяву.
Чи буде доведено справу до кінця? Залежить від багатьох чинників, один із яких — увага громадськості до цього процесу і постійний розголос. Звісно, ситуація для них неприємна, але важко буде уникнути притомних відповідей. Подивимося...
вопрос:
root
root
Як ви вважаєте, хто НЕ повинен мати право на володіння зброєю і чому?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Не повинні мати право на володіння зброєю люди, які були засуджені за певними статтями Кримінального кодексу. Якщо злочини, які вони вчинили, були спрямовані проти особистості, вони будуть позбавлені цього права.
вопрос:
root
root
Яка ваша позиція - чи слід узаконити також холодну зброю, зокрема, ножі? У чому тут дискусійність питання?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Я особисто погано розумію термін "холодна зброя". Чи будемо ми відносити до неї, наприклад, садовий інвентар — сокири, вила чи, може, кухонні ножі? Це — предмети побуту, а залежно від того, чи стануть вони знаряддям злочину, вони можуть кваліфікуватися як зброя. Не бачу сенсу регулювати обіг цих речей, бо інакше нам доведеться заборонити геть усе. Не забувайте, вбиває не зброя — вбиває людина.
вопрос:
root
root
Яка доля спіткала законопроект про цивільну зброю та боєприпаси? Чому про нього нічогон е чутно? Чи є лоббісти в раді цих законів? Хто не дає їх розглядати?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Частково я вже відповідав на це питання вище. Щодо лобістів, вони, звісно, є. І з наближенням виборів їх візуально стає більше. :) Проте рішення ухвалюється на найвищому рівні, і роль парламенту тут відносна.
вопрос:
root
root
Складається враження, що ледь не найголовнішим противником ідеї, яку ви просуваєте, є МВС. Чому там так противляться цьому?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Враження складається правильне — найголовнішим антизброярським лобістом є МВС, якому ще іноді вдається паплюжити саму ідею і викидати меседжі на кшталт "роздача зброї", "вільний обіг зброї", "нап’ються — перестріляють один одного". Проте ми не чуємо про масові перестрілки поміж мисливцями. Натомість вони примудряються у Княжичах п’ятьох своїх "на глушняк завалити". Їх можна зрозуміти — ніхто не хоче втратити монополію на надання озброєних охоронних послуг, контроль за дозвільною системою, повноваження на боротьбу з необлікованою зброєю. Набагато зручніше імітувати бурхливу діяльність і постійно збільшувати фінансування МВС з кишень платників податків. Погодьтеся, занадто це ласі шматки. :)
вопрос:
root
root
Наскільки у порівнянні з іншими країнами в Україні виховане цивілізоване ставлення до зброї? Оскільки ми зараз усе робимо з оглядкою то на Америку, то на Європу, питання - а чи схвально поставляться вони до ідеї дозволити українцям мати зброю?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Статистика злочинів із використанням зареєстрованої зброї, яку надало МВС, свідчить про те, що таких випадків — мізерна кількість. Фактично українці продемонстрували найкращі показники в цьому питанні в Європі. Стосовно позиції Америки і Європи — цінуємо їх точку зору, але це базові цінності (право на збройний захист), тож будемо діяти на власний розсуд. Тим більше, що в Америці з цим взагалі немає проблем, а деякі країни Європи, наприклад, Чехія, прагнуть закріпити це право в своїх конституціях.
вопрос:
root
root
Добридень. Зараз почастішали випадки, коли у столиці посеред дня когось обстрілюють чи застрелюють - то російського опозиціонера ледь не у центрі Києва, то мотоцикліста, то ще когось. Із чим пов*язане збільшення кількості таких випадків? І чи не стане їх ще більше, кола зброя буде ледь не у кожного з собою? дякую за думку, з повагою...
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Дійсно, рівень злочинності, зокрема, вуличної, збільшився в рази. Не варто об’єднувати розстріл Вороненкова з розстрілом байкера, бо в першому випадку людина була приречена, і його смерть була лише питанням часу, а в другому — нахабство і безвідповідальність призвели до трагедії. Слід враховувати, що абсолютно в усіх країнах світу, принаймні в тих країнах, які були з нами в СРСР (Латвія, Литва, Естонія, Молдова), протягом уже першого півріччя після введення в дію аналогічних законів рівень вуличної злочинності зменшився на 50-70%, а рівень замовних убивств — на 20%. Якщо за цими цифрами побачити врятовані людські життя, то це треба було робити ще 27 років тому.
вопрос:
root
root
Как вы оцениваете нынешнюю ситуацию, в стране возможны новые майданы сейчас? Ведь любой протест у нас сразу "окрещивают" происками Кремля, и любой критик действий власти становится пособником врага. И если он будет, очередной майдан, то каким он будет? Снова мирное стояние с песнями и концертами?
вопрос:
root
root
Насколько, по-вашему, изменится власть и взаимоотношения власть-народ, если у народа будет оружие?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Зброя у народу й так є: зареєстрованої — 2,5 мільйони одиниць і до 5 мільйонів — незареєстрованої. Це, швидше, питання хворобливої уяви влади і особистих фобій. Владу ніхто з пістолетами не захоплює. Її захоплюють з кулеметами та автоматами, як ми це побачили в Криму, або з бейсбольними битками та дерев’яними щитами. Тут мова йде про те, що виникне "справжній громадянин", який буде відчувати впевненість, відповідальність. І цей громадянин стане більш вибагливим, адже громадянином нас робить не тільки паспорт, але й право захищати всі свої інші права. Це — лише питання часу. Нікуди вони не дінуться.
вопрос:
root
root
Почему вы так ратуете за свободное владение огнестрелом? В чем ваш интерес?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Жодного разу я не казав про "свободное владение" — Виключно про законне. Всі розмови про зброярське лобі облиште — його в Україні не існує. А якщо і існує, то це тільки «Українська асоціація власників зброї». Щодо мене, то хочеться зробити щось справжнє, про що можна буде розповісти нащадкам.
вопрос:
root
root
Якій соціології можна вірити щодо того, наскільки українці підтримують ідею про закріплення права на володіння вогнепальною зброєю? Адже чимало з таких досліджень говорять якраз про те, що у нас радше противляться мати таке право.
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Поки що це найкраще питання.
На початку 2014 року в Україні проживало приблизно 40 мільйонів громадян, мінус Крим (це десь 2 мільйони осіб), мінус неконтрольовані території Донецької і Луганської областей (це ще десь 4 мільйони осіб), мінус щонайменше 2 мільйони тих, хто емігрували. Залишилося десь 32 мільйони, з яких 9 мільйонів пенсіонерів та 10 мільйонів аккуантів у Фейсбуці. Решта — діти й ті, що не голосують. Тепер питання — кого опитує мадам Бєкєшкіна? Чи можна довіряти таким соціологічним опитуванням, в яких фахівці не здатні навіть питання сформулювати? Коли ми, наприклад, проводимо будь-яке опитування в інтернеті й соцмережах, то десятки тисяч опитуваних віддають до 85% підтримки нашим законодавчим ініціативам. Врешті-решт, про що може йти мова після тріумфальної перемоги нашої Петиції? Просто спитайте своїх друзів — вони за чи проти, і все одразу зрозумієте.
вопрос:
root
root
Вітаю. Георгію, а хто ви за фахом? З чого почалося захоплення зброєю, яке переросло, якщо можна так сказати, у експертну діяльність?
вопрос:
root
root
Як гадаєте, недавні історії із Аміною Окуєвою та підприємством у Сухолуччі, що зумів захистити родину, завдяки тому, що мав зброю, та інші подібні переконають владу в тому, чтоукраїнцям слід дозволити мати зброю? Нападників, очевидно, це стримуватиме... Чи наблизять вони нас до такого дозволу?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Не наблизять. У випадку з Окуєвою була застосована нагородна зброя, а у випадку з підприємцем у Сухолуччі вдалося підняти великий галас, тому МВС вирішило заробити собі "додаткових балів". Якби не розголос навколо цієї події, ніхто не може гарантовано стверджувати, що в того чолов’яги не було б проблем. Це, скоріше, ті винятки, які яскраво підкреслюють правила.
Не очікуйте забагато від несистемних речей. З системою має боротися інша система. Якщо хочете допомогти, просто станьте частиною нашої системи. І разом переможемо.
вопрос:
root
root
Позвольте поинтересоваться вашим мнением о взрыве складов с боеприпасами в Балаклее, История, о которой много кричали, но как-то подзабыли, и не ясно, чем закончились расследования. На ваш взгляд, это была диверсия или попытка скрыть расхищения?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Це було головотяпство (халатність), яке коштувало нам до 10% боєкомплекту. Це жахлива подія з огляду на те, що власного виробництва боєприпасів в Україні не існує. Наслідки будуть відчутними, але, повірте, не для тих, хто мав би за це відповісти. Вони всіх "відмажуть", а боєприпаси доведеться закуповувати.
вопрос:
root
root
Розкажіть, де у Києві можна навчитися культурі та техніці поводження з вогнепальною зброєю?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
На сайті zbroya.info постійно анонсуються тренінги та семінари, які проводять наші партнери і колеги. Просто подивіться.
вопрос:
root
root
Георгію, поділіться вашими враженнями від Gun Open Day'June 2017. І коли наступного разу планується подібний захід (це для тих, хто цього разу не зміг потрапити)?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Напевно, цього року я відчув, що фестиваль став брендом. Неймовірні відчуття, неймовірні емоції, купа адреналіну і великі плани. Забігаючи наперед, можу повідомити, що наступного року плануємо проводити його в два дні, додати виставку і очікуємо на гостей з-за кордону. Дякую всім, хто відвідав і привніс свою частку емоцій в цю подію. http://zbroya.info/uk/partner/uavz/blog/13114_gun-open-day-june-2017-vlasniki-zbroyi-povinni-buti-razom/
вопрос:
root
root
Поділіться вашою суб'єктивною оцінкою, чи є сенс завершувати АТО і започатковувати новий формат? Чи зміниться щось від цього? Бо, здається, крім назви, мало що зміниться, й смислове наповнення лишиться тим самим.
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Для початку треба назвати речі своїми іменами: це — не АТО, це — війна. Від цього все треба будувати. Погано розуміюся на нових форматах, які виникають в РНБО. Знаю тільки одне — розгалужена система територіальної оборони є одним із головних необхідних елементів. На жаль, вже протягом трьох років чую тільки розмови про те, чому ми не можемо її створити таку, як, наприклад, в Естонії. Хто хоче, той робить. Хто не хоче, той шукає причини.
вопрос:
root
root
За даними, якими володіє ваша асоціація, наскільки потужний незаконний обіг зброї в Україні? І як на ситуацію вплинуло проведення АТО та велика кількість військових, добровольців - людей, що відслужили й брали участь у війні?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
У нашому розпорядженні є цікавий документ, в ньому все ретельно розписано: http://zbroya.info/uk/blog/13140_nelegalna-zbroia-v-ukrayini-povna-versiia-dokumentu-vid-small-arms-survey/
вопрос:
root
root
часто можно услышать опасения на тот счет, что если украинцы будут свободно владеть оружием, то тут начнется беспредел, что те единичные истории, когда в киеве средь бела дня стреляют в того или иного человека, станут буднями. так ли это? или все же правы те, кто утверждает, что владение оружием, наоборот, дисциплинирует общество, и все становятся вежливыми-вежливыми?)
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Сьогодні українці, володіючи потужними зразками мисливської зброї, не дають підстав стверджувати, що виникне безлад, якщо вони, і не тільки, отримають право після відповідного навчання й підготовки отримати у власність короткоствольну нарізну вогнепальну зброю (пістолети, револьвери). Світова статистика також стверджує, що в жодній країні світу не спостерігався сплеск злочинів із використанням зареєстрованої зброї після введення в дію відповідних законів. Безумовно, будуть випадки, коли дехто, не усвідомлюючи відповідальності за свої дії, застосує зброю безпідставно, проте їх буде мізерна кількість. Порівнювати це з прогнозованими показниками покращення рівня злочинності не має жодного сенсу. Ви абсолютно праві, озброєне суспільство — це суспільство взаємної ввічливості.
вопрос:
root
root
Чи готове українське суспільство отримати прово володіти вогнепальною зброєю, чи доросло воно і чи зуміє з розумом користатися цим правом?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Ми не кажемо про володіння зброєю — ми кажемо про право на збройний захист. До цього не треба рости. Це право базується на головному інстинкті будь-якої людини — самозбереження. Заперечувати цей інстинкт і право на збройний захист безглуздо і безперспективно.
вопрос:
root
root
Ваша петиция о праве украинцев на самозащиту имела огромный резонанс и очень широкую поддержку. А чем закончилось дело? Все сошло на нет?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Ні. Насправді відбулася одна дуже важлива річ. Відтепер особисто президент України несе відповідальність за те, що відбувається з правом громадян на збройний захист. Адже темпи, з якими наша Петиція набрала необхідну кількість голосів — 25 тисяч (а це всього чотири з половиною дні) свідчать про те, що збройний самозахист в ієрархії цінностей українці стоїть на першому місці. Навіть петиція про зменшення мита на автомобілі прийшла після нашої за місяць…
вопрос:
root
root
Чого саме боїться влада, коли не хоче надавати нашим громадянам право на володіння вогнепальною зброєю?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Втратити в законний спосіб владу і гроші.
вопрос:
root
root
Георгію, як, по-вашому, має бути видозмінена практика вручення наградної зброї? В яких випадках і яких осіб державі доцільно нагороджувати людину зброєю?
ответ:
Георгий Учайкин
Георгий Учайкин
Сьогодні важко відповісти на це питання. Однозначно правом нагороджувати цивільних має бути наділений тільки президент. Решта відомств можуть нагороджувати тільки своїх співробітників. Але з огляду на те, який бардак відбувається в цій царині, можливо, доведеться вводити більш суттєві обмеження. Безумовно, така практика існує в усьому світі, проте ніде немає таких зловживань.

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять