Активный чат
Сергей Мартынюк
32
20 июля, 12:00
Фронтмен группы "Фіолет", арт-директор фестиваля "Бандерштат"
Вопросы
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Скільки відвідувачів очікується цьогоріч на Бандерштаті? Коли буде карта фестивалю?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Карта фестивалю буде на наступному тижні. Відвідувачів цьогоріч чекаємо близько 10 тисяч.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Чи варто брати з собою дитину на фестиваль? Є пункти підзарядки та душу?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Дитину брати обов"язково. Фестиваль у нас уже кілька років позиціонується як сімейний, про що яскраво свідчить не лише безалкогольний формат, але й дитяче містечко на фестивалі, де вашими дітьми будуть опікуватися найкращі луцькі педагоги, майстри і кваліфіковані волонтери.
Душі і пункти підзарадки традиційно будуть. Ближче до фестивалю, після формування остаточної карти локацій ми повідомимо, де саме на території фестивалю вони будуть знаходитися.
вопрос:
root
root
Як ти ставишся до фіолетfamily,до їхніх фан-артів і так далі (часто можна побачити що ти викладаєш щось на свої сторінки у соцмережах)Чи є якісь особливі фанати ,яких ти запам'ятовуєш після першої ж зустрічі?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Я сьогодні не планував відповідати на питання, не пов"язані з фестивалем "Бандерштат", тому на питання, які стосуються "Фіолету" і особисто мене, відповідатиму коротко і лаконічно.
До Фіолет.family і до їх арт-потуг я ставлюся прекрасно. Як мінімум пам"ятаю в обличчя наших шанувальників з різних українських міст.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
ДД) Кажуть, для учасників російсько-української війни вхід вільний. Який порядок входу?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
У нас є відповідальна людина, яка займається набором списком українських вояків, які безоплатно можуть пройти на територію фестивалю на всі три дня. Контакти цієї людини можна знайти через наші офіційні спільноти або сайт.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Доброго дня! Раніше читала, що цього року на Бандерштаті на всіх трьох сценах виступи виконавців відбуватимуться майже одночасно. Чи не відмовилися ще від цієї ідеї? І чому цьогоріч вирішили формувати розклад виступів саме так? Наперед вдячна за відповідь. І ще дуже дякую за сам Бандерштат! Це прекрасний фестиваль з неймовірною атмосферою, ви величезні молодці!
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Дякую за хороший відгук.
Практика проведення кількох сцен одночасно - це європейська практика і практика українських великих фестивалів. Попри складність вибору, на якого з виконавців або гуртів йти ми свідомо пішли на такий крок, тому що проведення тихої сцени в нічний час не завжди влаштовувало музикантів, які не хотіли виступати пізньої години, і влаштовувала далеко не всіх глядачів. те само стосується "важкої сцени", яка проходила до початку головної сцени під палючим сонцем.
вопрос:
y.sirenko
y.sirenko
Привіт! Що робити людині для якої важка музика/алкоголь/фестиваль є цілісним поняттям?Які найдивніші вимоги(і від кого)) у виконавців до організаторів фесту?Дякую!
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Потрібно змиритися з тим, що "Бандерштат" зайняв свою нішу безалкогольного фестивалю і його відвідування може стати для вас цікавим внутрішнім challenge-м - провести три дні без алкоголю. :))
Так як line up фестивалю складається переважно з українських виконавців, побутові та технічні рейдери не містять якихось виключних вибриків і вимог.
вопрос:
root
root
"Фіолет" не планує взяти участь у "Євробаченні"? Як ставитеся до цього конкурсу? ЯК гадаєте, чого не вистачило О.Торвальду для ліпшого результату?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Поки не плануємо, але думаємо над цим. Усе залежить від того, чи буде в нас пісня, з якою ми зможемо прийняти участь у національному відборі.
О.Торвальд виконав свій максимум перед українською аудиторією. Що стосується аудиторії з Європи, то, очевидно, дивилася шоу далеко не цільова аудиторія нашої банди.
вопрос:
root
root
Чи відомо вам, як "Бандерштат" сприймається в Росії чи в Білорусі? Фестиваль, назва якого вже в собі несе слово, яке навіює жах чи істерику на росіян) Адже, напевно, наявність такого фестивалю різні "кісєльови" використали б у інформвійні проти нашої країни.
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Що стосується Білорусі, то всі десять років поспіль існування фестивалю до нас приїжджали делегації белоруськомовних громадян Білорусі, які цілком розділяють ідеологію фестивалю. Що стосується Росії, то ми неодноразово зустрічали в російських ЗМІ згадки про "Бандерштат" як про "фашистський шабаш", на що ми давно перестали реагувати.
вопрос:
root
root
Може, варто було б "Бандерштату" робити невеличнкі виїзні фести десь на східній Україні, де українська музика більше потребує популяризациї? На Волині люди і так "в темі"...)
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Цілком підтримую вас. Але технічно це зробити досить непросто, так як кожен подібний виїзд передбачає певний бюджет, який включає транспортну логістику, залучення виконавців та хоча б мінімальний кошторис на рекламу. І якби нам вдалося знайти зацікавлених партнерів з українського сходу, ми із задоволенням розглянули можливість проведення точкових заходів.
вопрос:
root
root
Сергію, чи лишаєтеся ви і досі персоною нон-грата на території країн Митного союзу, чи щось змінилося? З чим пов'язуєте це рішення щодо вас? І наскільки це обмеження вам заважає?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Нещодавно ми отримали лист, що мені заборонений в"їзд до країн Митного союзу, Білорусі в тому числі, куди мене минулого березня не впустили на концерти, до 2020 року. Причин такого рішення нам зазначили. Можливо, це пов"язано з "Бандерштатом", можливо - з участю в Революції Гідності. Зараз ми вирішуємо питання з білоруськими дипломатами по можливості концертної діяльності саме в їх країні в обхід норм Митного союзу. Обмеження найбільше б"є по відсутності живої комунікації з нашими білоруськими шанувальниками, частина яких минулої осені змушена була приїжджати на наші турові концерти до України.
вопрос:
root
root
Як гадаєте, наскільки суттєво збільшиться кількість охочих побувати на Бандерштаті, якщо прибереться його особливість – безалкогольність?=)
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Маю внутрішні підозри, що кількість відвідувачів фестивалю зросте як мінімум втричі. Надто нерозривно у свідомості пересічних фестивальників стоять поняття рок-н-роллу і алкололю. Хоча і для нас, організаторів, був певний плюс, тому що вперше за всі роки фестивалю нам вдалося б залучити серйозних алкогольних спонсорів.. :)))
вопрос:
root
root
З початком війни стало модним серед українських артистів створювати пісні про неї, і певною мірою і для певної аудиторії це стало маркером – якщо є така пісня, то «свій», якщо ні, то тут уже виникають запитання… Отже, питання в тому, наскільки, за вашими спостереженнями, часто просто паряться на цій темі, записуючи пісні на злобу дня, а не від душі, просто щоб бути в тренді?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Подібне систематично спостерігалося під час Революції Гідності та в перший рік війни на сході. Але як виявилося, прикро це визнавати, тенденція ця була короткочасним мейнстрімом. Часто дійсно неякісним і кон"юнктурним. Але морально осуджувати музикантів я не можу - це їхні особисті справи, про що співати і коли.
вопрос:
root
root
Доброго дня, Сергію. Чи бачите ви якийсь позитивний ефект від відмови від російської музики? Ну, як відмови… скоріше, скорочення можливостей її чути звідусіль з легкої руки наших можновладців. Дякую за відповідь.
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Поки я особливо не відчув це на собі як музикант. "Фіолету" стало більше тільки на окремих радіостанціях, і пов"язано це не так із квотами, як із музичними редакторами, які налаштовані підтримувати і ротувати сучасний український продукт.
вопрос:
root
root
Якщо, наприклад, проглянути фото з «червоної доріжки» Одеського кінофестивалю, то часто аж моторошно стає від несмаку та вульгарності вбрань, так само із музикою… От чому, з вашої точки зору, у наших людей найбільший попит на «попсу» - тупу, примітивну, з вульгарними кліпами, головне, аби мотивчик був простий та «прилипучий»?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Є дві причини, на мій погляд: музична культура пересічного українця, на відміну від західних музичних традицій (блюз, джаз, рок-н-ролл), формувалися на основі радянської естради, для якої якість і концептуальність не важили нічого. Вона виконувала державне замовлення. Сучасний український шоу-бізнес досі перебуває в орбітах впливу російського шоу-бізнесу, який став логічним наступником традицій радянської естради.
Що стосується популярності "пластмасової попси" і яскравої картинки на ТБ, то я пов"язую це зі складним життям українців, які шукають віддушину в чомусь, що б не змушувало їх зайвий раз рефлексувати мізками, а давало можливість тотально відпочивати. Це така внутрішня місія поп-музики у світі загалом - давати людям можливість бездумно відпочивати. Тішить в Україні формується своя якісна поп-сцена.
вопрос:
root
root
Як ви ставитеся до заборони російських соцмереж? Складається враження, що для виконавців та артистів це створило не зручності, позбавивши потужного майданчика для просування власної творчості.
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Тактично для музикантів це дійсно було ударом, тому що чимало українських гуртів за відсутності рекламних бюджетів на концерти і тури активно послуговувалися зручним функціоналом мережі Вконтакте, ВК була зручна і тим, що дозволяла авторам музики, молодим гуртам легко поширювати свою музику величезними аудиторіями підписниками. Чого Фесбук, до прикладу, в силу свого інтерфейсу та функціоналу, робити можливості не дає. Проте стратегічне рішення про блокування російських мереж цілком виправдане, на мій погляд. Єдине, що дуже хотілося б, аби влада так само завзято ремонтувала дороги. :)
вопрос:
root
root
З чим пов’язана зміна складу «Фіолету»? Як це вплине не творчість гурту – будуть змінюватися тексти, напрямки? Яких експериментів у зв’язку з цим уже можна очікувати? Дякую.
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Про причини зміни складу гурту я вже неодноразово розповідав у тематичних інтерв"ю для музичних видань та на наших офіційних сторін. Скажу коротко: потреба змін у гурті була невідворотна. Гурту була необхідна "свіжа кров" та остаточна локалізація в Києві. Щодо змін з усім іншим, то час покаже.
вопрос:
root
root
Чи буває так, що якусь пісню чи кліп зараз, через кілька років, хочеться переробити або не робити такого взагалі? Є такі, за які вам соромно?)
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Занадто часто таке бажання виникає, тому намагаюся старого матеріалу не слухати і не дивитися.
вопрос:
root
root
Сергію, якою ви бачите аудиторію «Фіолету»? Окрім того, що вона здебільшого дівоча:) Чи знайшли вже для себе рецепт, як творити таку музику, яка б охоплювала більш широку аудиторію – різного віку, статі, інтересів тощо?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Я в пошуках рецептів. :)
вопрос:
root
root
Який найбожевільніший вчинок здійснювали ваші шанувальниці?) Траплялося, що вони створювали компрометуючі моменти?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Опишу курйозний вчинок, а не божевільний. нещодавно у Львові шанувальниця на вулиці, яка хотіла зробити зі мною селфі, замість кнопки фотографування на смартфоні, натиснула на іконку зі своїми фотографіями. І мені довелося побачити її голою в душі. Було весело. :)
вопрос:
root
root
А ще… на якому майданчику вам комфортніше виступати — перед кількатисячним натовпом на фестивалі чи в камерній атмосфері? Хотіли б зібрати стадіон?)
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Це моя ціль - зібрати НСК "Олімпійський".
вопрос:
root
root
Сергію, необхідність бути на виду, в ефірах, чого потребує гурт, аби просуватися, для вас обтяжлива чи, навпаки, в радість? Взагалі, ви більше любите тусовки, великі міста, постійну метушню і свято чи спокій, невеличкі містечка й неспішний плин життя?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Я більше люблю проводити час вдома. Всі ефіри і будь-яка медіа-активність сприймається мною як необхідна передумова розвитку нашої справи. Тому жодних сумнівів у доцільності, робити щось чи не робити, у мене не виникає.
вопрос:
root
root
Яку музику, точніше її напрямки, стилі, представлені в нашій країні, ви категорично не сприймаєте і чому?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Мені не подобається гурт "ТІК".
вопрос:
root
root
Вітаю! Сергію, розкажіть, з якими проблемами найчастіше доводиться стикатися під час підготовки фесту? І друге... Які траплялися курйози під час "Бандерштатів", що особисто вам найбільше запам*яталося?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Що стосується проблем фестивалю, то за всі роки проведення "Бандерштату" найгострішим для нас було питання фінансів. За часів президентства Януковича і влада, і великий та середній бізнес боялися йти на партнерство з нашим фестивалем. Це стосується і Волині, і загальноукраїнських масштабів. Власне, це і спричинило в певний момент до того, що ми чітко поставили собі за ціль робити фестиваль самоокупним.
вопрос:
root
root
Чим «Бандерштат-2017» буде відмінний від усіх попередніх? Що стане родзинкою?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
"Бандерштат" змінив локацію. Це чи не найголовніша фішка цьогорічного фестивалю. На фестиваль можна буде потрапити з центру міста, при тому що сам фестиваль буде проходити поза межами Луцька. Щоб потрапити на територію фестивалю, ви повинні будете перейти річку Стир по спеціально зведеному мосту. Фестиваль вперше прийматиме таку кількість виконавців (понад 60 гуртів). Вночі передбачені виступи відомих українських реперів та ді-джея Тапольського - музика таких напрямків на "Бандерштаті" буде присутня вперше.
вопрос:
root
root
Чи не планує фестиваль перебратися до Києва, чи принципово — Луцьк?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Кілька років тому ми задавалися цим питанням, міркуючи над тим, щоб просувати фестиваль в напрямку українського сходу і тих регіонів, де, на відміну від Західної України, патріотизм спостерігається ледь не на побутовому рівні, ні про історію УПА, ні про інші героїчні сторінки української історії молодь зокрема не знає. Але зупинилися на тому, що "Бандерштат" - одна із найяскравіших іміджевих візитівок Волині. Хоча особисто я, як арт-директор фестивалю, все більше задумуюся про міграцію фестивалю в інші міста, можливо, і в Київ.
вопрос:
root
root
За нинішніх непростих політичних та економічних обставин у країні, чи легко виживати фестивалю? Тяжко виборювати місце під сонцем?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Нелегко. Зокрема, з причин активного розвитку фестивального руху в Україні і формування здорової конкуренції ледь не за кожного відвідувача. По факту виграють ті фестивалі, які не бояться ризикувати і запрошують відомих закордонних виконавців. Попри нішевість "Бандерштату" і україноорієнтовану програму ми теж працюємо над концептуальним розширенням нашого наповнення.
вопрос:
root
root
Сергію, розкажіть коротко, як народився фестиваль "Бандерштат" і кого можна назвати його батьками?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Фестиваль "Бандерштат" народився у далекому 2007 році на Волині, в середовищі молодіжної організації "Національний Альянс". Ми мріяли створити фест, який би репрезентував той сегмент української музики, який роками перебував "за бортом" українських медіа. "Бандерштат" за кілька років обріс ідеями та традиціями, які перетворили фестиваль з просто чергового музичного фестивалю на майданчик, де раз на рік збирається чи не найактивніша молодь з усієї України. Наразі "Бандерштат" - це спроба демонстрації сучасних досягнень українців - від культурного і громадського сектору до представників малого і середнього бізнесу.
вопрос:
root
root
Скажіть, а наскільки допомагає хоч чимось місцева влада в організації «Бандерштату»? Чи допомагає тим, що не заважає?:)
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Направду допомагає, хай фінансово це гроші невеликі, проте значно важливіша адміністративна підтримка різного роду муніципальних управлінь та відділів, які допомагають нам із розбудовою інфраструктури фестивалю та його промоцією в місті та на Волині загалом.
вопрос:
root
root
Яка вартість квитків на «Бандерштат»? За яким принципом ви формували ціну?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Вартість квитків на "Бандерштат" становить 480 гривень за три дні. Інформацію про квитки можна знайти на офіційному сайті або на сайтах наших квиткових партнерів: kasa.in.ua та concert.ua.
Що стосується формування ціни, то ми виходили з попередньо сформованого бюджету фестивалю та ринкової конюнктури.
вопрос:
root
root
Сергію, чи всі виконавці та гурти, кого запрошують на фестиваль, завжди охоче погоджуються? Бувають такі, що висувають надто нескромні умови?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Нескромних вимог не пам"ятаю. А от гурти, які відмовляються грати на фестивалі з різних причин, інколи навіть політичних, не бажаючи себе жодним чином асоціювати з тематикою "Бандерштату", є. Але назв їх я озвучувати не буду.
вопрос:
root
root
Чи окупається фест за рахунок проданих квитків?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
На сьогоднішній день, якщо йдеться про цьогорічний фестиваль, то бюджет поки не виконується. Тому ми чекаємо від наших постійних відвідувачів і українців загалом активізації в купівлі квитків. Обіцяю, що сам фест вас не розчарує.
вопрос:
root
root
Сергію, організовувати фестиваль - дуже складно. Організовувати його стільки років ще складніше, яка ваша в цьому зацікавленість? Що для вас особисто найголовніше у цьому фестивалі?
ответ:
Сергей Мартынюк
Сергей Мартынюк
Причини подальшого проведення фестивалю цілком ірраціональні з позицій особистих. Мої знайомі колеги, орги інших українських фестивалів, після серйозних фінансових "вльотів" продовжують робити свої фестивалі. При цьому відповісти, що ними керує, вони точно не можуть. Подібним чином і ми, не маючи якихось серйозних заробітків з фестивалю, проводимо його, не бажаючи лишати справу, якій віддали 11 років свого життя. А раптом "Бандерштат" - це єдина можливість для нас стати частиною новітньої української історії. :)
Новости
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять