Активный чат
Виктор Лещинский
40
4 июня 2019, 11:00

Виктор Лещинский

Президент группы компаний Win Еxperts, профессор КНУСА, академик Академии строительства Украини и Инженерной академии
Вопросы
вопрос:
Olga
Olga
Буквально в пятницу прошлой неделе прошел меседж о том, что Минрегион ужесточает правила игры для экспертных организаций, в связи с чем это происходит - постоянное допущение нарушений со стороны экспертов или попытка манипулировать экспертами?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
На мой взгляд, критерии, которые прописаны Минрегионом для организаций, предоставляющих услуги проведения экспертизы проектной документации, достаточны.
Дополнительное вмешательство государственных органов в деятельность экспертных организаций создает напряжение в работе экспертов, что негативно отражается на конкурентной среде между государственными структурами экспертизы и частными экспертными организациями.
На сегодняшний день не создана государственная структура, которая бы могла оценивать компетентность ведущих экспертов в сфере строительства по разным направлениям, она не может быть создана в принципе.
А недавнее требование Минрегиона о предоставлении копий экспертных отчетов как дополнительной информации для контроля над экспертными организациями вызвало большое недоумение в первую очередь у заказчиков строительства по всей территории Украины. Ведь передача коммерческой информации о будущих объектах строительства может быть использована для манипуляций на рынке недвижимости.
вопрос:
Людмила
Людмила
Чи існують якісь норми, скільки зеленої зони (парків-скверів) має залишатися в житлових (спальних) районах у столиці між домами? Якщо забудовник не залишає і клаптя такої зони, або вони мізерні, а будинки 20-, 24-, 30-поверхові, тобто людей багато, чи мають право мешканці будинків до когось звернутися, аби зобов"язати забудовника виконати цю вимогу?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Власники квартир у багатоповерхівках отримують право власності на об’єкт, який уже введений в експлуатацію. Тож звернення або вимоги збільшити територію зелених насаджень або прибудинкової території не мають сенсу, бо це неможливо в принципі.
Разом із тим, на сьогоднішній день існує норма щодо конкретного відсотку території для зелених насаджень, пішохідних доріжок, дитячих майданчиків, зони відпочинку для літніх осіб, який залежить від площі забудови, висотності та щільності забудови.
вопрос:
Пилип
Пилип
Вікторе, в чому проблема мосту Кличка - чому його ще не встигли ввести в експлуатацію, а вже почали щоденно ремонтувати? По ньому взагалі безпечно пересуватися?! І ще таке питання, якщо знайдете сміливість на нього відповісти... Ваша експертна оцінка: яка реальна вартість спорудження цього пішохідного мосту, і чи співпадає вона з тією сумою, яку на нього витратили?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Проектна документація на даний об’єкт повинна була пройти експертизу на якість майбутньої споруди та вартість її будівництва. Відкриттю мосту на День міста Києва мало передувати отримання сертифікату на введення об’єкту в експлуатацію. Поясню, що це означає. Замовник будівництва формує акт готовності об’єкту з підписами всіх учасників процесу будівництва, починаючи від архітектора та проектантів, технічного нагляду, виконробу і закінчуючи всіма представниками субпідрядних організацій. Після перевірки даного об’єкту фахівцями Державної архітектурно-будівельної інспекції України (бо ця споруда належить до категорії складності СС3) повинна відбутися сертифікація. Лише після чого замовник має право ввести об’єкт в експлуатацію.
Якщо цього не було зроблено, всю відповідальність за об’єкт будівництва та людей, які перебувають на ньому, несе виключно замовник. А в даному випадку замовником є місцева влада.
Щодо інших моментів, про які ви запитуєте, то, якщо замовник або інший компетентний орган звернеться до нашої організації, то ми детально можемо вивчити питання та надати висновки щодо якості та реальної вартості цього пішохідного мосту.
вопрос:
Екатерина
Екатерина
Если АП уедет с Банковой, что следовало разместить в освободившемся здании, как его использовать?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Думаю, что лучше всего в здании, которое сейчас занимает Администрация президента, после ее переезда разместить большой современный государственный аналитический центр.
вопрос:
Злой водитель
Злой водитель
Добрый день. Думаю, мой вопрос поддержит немало людей, которые ежедневно добираются на работу на авто. Реально ли в Киеве ВЕЗДЕ построить велодоржки и убрать велосипедистов с автодорог? Они реально мешают, передвигаясь на дорогах, где, например, по три полосы в обе стороны, между первым и вторым рядом, часто они не способны адекватно оценить ситуацию на дороге, от чего и страдают: если водитель от такого ДТП останется без единого синяка, то для велосипедиста такая "встреча" закончится плачевно, особенно если эта встреча - с фурой... Ваше видение того, как можно решить эту проблему в столице? Спасибо за ответ!
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Учитывая особенности транспортной системы Киева, построить велодорожки во всем городе попросту невозможно.
Эту проблему в будущем можно решить лишь за счет расширения тротуарных дорожек. А пока что движение велотранспорта должно осуществляться только в крайней правой полосе, где движется весь общественный транспорт.
вопрос:
Екатерина
Екатерина
Виктор, как вы относитесь к идее переезда Администрации президента, да и правительственного квартала вообще, на новое место? Что бы это дало, помогло бы решить, например, проблемы с пробками в центре? Где, на ваш взгляд, следовало бы "разбить базу" руководства страны? Потому что очень разные варианты звучат: ВДНХ, Вышгород, куда-то за город... Сейчас Зеленский вроде собирается съехать с Банковой на Парковую дорогу - что это изменит?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Перенос Администрации президента в другое место позитивно повлияет на транспортное движение в центре столицы – снизит его интенсивность, а также разгрузит пересадочный узел метрополитена.
Как один из вариантов – правительственный квартал можно было бы перенести на Троещину. Простите, возможно, некоторым жителям Троещины не понравится такое соседство. Однако в таком случае намного быстрее появится метро на Троещину и будут решены многие инфраструктурные вопросы.
вопрос:
Олег
Олег
Добрий день. Які у Вас прогнози стосовно відновлення іпотечного кредитування на покупку квартир?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Це питання є вкрай актуальним сьогодні для ринку нерухомості, зокрема, реалізації надлишкової кількості непроданих квартир. Але необхідно переглянути відсоткову ставку за іпотечними кредитами, адже такі високі кредити нелогічно та неможливо сплачувати. Зменшення відсоткової ставки дозволить оновити банківську сферу та дасть змогу запрацювати іншим сферам економіки.
вопрос:
Lurdes
Lurdes
Будівельні компанії України не мають робочого резерву, в той же час велика кількість людей працює за кордоном. Як підняти рівень заробітної плати наших будівельників, щоб вони залишалися працювати в нашій країні?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Вирішення цього питання потрібно починати з захисту прав працівників на будівництві, тому до еміграції будівельників призводить не тільки різниця меж європейськими та українськими зарплатами не на користь останніх, але й умови праці в Україні. Тому слід відновлювати діяльність органів охорони праці, які повинні контролювати прозорість та дотримання вимог трудового законодавства на будівництві. А вже в другу чергу, повинен відбуватися регулярний перегляд та індексація зарплат у будівництві.
вопрос:
Olena_
Olena_
Чи потрібно проходити будівельну експертизу при будівництві примагістрального мотелю на 1200 м. кв?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Примагістральний мотель площею 1200 м. кв., відповідно до чинного будівного законодавства, зокрема, Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", відноситься до об’єктів із класом наслідків (відповідальності) СС2. Тому проведення експертизи проектної документації такого об’єкту є обов’язковим.
вопрос:
katt
katt
Свого часу в будівельних інститутах були будівельні загони, де студенти набиралися практичного досвіду. Чи потрібно відновлювати таку практику в вишах сьогодні?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Проходження практики студентами в реальних компаніях необхідне, в першу чергу, самим студентам. А от відновлювати будівельні загони навряд чи потрібно, тому що вони не є актуальними і не можуть бути реалізовані у сучасних умовах. Можлива лише добровільна участь студентів у практичній діяльності, яку забезпечують будівельні компанії, що їх залучають.
вопрос:
Dmytro Dmytruk
Dmytro Dmytruk
Як впливає Мінрегіон на будівельну політику в державі, якщо держава будує менше 1% житла?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
У першу чергу, на Мінрегіон покладені функції нормативно-правового регулювання у сфері будівництва, тобто основною діяльністю вказаного органу є розробка нормативно-правових актів, які дозволять замовникам будівництва здійснювати свою діяльність швидко та без бюрократичних перепон. Тому діяльність Мінрегіону не повинна закінчуватися лише на проведенні апаратних нарад та круглих столів.
вопрос:
katt
katt
Вікторе, не секрет, що НДІ будівельної сфери сьогодні майже не працюють, а лише здають приміщення в оренду, то чи є на разі будівельна наука в Україні?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Як така будівельна наука в Україні припинила існувати вже років п’ять тому саме в НДІ Мінрегіону. Наразі в інноваційні процеси в будівництві та в будівельну науку інвестує приватний бізнес-сектор. Таким чином, технологічний розвиток залежить від конкретних завдань, які ставить перед собою бізнес.
вопрос:
Тарнавський
Тарнавський
Пане Лещинський, розкажіть, будь ласка, як отримати кошти для ОСББ від фонду Енергоефективності?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
У першу чергу, необхідно розробити проект енергоефективності споруди та здійснити енергоаудит будинку. А потім – взяти участь у державній програмі Енергоефективність.
вопрос:
Тамара, Житомир
Тамара, Житомир
Чи поменшають суми у платіжках на газ у 2019 році?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Зношеність газотранспортної системи України та відсутність програм із реконструкції інфраструктури, що призводять до втрати великих обсягів газу ще до того, як він потрапляє у будинки, не дозволяють говорити про те, що можна кардинально зменшити суму за «блакитне паливо» у платіжках простих українців.
вопрос:
vega
vega
Коли буде збудована нова окружна дорога Києва?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Передпроектні рішення щодо вказаного об’єкту розроблялися ще з 2007 року. І з кожним роком вартість нової окружної дороги в перерахунку в поточні ціни постійно збільшується. Тому без залучення потужних інвестицій, лише силами київської міської влади та області будівництво нової окружної дороги Києва вбачається неможливим на даному етапі. Крім того, потребує вирішення питання виплати компенсації власникам земельних ділянок, по яких проходитиме ця дорога.
Оскільки першочерговою проблемою для міста є будівництво метрополітену на Троєщину, слід визнати неможливість реалізації проекту нової окружної дороги на даному етапі.
вопрос:
nikitos
nikitos
Чи існують в Україні будівельні адвокати для захисту прав будівельників від несплати виконаних робіт державою та органами місцевого самоврядування? Заздалегідь дякую.
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Професія юриста останні десять років є найпопулярнішою в Україні, але фахових адвокатів у сфері будівництва майже не існує. Зараз Національний експертно-будівельний альянс провів консультації та зустрічі з представниками Спілки адвокатів України щодо об’єднання зусиль у напрямку захисту інтересів суб’єктів містобудування на всіх етапах будівництва.
вопрос:
Подолянка
Подолянка
Пане Вікторе, чи володієте інформацією, на якій стадії зараз перетворення археологічних розкопок на Поштовій площі на обіцяний столичною владою музей просто неба?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
На жаль, на нульовій. Всі звернення громадськості не дають результату. Досі не відбувається реалізація рішення Київради від 21.06.2018 про створення музею. Конструкції всієї площі потребують термінової комплексної оцінки технічного стану. Громадськість ініціювала звернення до Мінкульту, щоб центральний орган влади виконав вимоги закону про збереження вказаної пам’ятки.
вопрос:
Марина (Київ)
Марина (Київ)
Чи працює реально станом на сьогодні державна програма доступного житла для молодих сімей? Чи мають бажання представники будівельної галузі лобіювати активізацію цього процесу? Чому?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
На жаль, наразі держава виділяє кошти виключно на погашення відсоткової ставки для учасників програм за позиками, які були попередньо надані. Тому зараз програма доступного житла залишається у вигляді гасел.
вопрос:
stanislav31
stanislav31
Вже літо надворі. Синоптики обіцяють спекотну пору з аномальними, майже тропічними зливами. Київ знову плистиме?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Обов’язково. Купуйте гондоли. :)
Допоки не буде вирішено питання місцевої програми щодо реконструкції інженерних систем міста, зокрема, водовідведення та дощової каналізації, а будуть вживатися виключно точкові заходи по очищенню дощової каналізації від бруду або аварійний ремонт, питання злив може набути статусу стихійного лиха.
вопрос:
lisova
lisova
Експерти кажуть, що до 2025 року кияни, які живуть на Лівому березі, витрачатимуть до чотирьох годин, щоб дістатися до роботи. Чи думає хтось із відповідальних служб про це? Якісь заходи вживаються?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Передусім слід вирішити питання якості та кількості громадського транспорту. Необхідно також добудувати і розширити метро. А ще – слід суттєво збільшити тарифи паркування в центрі міста.
вопрос:
journ_
journ_
Чи просувається впровадження на практиці інклюзивних ДБН? Чи можете назвати конкретні приклади будівель, де ці норми дотримані на всі 100%?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Мережеві заправки, гіпермаркети з іноземними інвестиціями вирішили це питання майже на 100%. Гірша ситуація – з адмінбудівлями, які фактично всі не відповідають вимогам щодо інклюзивності.
вопрос:
Ніна Терен
Ніна Терен
Київ. Нижній Вал, 27-29. Будинок, який нарекли "монстром на Подолі". Кому "дякувати" за цю потвору в історичному центрі міста?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Місцевій владі, Мінкульту, Мінрегіону та Державній будівельній інспекції України.
Наразі судовим рішенням на вказаному об’єкті відновлено дію дозволу на виконання будівельних робіт. І логічно постає питання щодо прозорості судової системи з питань самочинного будівництва.
вопрос:
Olga
Olga
Как вы можете прокоментировать недавнее сообщение о новом законе Украины про "Реновацию старого жилого фонда"..?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Новый законопроект готовится к передаче в Верховную Раду Украины. Соответственно, говорить о качестве закона можно будет только после его принятия Верховной Радой и анализа его конечной редакции.
Вместе с тем, надо отметить, что закон о реновации устарелого жилого фонда был принят в 2006 году и трижды в него вносились правки. Но реализованного объекта реновации на основании этого закона нет ни одного. Потому закон должен в себя включать комплексное решение проблемы как развития территорий, так и гармонизацию интересов не только жильцов, но и соблюдать интересы потенциального застройщика.
вопрос:
Роман Дмитрович
Роман Дмитрович
За вашими оцінками, як професіонала будівельної галузі, які комунікації в Україні зараз в найгіршому стані: каналізаційні, тобто підземні чи наземні (дороги)?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
У найгіршому стані перебувають підземні комунікації у частині опалення, водопостачання та водовідведення. Комплексний моніторинг даних мереж та обов’язкова програма їх реконструкції – це єдиний правильний шлях вирішення даної проблеми.
вопрос:
gf_43
gf_43
Як оцінюєте ситуацію з енергозбереженням в Україні? Хто зараз інтенсивніше вкладається в енергозбережні технології - великий бізнес, підприємства чи прості люди?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Енергоефективність в Україні перебуває на вкрай низькому рівні, оскільки питаннями енергоефективності почали опікуватися тільки після того, як зрозуміли проблему постійного збільшення вартості енергоресурсів. Будівлі, споруджені ще за радянських часів, не передбачали заходів щодо енергоефективності, тому вони найбільше втрачають енергоресурсів через зношеність їхніх внутрішніх комунікацій.
З одного боку, енергоефективність для представників бізнесу є питанням не тільки заощадження, а й можливістю заробити додаткові кошти. З іншого – постійно збільшується інтерес простого населення до питань зменшення сум за спожиті енергоресурсів, які вони бачать у своїх щомісячних платіжках. Саме тому люди утеплюють фасади, об’єднуються в ОСББ, беруть кредити за проектами енергоефективності.
вопрос:
riv7
riv7
Ви керуєте НЕБАУ і вже на власному досвіді, напевне, знаєте. Влада якось реагує на зауваження чи рекомендації профільних організацій, зокрема будівельних? Чи комунікація тільки одностороння?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Робота центрального органу виконавчої влади за напрямком сфери містобудування відбувається лише в односторонньому порядку, без комунікації з представниками громадських організацій та узгодження позицій усіх зацікавлених суб’єктів будівельного процесу. Оскільки діяльність відомства здійснюється за встановленою практикою планових рішень, воно підзвітне виключно вищим органам державної влади.
вопрос:
Ігор, Дніпро
Ігор, Дніпро
Ваша оцінка нових державних будівельних норм в Україні? По шкалі від 1 до 10.
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Шість.
вопрос:
Helga
Helga
Як зберегти «Київ зелений», розбудовуючи місто? Бо забудовують зараз все і всюди.
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Необхідно дотримуватися вимог Генплану Києва, не дозволяти здійснювати забудову в зелених зонах міста та розвивати у подальшому концепцію озеленення міста з постійним оновленням зелених насаджень.
вопрос:
Tarass
Tarass
Альянс, який ви очолюєте, позиціонує себе, як "вища ліга" будівельної галузі. Що саме дозволяє організації так себе називати?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Унікальність нашої структури в тому, що діяльність громадської організації повністю прозора та відкрита, члени організації та захист їх інтересів – це основне завдання організації, а сучасні підходи в об’єднанні суб’єктів господарювання в сфері будівництва – на кластерній основі. Плюс – сприяння розвитку організації як на території України, так і за кордоном.
вопрос:
Нінель Б.
Нінель Б.
Яке закордонне місто можете поставити за приклад «правильного» забудовування зі збереженням й ідентичності, й зелені, але й розвиненою інфраструктурою?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
З найближчих сусідів – Угорщина. Її найкращим містом, взірцем є Будапешт. Місто, як і Київ, розташоване на двох берегах ріки, має розгалужену систему мостів, центр міста захищений від будь-яких забудов, захищаються пам’ятки архітектури. Вкрай цікаве місто для відвідування туристами.
вопрос:
tin_
tin_
Слідкую за новинами організації, яку ви очолюєте. Представники Альянсу постійно проводять регіональні семінари для колег-будівельників. Запустили профільну телепередачу "Експертний висновок". Що дає такий спосіб комунікації саме Альянсу?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Така активність Альянсу в регіонах України та створення YouTube-каналу "Експертний висновок" дає унікальну можливість нашій організації отримувати зворотній зв’язок. Це важливо для розуміння реальної ситуації.
вопрос:
Pavlo
Pavlo
Недавно в Києві прогримів скандал з "Укрбудом" і Міноборони. На чиєму боці правда в цій ситуації?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Робити висновки щодо цього потрібно після завершення розслідування правоохоронними органами та винесення рішення судом.
вопрос:
Ольга
Ольга
Может ли Национальный экспертно-строительный альянс хоть что то сделать для того, чтобы строители всех уровней и специальностей не уезжали из Украины? Раньше уезжали только лучшие - теперь все подряд. Молодежь еще только поступив в строительный ВУЗ уже ищет работу не в Украине. Есть ли у Национального экспертно-строительного альянса какие то предложения, как этот отток квалифицированных строителей остановить.
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Альянс активно взаимодействует с ведущими строительными вузами в вопросах качества образования, поддерживает инициативы вузов о проведении форумов с работодателями и возможности трудоустройства выпускников на украинских предприятиях.
вопрос:
Елена
Елена
Как сохранить старый Киев? Как заставить власть заниматься инфраструктурой: коммуникациями, чтобы прорванные трубы не били фонтаном?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Сохранение объектов культурного наследия не только в Киеве, но и по всей Украине возможно путем принятия и соблюдения ряда законов и подзаконных актов, а также усилением балансодержателей объектов.
Что касается коммуникаций в центральных частях городов, особенно в исторических ареалах, то они также подлежат полной реконструкции в связи с серьезным износом. А новое строительство в центральных частях дает колоссальную нагрузку на и так прогнившие коммуникации.
вопрос:
Линда
Линда
Вам, как профессионалу, идея со стеклянным мостом в Киеве лично нравится? Есть какая-то архитектурная ценность в этой "достопримечательности"?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Подобные объекты интересны для туристов. Но место их расположения и проектное решение для реализации необходимо оговаривать с профессиональными структурами, общественностью и находить самое оптимальное решение при реализации.
вопрос:
fargo
fargo
Имеете собственное видение, как снова сделать профессию строителя престижной в нашей стране? Ведь строительная отрасль является фондообразующей, но ее репутация на сегодня не слишком на высоком уровне ...
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Пропаганда профессии строителя должна стать одним из приоритетов госорганов. Начинать нужно со школьных программ и разработки интерактивных игр, а также должно быть постоянное общение с представителями профессии. Это позволит школьникам сделать правильный выбор профессии.
вопрос:
ruslana
ruslana
Как сделать, чтобы на практике в полную силу заработала программа энергосбережения в Украине? Потому что пока видим лишь единичные примеры и, думаю, на общем фоне это лишь красивая картинка, а не то, что даст ощутимый результат...
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Программа энергосбережения – довольно сбалансированная, но страдает момент, связанный с привлечением большего круга заинтересованных лиц к ее реализации, начиная от поиска дополнительных инвестиций и заканчивая информированностью населения об основных выгодах этой программы.
вопрос:
Дмитрий К.
Дмитрий К.
Каких важных изменений в государственных строительных нормах по состоянию на сейчас, на Ваш профессиональный взгляд, крайне не хватает?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Разрешение конфликтной ситуации по нормам планирования и застройки территории является основным спорным вопросом, стоящим на повестке дня.
вопрос:
Daniel54
Daniel54
Несколько месяцев назад, если не ошибаюсь, заработали новые ГСН. Какие важные изменения для строителей были приняты? А для потенциальных владельцев нового жилья?
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
С 1 апреля вступили в действие нормы инклюзивности зданий и сооружений, которые дают возможность при реализации новых объектов учитывать интересы маломобильных групп населения.
вопрос:
Вадим
Вадим
с октября 2018 года народной артисткой Жураковской Олесей в частном секторе строится многоквартирный дом по ул Алексухина 24 в Киеве. Несмотря на то , что ДАБК анулировали (из-за очевидных наружений, как то- этажность, площадь застройки, и многих многих других) декларацию о начале строительства , стройка не останавливается, наоборот , ускорилась. Подскажите пожалуйста, как заставить ДАБК (ДАБИ)остановить стройку. Или остается только суд, по примеру Львова(снесенный 7-ми дом также в частном секторе на Лычаковской).Спасибо.
ответ:
Виктор Лещинский
Виктор Лещинский
Львовский дом стал первым и единственным пока примером сноса незаконной постройки в Украине.
Действующее законодательство предполагает, что вопросы незаконного строительства в нашей стране решаются только через суд. Но выступать в защиту интересов должны не только непосредственно пострадавшие стороны, а, в первую очередь, органы государственного строительно-архитектурного контроля.

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять