Что стоит за отставкой главы НБУ Смолия

Председатель Национального банка Смолий, который со дня своего назначения был английской королевой, уходит в отставку.

false
Зеленскому нужно быстро искать нового главу НБУ

Яків Смолій ніколи не керував Нацбанком і був номінальною фігурою. Але його заява (а вона буде підтримана Радою) відкриває шлях Володимиру Зеленському поставити свою людину і зачистити НБУ від людей Валерії Гонтарєвої

Ні для кого не секрет, що реальним керівником НБУ після відставки Валерії Гонтарєвої (вона, де-факто, втікла, розуміючи всі наслідки банкопаду) спочатку продовжувала бути сама Гонтарєва, потім її замінила Катерина Рожкова. І весь цей час саме Рожкова керувала НБУ, а Смолій був таким собі фасадом.

Якщо говорити про політику НБУ імені Смолія, то її можна звести до кількох речей. Перше – створення держави в державі. Нацбанк, виходив із того, що його єдина задача – таргетування інфляції. Ріст економіки, відновлення кредитування і т.д його не цікавили. Звідси і повне небажання навіть пробувати сідати за стіл переговорів з Кабміном. Друге – це піраміда облігацій, доходність по яким в певні моменти перевищувала 25%. І все це прикривалося прекрасними стосунками з МВФ, який в своєму меморандумі виділяв НБУ (разом з НАБУ), як священну корову. І саме тому, вважалося, що сковирнути Смолія буде неможливо.

Читайте такжеОтставка Смолия: названо имя возможного кандидата на пост главы НБУЩе раз повторюся: з дня свого призначення Смолій був англійською королевою, але саме за його імунітетом (він обраний Радою на 5 років) ховалися заступники: Рожкова, Чурій і Сологуб, які продовжували працювати виключно в фарватері Валерії Гонтарєвої.

Смолій давно вагався і був готовий іти у відставку ще місяць тому, але тоді його зупинила Рожкова, вказавши на повну підтримку МВФ. Нинішня відставка була пов’язана з двома подіями. Перш за все, вчора рада НБУ не продовжила контракт із заступником Смолія Чурієм (один з головних ідеологів наднизької інфляції, яка другий рік поспіль вбиває експортерів, а разом з ними і бюджет). Смолій вважав, що рада продовжить контракт, адже один із членів Ради ніби то перейшла на сторону Рожкової і Смолій та Ко вважали, що у них є більшість в Раді. Але ця затія провалилася і Чурія прокотили.

Потім рада Нацбанку визнала роботу НБУ провальною, а в четвер парламент мав голосувати звіт цетробанку. В середу Смолій та ряд інших високопосадовців мали довгу нараду в президента після якої Смолій зламався і написав заяву.

Тепер, очевидно Рада має підтримати цю заяву і тут перед нами є дві перспективи: або призначать адекватну людину, яка розуміє, що НБУ це не держава в державі, або призначать когось із "пташенят Гонтарєвої" під тиском МВФ.

Головних кандидатів поки є троє: Богдан Данилишин, Кирило Шевченко та Володимир Лавренчук. Хоча зараз всі групи впливу будуть пробувати ставити своїх кандидатів.

Насправді, Зеленському потрібно робити бліц-криг і ставити якнайшвидше нового голову НБУ. Інакше, пташенята Гонтарєвої під чітким тиском МВФ, спробують його переграти.

І тут важливим є ще один факт. Відставка команди Гонтарєвої відкриває перспективу зрозуміти, хто і скільки заробив на банкопадові. Саме тому, так активно певні групи включилися в нагнітання страхів про падіння гривні.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Популярное
Мерзнете? Вот что ваше тело пытается вам сказатьМерзнете? Вот что ваше тело пытается вам сказать Синоптик предупредил, какие области Украины "атакует" градСиноптик предупредил, какие области Украины "атакует" град Астролог: задача Навального – разобрать Россию на запчастиАстролог: задача Навального – разобрать Россию на запчасти Московская студентка продала девственность за "липовый" iPhoneМосковская студентка продала девственность за "липовый" iPhone В моду входит потрясающая женская стрижка флоб: особенности и кому подходитВ моду входит потрясающая женская стрижка флоб: особенности и кому подходит

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять