А король-то голый: почему ляпы учителей на онлайн-уроках - это хорошо

За 600 последних лет в нашей образовательной системе по сути ничего не изменилось (дальше - укр.)

Учитель ошибся во время видео урока
Учитель ошибся во время видео урока

Це дуже добре, що вчителі показово помиляються під час відеоуроків для школярів. Нарешті, багато хто задумається наскільки застаріла, неефективна, архаїчна у нас система освіти.

Коли про Антарктиду чи про Австралію розповідає людина, яка, на жаль, їх в очі не бачила. І, само собою, вона може наплутати, яка тварина там живе. Чи яким океаном той материк омивається.

Бо за 600 останніх років в нашій освітній системі не змінилося по суті нічого. Це все так само культ трьох "З": "завчив, здав, забув". Як і в школах пізнього середньовіччя, вчителі фарширують голови учнів тим, що самі вичитали в книжках. Хоча, тисячу разів написано, що в епоху мобільного інтернету треба розвивати у дітей навички, креативність, співпрацю.

Читайте такжеГде смотреть видео уроки для 5-11 классов: онлайн трансляция, расписание, все подробностиУ нас же досі панує культ "зубрьожки". Хочете розповісти дітям про Антарктиду? Запросіть на відеоурок когось з українських полярників, які працюють на станції "Академік Вернадський". Та я сам із задоволенням подивився б таке. Дайте можливість дітям в коменти поставити полярнику питання. Хай це буде не за методиками Гороно/Районо. Хай це буде проста, сумбурна розповідь від першої особи, а не вилизаний вчительський урок. Але це буде цікаво і живо. І головне - досвідчений полярник ніколи не переплутає Антарктиду з Арктикою. Так само, як досвідчений журналіст ніколи не сплутає Віктора Ляшка з Олегом Ляшком. Бо, людина, банально живе своєю роботою, своїм ділом.

Відтак, проситься висновок про тотальну неефективність нашої освіти. Коли англійську викладають ті, хто не є носіями мови. Коли географію викладають ті, хто в очі не бачив тих країн, про які розповідають. Коли уроки історії ведуть ті, хто не знає де знаходиться центральний архів. І так далі.

Реклама

І дуже добре, що сучасні технології потроху, але впевнено закопують цю застарілу освітню систему. Бо тепер на онлайн курсах за недорого ти можеш вибрати кращих з кращих у своїй справі спеціалістів. Не лише в Україні, а й в світі.

Що ж до моря хейтерства, яке розкинулося на адресу вчителів за помилки у відеоуроках, то іншого і не варто було очікувати. Адже наші вчителі все життя самі впроваджують "культ червоної пасти", покарання за найдрібніші помилки учня. Не визнання права на помилку за учнем в принципі. Ну і ствердження власної бездоганності: "на відмінно знає тільки вчитель".То ж чи варто тепер дивуватися, що їм бумерангом прилітає критика, коли відеоуроки показали, що король освіти трохи голий.

Але, нічого. Думаю, не довго їм терпіти. Бо все більше людей задумується, навіщо у 21-му сторіччі вчити дітей методами 15-го? Тим більше, оплачувати всю цю схоластику із власних кишень.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Реклама
Популярное
Какие вещи нужно выбросить из дома, чтобы улучшить здоровьеКакие вещи нужно выбросить из дома, чтобы улучшить здоровье День рождения FOXTROT.UA: что подготовил интернет-магазин в честь праздникаДень рождения FOXTROT.UA: что подготовил интернет-магазин в честь праздника Станет невыносимо жарко: климатолог призвала готовиться к пеклу в УкраинеСтанет невыносимо жарко: климатолог призвала готовиться к пеклу в Украине На Полтавщине муж убил и изнасиловал молодую жену, тело бросил в садуНа Полтавщине муж убил и изнасиловал молодую жену, тело бросил в саду Мир в обмен на территорииМир в обмен на территории

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять