Без права на "ошибку"

К ошибкам украинцы обычно относят разгильдяйство и безответственность.

Флеш-моб в Раде в поддержку учителей
Флеш-моб в Раде в поддержку учителей

Започаткована в нашому суспільстві жвава дискусія, підтримана "опініонмейкерами" та нардепами, показала, що у нас поширене досить гнучке розуміння слова "помилка".

Ну от влаштували нардепи у ВР флеш-моб "маю право на помилку", і одразу їх критики почали згадувати Чорнобиль як приклад відсутності права на помилку. Ну і цим викрили не найкращу практику нашого суспільства. Називати "помилками" чиєсь свідоме порушення норм і правил.

В українській культурі прийнято толерувати порушення норм. Так, це пов'язано у тому числі з тим, що часто норми в нашій історії були шкідливими та позбавленими сенсу. Але все одно, це не означає, що подібні дії можна називати "помилками".

Якщо ти палив траву і спалив чужі поля та будинки - це не помилка. Навіть якщо ти "не думав", що буде щось погане.

Якщо ти порушував карантин і перезаражав купу людей, то це не "помилка". Навіть якщо ти думав, що "нічого страшного не буде".

Читайте такжеА король-то голый: почему ляпы учителей на онлайн-уроках - это хорошо

Якщо ти "забив" на правила дорожнього руху і когось убив - це теж не "помилка".

Називати все це "помилками" - це форма толерування звичного для нашого суспільсва нехлюйства. Ну а іноді - не лише нехлюйства.

Тож питання не в тому, чи має хтось право на помилку. Люди помилятимуться. Ми не змінимо нашу природу. І, який жах, вчителі теж робитимуть обмовки. Але не треба до помилок ліпити нехлюйство та безвідповідальність. До них у нормальному суспільстві не може бути жодної толерантності. Якщо це суспільство хоче вижити.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Популярное
Дзидзьо впервые отреагировал на скандальные заявления бывшей женыДзидзьо впервые отреагировал на скандальные заявления бывшей жены Дима Комаров показал мусульманские развлечения без цензурыДима Комаров показал мусульманские развлечения без цензуры Поздравления с Днем жен-мироносиц: открытки и пожелания на День супругиПоздравления с Днем жен-мироносиц: открытки и пожелания на День супруги Ники Минаж топлес публично вывалила огромную грудь на откровенном фотоНики Минаж топлес публично вывалила огромную грудь на откровенном фото В Украине подскочат тарифы на электроэнергию: дата и кого коснетсяВ Украине подскочат тарифы на электроэнергию: дата и кого коснется

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять