Активный чат
Юрий Якименко
19
9 июня 2016, 11:00

Юрий Якименко

Заместитель генерального директора — директор политико-правовых программ Центра Разумкова
Вопросы
вопрос:
root
root
З чим саме пов'язано, по-вашому, рішення Путіна, чому раптом він помилував Савченко?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Путін у першу чергу керувався інтересами Росії, відпускаючи Савченко. І це його рішення обумовлено намірами домогтися пом’якшення ставлення західних країн до Росії, послаблення і зняття санкцій. Саме тому він мотивував це рішення виконанням Росією міжнародних зобов’язань, не пов’язуючи його з мінським процесом чи, взагалі, з україно-російським конфліктом.
вопрос:
root
root
Який розвиток подій на Донбасі ви прогнозуєте на найближчу перспективу? Чи вигідно Росії зараз починати повномасштабні бойові дії?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Скоріше за все, найближчим часом не відбудеться радикальних змін у ситуації на Донбасі. Причому ні в бік розв’язання цього конфлікту, ні в бік загострення.
Зараз Росія навряд чи почне повномасштабні воєнні дії з огляду на міжнародні чинники, очікування послаблення санкцій. Оскільки активізація боїв тільки б ускладнила реалізацію цієї мети. Водночас це зовсім не означає, що Росія не може розпочати бойові дії у більш зручний для неї момент. Як свідчить досвід, це робиться тоді, коли є необхідність дотиснути Україну до якихось поступок. Особливо вразливим періодом для цього міг би бути період нестабільності в самій Україні.
вопрос:
root
root
які в вас враження від роботи нового кабміну?? вона хоч чимось відрізняється від роботи уряду яценюка? й до речі куди подівся яценюк, він ще спробує повернутись у велику політику??
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Останнім часом Кабмін став привертати набагато менше уваги, ніж раніше. І з"являється менше інформації про ті рішення, які приймає уряд. Власне, і не прогнозувалося, що діяльність цього уряду буде суттєво відрізнятися від діяльності попереднього, саме з точки зору змісту його політики, оскільки основні рамки для неї задані Угодою про асоціацію, домовленостями України з міжнародними фінансовими організаціями і, по суті, незмінною коаліційною угодою в парламенті.
Щодо стосується керівника попереднього уряду Арсенія Яценюка, то, як повідомляють представники "Народного фронту", він займається керівництвом своєї партії і парламентської фракції, тому йому не треба повертатися - він і так є у великій політиці.
вопрос:
root
root
почему так быстро заморозили строительство керченского моста? раз не будет моста, нам следует готовиться к попыткам россии прорубить коридор в крым сушей?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Думаю, що ці події між собою не пов’язані. Ми маємо бути готові до того, що Росія може намагатися прорубати коридор до Криму суходолом, незалежно від того, чи буде збудований Керченський міст.
вопрос:
root
root
Якщо вріити російським соціологічним дослідженням Левада-центру, то відчутно погіршується ставлення росіян до України, а також вона опинилася на другому місці ворогів Росії після США, то чи тільки у владній верхівці - біда Росії, і чи зміниться щось у російсько-українських відносинах в разі зміни влади, якщо суспільний настрій такий ворожий? Дякую.
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Зрозуміло, що настрої російського суспільства зумовлені впливом урядової пропаганди і відповідним сприйняттям росіянами російської агресії проти України. Окрім того, російське суспільство також отримало травматичний досвід через значну кількість росіян, які загинули під час російської агресії в Україні в ході бойових дій. Це сприйняття України досить глибоко вкоренилося у свідомості пересічних росіян, і навряд чи можна очікувати, що тільки зміна влади в Росії зможе швидко його змінити. Тим більше, очевидно, що ідеологія нової російської влади також буде якоюсь мірою базуватися на тих самих підходах, які були у попередньої. Тому для змін у ставленні росіян до українців знадобиться необхідний значний час.
вопрос:
root
root
Добридень. Чи може хоча б якійсь перспективі Крим повернутися до складу України?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Про це складно говорити за нинішніх умов. Проте, звичайно, така перспектива існує, хоча буде досить віддаленою. Для повернення Криму необхідні зміни і в самій Росії, і в Україні, яка повинна стати набагато більш привабливою для громадян, ніж Росія, і здатною гарантувати вищий рівень життя.
Також вагомим чинником є позиція міжнародної спільноти, яка має залишатися незмінною. Тобто невизнання Криму російським буде постійним стимулом для того, щоб процес повернення таки відбувся.
вопрос:
root
root
Чи справді українська влада робить зараз усе, що від неї залежить, для того, щоб повернути Крим? Бо, здається, що лунають тільки слова. Що можна реально зробити в цьому напрямку, але і досі не робиться?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Як я вже казав, повернення Криму займатиме досить тривалий час, і це значною мірою комплексна проблема. Українська влада зараз найбільше може зробити у політико-дипломатичній сфері для того, щоб підтримувати солідарність міжнародної спільноти з Україною в цьому питання. Я би звернув особливу увагу на необхідність активної інформаційної політики відносно Криму для того, щоб доносити до жителів півострова інформацію про реальну ситуацію в Україні. Також необхідні активні дії в міжнародних організаціях, спрямовані на захист прав представників кримськотатарського народу, які порушуються в Криму, а тих жителів Криму, які стоять на проукраїнських позиціях та переслідуються окупаційною владою півострова.
вопрос:
root
root
Що у найближчі півроку-рік чекатиме на Донбас - війна, заморожена ситуація не відомо на скільки, справжній мир та відбудова?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
У найближчі півроку, скоріше за все, нас очікує заморожена ситуація. І, можливо, цей період триватиме значно довше.
вопрос:
root
root
Чи знята на сьогодні загроза того, що вібудуться дострокові парламентські вибори? Чи є ймовірність дострокових президентських?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Попри те, що внутрішню політичну ситуацію в Україні вдалося стабілізувати через переформатування уряду та створення нової парламентської коаліції, питання дострокових парламентських виборів залишається на порядку денному. Є низка політичних сил (як парламентських, так і позапарламентських), які на ці вибори розраховують. Чергового загострення політичної боротьби можна очкувати восени цього року, коли громадяни будуть вимушені сплачувати за житлово-комунальні послуги, враховуючи підвищені тарифи. Вже традиційно це є головним приводом для невдоволення суспільства владою, яке і буде використовуватися. До цього можуть додатися й інші дестабілізуючі чинники, наприклад, в разі загострення ситуації на Донбасі може виникнути потреба у проведенні нової хвилі мобілізації.
Не слід забувати, що для Росії дестабілізація ситуації в Україні є бажаною і, зрозуміло, що вона також буде використовувати свої важелі впливу. Тому виключати можливість нової політичної кризи не можна. Зрозуміло, в цій ситуації може йтися і про дострокові парламентські, і президентські вибори. Але у влади є можливість запобігти реалізації цього сценарію.
вопрос:
root
root
1. Наскільки є справедливим твердження низки експертів про те, що Мінські угоди - це сценарій Москви, який не вигідний нікому, крім неї? 2. Які перспективи має мінський процес, він здатен справді врегулювати ситуацію на Донбасі? АБо ж вже час для пошуку інших форматів?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Логіка дій, закладена у заходи з "політичного врегулювання" конфлікту на Донбасі, є такою, що дійсно відповідає неодноразово озвученим російським керівництвом підходам до його вирішення. Зрозуміло, Мінські домовленості формувалися під збройним тиском Росії і приймалися в умовах розгортання повномасштабного військового втручання. Однак поки що, крім мінського процесу, немає інших, і цей процес має підтримку всіх західних партнерів України. Однак перспективи цього процесу залежать від позиції Росії. Для того, щоб говорити про політичну складову Мінських домовленостей, мають бути виконані перші пункти цих угод: припинення вогню і відведення озброєння. Як ми бачимо, Росія до цього не готова, вона продовжує насичувати окуповані території своїми військами, зброєю, тим часом, намагаючись перекласти на Україну відповідальність за невиконання політичної складової. Тому перспективи цього процесу будуть залежати від того, наскільки його безпосередні учасники (Німеччина і Франція, а також і інші західні партнери України — США та інші країни) змусять Росію піти на виконання саме цих перших пунктів.
Що стосується інших форматів, то, думаю, що вони будуть впиратися в ту саму проблему — позицію Росію.
вопрос:
root
root
Политолог Станислав Белковский прогнозирует бунты и массовые протесты в 2017 году в России. Видите ли вы основания для общественного недовольства россиян, учитывая их безусловную и слепую любовь к Путину?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Зрозуміло, що російському колезі видніше, яким чином може реагувати російське суспільство на ситуацію в Росії в 2017 році. Однак, враховуючи нинішній рівень підтримки російської влади серед росіян, який становить понад 75%, а також ставлення до керівництва країни, потрясіння, які могли б змінити ці настрої, мають бути дуже серйозними. Поки, за прогнозами міжнародних фінансових інституцій, у Росії не очікують такого драматичного погіршення економічної ситуації, а про підстави для бунтів і масових протестів на іншому ґрунті говорити важко. У росіян влада сформувала острах перед так званими "кольоровими революціями", і, зрозуміло, що вони обиратимуть стабільність режиму, а не його різкі зміни.
вопрос:
root
root
Як позначиться на рейтингах Савченко як політика скандальна історія з ідею про переговори з ватажками бойовиків?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Перш за все, я поки не знаю про те, які рейтинги має Савченко на сьогодні. Тому цікаво буде побачити результати відповідних соціологічних досліджень. Поки Надія Савченко сприймається як людина щира, відверта і нова в політиці, думаю, більшість громадян зрозуміють це як брак політичного досвіду. На цей раз це не стане приводом для суспільного розчарування чи зростання недовіри.
вопрос:
root
root
Як ви вважаєте, чому раптом Савченко висунула таку ініціативу як прямі переговори з бойовиками, хто її міг надоумити? Чи це було щиро?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Протягом тривалого часу перебування в ув’язненні Надія Савченко спілкувалася з різними людьми. Вона також була позбавлена повної інформації про те, що відбувається в переговорному процесі в рамках Мінська. Зрозуміло також, що вона дуже близько сприймає все те, що стосується теми наших полонених. Тож я думаю, що, скоріше, це була емоційна реакція людини, яка, таким чином, хотіла засвідчити, що готова на все заради звільнення українців з полону. Вона при цьому не мала на увазі загальнополітичний рівень цього процесу.
вопрос:
root
root
Юрію Віленовичу, що ви думаєте про ідею прямих переговорів із Захарченком і Плотницьким? Чи може бути від такого процесу хоча б якась користь?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Зайве повторювати, що ідея прямих переговорів України з ватажками ДНР і ЛНР — це те, чого хоче Росія. А, крім того, з ними немає сенсу говорити, оскільки вони не є самостійними ні в своїх думках, ні в своїх рішеннях. Тому не можна говорити ні про допустимість, ні про користь таких переговорів.
вопрос:
root
root
Пане Якименко, вітаю! Як ви оцінюєте внесені до Конституції зміни щодо судів та суддів? Чи стали вони кроком вперед, чи навпаки? Дякую.
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Зміни до Конституції мають і ті моменти, які можна оцінювати дуже позитивно, так і певні проблемні місця. До позитивів, у першу чергу, слід віднести зменшення політичного впливу на процес призначення, переведення і звільнення суддів. Тепер змінюється процедура призначення суддів. Вони призначаються пожиттєво. З цього процесу усувається Верховна Рада, а повноваження президента обмежуються лише процедурними. Головну роль у призначенні, переведенні та звільненні суддів буде відігравати Вища рада правосуддя, більшість якої становитимуть судді. Серед підстав звільнення судді з посади з’являється така, як невідповідність доходів джерелам їх походження. Тобто запроваджується контроль над доходами суддів, зменшується обсяг суддівського імунітету, запроваджується можливість звернення громадян до Конституційного суду — так званої конституційної скарги.
До головних проблем цих змін я би відніс обмеження кола захисників громадянина в судовому процесі лише адвокатами. Є питання щодо відтермінування на три роки визнання юрисдикції Римського суду. Хоча новий порядок призначення і звільнення суддів стає менш політизованим, він сприяє більшій корпоративізації, замкненості суддівського корпусу. Це ж стосується і Конституційного суду, де рішення про звільнення суддів КС прийматиме сам Конституційний суд. Є багато інших деталей, але в цілому все-таки баланс є позитивним.
вопрос:
root
root
Сначала в Германии заговорили о возможности поэтапного снятия санкций с РФ, теперь во Франции. Это усталость от Украины, ее проблем, лживости и вороватости украинской власти, или так сильно санкции бьют по карману самих европейских стран, или что-то еще?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
У цих процесах поєднані різні складові. В першу чергу, це дійсно проблеми самої Європи, пов’язані з міграційною кризою та іншими викликами. Дійсно, і німецький, і французький бізнес зазнав негативних наслідків від санкцій. Присутній і елемент втоми від України, і виникнення інших проблем, крім України. Але передусім я би звернув увагу на дуже активний вплив Росії на внутрішньополітичні процеси в цих країнах на думку середовищ окремих спільнот, зокрема, бізнесу, та на громадську думку в цілому. Росія тривалий час витрачала значні кошти на підтримку політиків, політичних партій, ЗМІ, окремих журналістів та лідерів громадської думки в різних європейських країнах, а, тим більше, тих, у яких завжди були певні суспільні симпатії до Росії. Зрозуміло, що після анексії Криму і розгортання конфлікту на сході України Росія значно активізувала свої зусилля у цьому напрямі. Ресурси України в цьому плані є набагато слабшими. Поки Україна може сподіватися на єдність позиції провідних європейських країн, ЄС у цілому, а також і трансатлантичних партнерів відносно продовження санкцій проти Росії. В той же час вона має використовувати свої власні аргументи на користь того, що дії західних партнерів дійсно ведуть до прогресу самої України і дають перспективу для розв’язання конфлікту мирним шляхом.
вопрос:
root
root
Шановний пан Юрій! Є в мене таке питання на яке ніхто не дає мені відповіді ....питання дуже просте ...що таке ...ЗРАДА...в українському політикумі? Це ...шляхетність, доброчинність.......чи то подлість , а люди які роблять зраду то є хто ....лицарі чи звичайні покидьки? Чому я так питаю ....бо вся історія України ...це суцільна зрада ...політиків ...української держави та її народу . Ось наприклад Кучма , він створив ...кримінально-олігархічну модель держави Україна. Поділив державу між олігархічними кланами і віддав їм ...її на їх власне збагачення . Конституцією знехтували . Що вийшло ....бачимо сьогодні, держава ...на дні сміттєзвалища.Заключив договір з Россією про утриманню россійського флоту у Севастополі в Супереч Конституції. Так хто такий Кучма .....зрадник чи не зрадник ? Далі Ющенко .....на майдані обіцяв народу , що буде йому вірно служити , а через півроку ....продався олігархам. В фіналі ...продав Україну ...Януковичу чим це закінчилось ...відомо , держава ледве існує. Так хто він зрадник , чи достойна людина ?Ну про Януковича ...нема чого і казати ...він привласнив собі державу , це як шуллєр, ...і втік . Далі Порошенко.....у час війни в першу чергу для нього цікаві його особисті статки ,і "любі друзі" , а потім все інше. Так хто він .....? Ще ...такий приклад ...Герой України, колишний директор "Укрспецекспорту" .Сергій Бондарчук...шукає політичного притулку в Британіїї. Це що ? Що це за Герой України який вкрав гроші і втік , хто йому надав звагння Героя України ? ....Ющенко! за що ? ...за гроші . Що це за держава така і що це за такі президенти ...хто вони? Зрадники ? Вам не соромно перед студентами що ви мусити казати їм ...що зрада в Україні це ...шляхетність і доблість , а вкрасти гроші з бюджету та обікрасти український народ це ...геройство , за що і дають звання ...."Херой України" Є в мене таке питання на яке ніхто не дає мені відповіді ....питання дуже просте ...що таке ...ЗРАДА...в українському політикумі? Це ...шляхетність, доброчинність.......чи то подлість , а люди які роблять зраду то є хто ....лицарі чи звичайні покидьки? Чому я так питаю ....бо вся історія України ...це суцільна зрада ...політиків ...української держави та її народу . Ось наприклад Кучма , він створив ...кримінально-олігархічну модель держави Україна. Поділив державу між олігархічними кланами і віддав їм ...її на їх власне збагачення . Конституцією знехтували . Що вийшло ....бачимо сьогодні, держава ...на дні сміттєзвалища.Заключив договір з Россією про утриманню россійського флоту у Севастополі в Супереч Конституції. Так хто такий Кучма .....зрадник чи не зрадник ? Далі Ющенко .....на майдані обіцяв народу , що буде йому вірно служити , а через півроку ....продався олігархам. В фіналі ...продав Україну ...Януковичу чим це закінчилось ...відомо , держава ледве існує. Так хто він зрадник , чи достойна людина ?Ну про Януковича ...нема чого і казати ...він привласнив собі державу , це як шуллєр, ...і втік . Далі Порошенко.....у час війни в першу чергу для нього цікаві його особисті статки ,і "любі друзі" , а потім все інше. Так хто він .....? Ще ...такий приклад ...Герой України, колишний директор "Укрспецекспорту" .Сергій Бондарчук...шукає політичного притулку в Британіїї. Це що ? Що це за Герой України який вкрав гроші і втік , хто йому надав звагння Героя України ? ....Ющенко! за що ? ...за гроші . Що це за держава така і що це за такі президенти ...хто вони? Зрадники ? Вам не соромно перед студентами що ви мусити казати їм ...що зрада в Україні це ...шляхетність і доблість , а вкрасти гроші з бюджету та обікрасти український народ це ...геройство , за що і дають звання ...."Херой України".Може все так і погано в Україні , що всі бояться назвати ....зрадника...зрадником , покидька ...покидьком. Що нема достойних людей серед політиків хто може це зробити ....може тоді .....якась думка буде у політиків , що вони зможуть отримати "ляпаса" від суспіпльства. Дасте авідповідь чи ні? Перепелиця не дав . Боїться втратити посаду ...він від них гроші отримує , а ви?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Політики в Україні не беруться нізвідки. Більшість осіб, згаданих у питанні, обиралися народом України на посаду президента країни. Тому суспільство має брати на себе частину відповідальності за того, кого вони обирають. Українці надто сильно покладаються на особистостей, а потім дуже великі очікування змінюються ще більшими розчаруваннями. Очевидно, треба бути більш тверезим і раціональним, коли думаєш, кому довірити свій голос.
вопрос:
root
root
Зміни до Конституції у частині суддівства внесені. Більше двох років пройшло з дня революції і, нарешті, справа зрушила з мертвої точки. Що нас тепер чекає? Куди подінуться оті судді, що будуть звільнені? Чи можемо ми чекати відтепер верховенства права у судочинстві? Чи не повернуться через деякий час звільнені судді до суддівства - їм щось заважає це зробити?
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
Внесення змін до Конституції — це лише перший крок. Як правило, проблеми починаються там, де починається реформування самого механізму. Було б перебільшенням очікувати, що вже завтра ми отримаємо нових чесних суддів, і правосуддя буде відбуватися відповідно до принципів верховенства права. Зміни створюють умови для реформи, проте сама реформа ще має відбутися.
вопрос:
root
root
Доброго дня. На вашу думку, чому Порошенко так тримався за Шокіна? Зовсім, як Янукович за Азарова.
ответ:
Юрий Якименко
Юрий Якименко
На мій погляд, питання і в особистостях, і в політичному моменті, коли це відбувалося. Думаю, що на той момент у президента не було кандидатури на посаду генерального прокурора, на яку, по-перше, він сам міг би покластися, по-друге, яка б була сприйнята міжнародними партнерами України, які були дуже зацікавлені в цьому процесі, по-третє, яка б була проголосована парламентською більшістю. Призначення нового генпрокурора Юрія Луценка стало наслідком, в першу чергу, досягнення політичного компромісу в парламенті.

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять