Глава правления Центра прикладных политических исследований "Пента"
вопрос:
y.sirenko
Чому президент Петро Порошенко боїться ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду? Чи вважаєте Ви ефективним документування українськими правоохоронцями злочинів російської агресії за для притягнення винних до відповідальності в майбутньому?
ответ:
Владимир Фесенко
Це не Петро Порошенко боїться — він лише слідує порадам фахівців, які побоюються, що претензії можуть виникнути і до України. До речі, і США не визнали юрисдикції Міжнародного кримінального суду. Проте для нас це питання має бути предметом ретельної виваженої і відповідальної оцінки. Якщо ми хочемо покарати воєнних злочинців, ми маємо поступово рухатися до ратифікації Римського статуту.
вопрос:
root
Хочу сказать, что на Донбассе многие переосмыслили свои взгляды на поддержку ополченцев. Раньше в это даже поверить было тяжело, настолько люди были одурманены. Сейчас уже больше поддерживают и ждут Украину.Думаю, что сейчас где-то 60-70% против ДНР. Народ меняется.А как государство будет бороться с этими 40-30%? Морить остальные 70%? Хотя и понимаем и ободряем изоляцию. Только бы это не длилось 10-20 лет! А по-вашему мнению, сколько ждать?
ответ:
Владимир Фесенко
Никого морить не надо. Разговоры о блокаде, на мой взгляд, не очень разумны. Но надо понимать другое: пока будут продолжаться военные действия, будет и усиленный режим контроля на линии размежевания. Поэтому главное — добиться прекращения огня. После этого можно искать и пути решения социально-экономических проблем, и формы политического урегулирования этого конфликта.
вопрос:
root
Чому серед російських діячів культури така висока підтримка політики Кремля щодо України? Бажання догодити, чи просто страх? Чому якщо і висловлюютьс яна підтримку України, то тільки рок-музиканти та кілька акторів "старої закалки"?
ответ:
Владимир Фесенко
Мене більше турбує, що майже 90% росіян підтримують Путіна. Так що діячі культури не є виключенням. Вони просто відображають суспільні настрої та політичну кон’юнктуру. Історія, на жаль, знає випадки, коли цілі нації втрачають розум на певний час. Будемо сподіватися, що врешті-решт значна частина росіян прозріє, а ми їм маємо в цьому допомогти.
вопрос:
root
Будет ли еще "активная" фаза в этой войне и когда?
ответ:
Владимир Фесенко
Активная фаза возможна. Все зависит от России и ее намерений. На мой взгляд, более вероятна локальная и латентная (скрытая) эскалация конфликта. Любимый метод России — принуждать к миру через войну. Этот метод она может использовать еще раз. Поэтому надо быть готовыми к атаке и укреплять нашу обороноспособность.
вопрос:
root
Когда вернется Донбасс?
ответ:
Владимир Фесенко
Простого ответа на этот вопрос не существует в природе. Сам Донбасс не вернется. Часть Донбасса вернули. Что касается оставшейся части — мнения в Украине разделились: одни хотят вернуть любой ценой, другие категорически против. В результате все может остаться в примерно нынешнем виде на неопределенное время.
вопрос:
root
Доброго дня,панє Володимир! Есть ли у правительства план или программа по возвращению Донбасса в Украину? И какие это будут шаги?
ответ:
Владимир Фесенко
Написать можно какие угодно планы. Вопрос - в их осуществимости. В прошлом году пытались вернуть Донбасс военным путем. Это удалось сделать лишь частично. Дальнейшее использование военных способов решения этой проблемы чревато большой войной с Россией и рисками еще больших потерь. Модель реинтеграции Донбасса через Минские договренности не принимается значительной частью украинского общества и вряд ли будет осуществлена в полном объеме. Мне кажется, это понимают и в украинском руководстве. Поэтому на Ваш вопрос отвечу цитатой из статьи Владимира Горбулина в еженедельнике "Зеркало недели" в конце июня: "Воевать нецелесообразно, но и договариваться неприемлемо". Поэтому де-факто, скорее всего, будет постепенное замораживание конфликта на Донбассе. Проблема в другом: наши западные союзники до сих пор надеются на реализацию Минских соглашений. Но если в октябре 2015 года ДНР и ЛНР проведут свои местные выборы, то это похоронит Минск-2, и придется искать новую модель урегулирования конфликта на Донбассе.
вопрос:
root
Как Вы видите возможный статус Крыма после реинтеграции в Украину?
ответ:
Владимир Фесенко
Дай Бог дожить до этой реинтеграции, а там посмотрим... Решать этот вопрос сейчас несколько наивно. С другой стороны, это может усложнить и сам процесс реинтеграции.
вопрос:
root
Чи має ще Україна і світ якісь важелі впливу на Росію у справі Надії Савченко? Зараз, складається враження, ця тема відійшла на задній план завдань, які вирішує влада… Чи ми просто спостерігатимемо, як Надія відбуватиме 25-річний термін? І ще… Чому Росія так вчепилася в цю історію, навіщо їй Савченко?
ответ:
Владимир Фесенко
Якихось кардинально нових важелів впливу у справі Надії Савченко наразі немає. Ті, що були, їх задіяли. На жаль, Надія стала заручником в руках Путіна, і Путін, як колись у справі Ходорковського, буде використовувати цю тему у своїх торгах не з Україною, а з Заходом.
вопрос:
root
Пока Порошенко хвастается тем, что Украина выполняет с опережением Минские договоренности, вот уже и пункт 11-ый готов, боевики наращивают активность на Донбассе. Уже даже ОБСЕ констатировало очередное обострение конфликта. Не выходит ли это «игра в одни ворота» - Украина старается действовать по правилам, а террористы гнут свою линию?
ответ:
Владимир Фесенко
Нынешнее обострение военных действий не является чрезвычайным. Нечто подобное происходит два-три раза в месяц, чаще всего — накануне очередного раунда переговоров. Наша задача — давать жесткий отпор таким атакам. Точно также мы должны действовать и за столом переговоров. И Порошенко не хвастается, а напоминает партнерам по переговорам, что и та сторона должна выполнять свои обязательства.
вопрос:
root
Які уроки мусить зробити Україна після нинішньої грецької кризи? Чи прогнозуєте ви якихось пере форматувань у єврозоні чи ЄС у найближчі роки? Чи варто нам аж так прагнути членства в ЄС, враховуючи кризу там; чи краще намагатися жити своїм розумом, використовуючи європейські стандарти, як взірець, до якого треба прагнути? Дякую…
ответ:
Владимир Фесенко
Безумовно, Україна повинна зробити висновки з грецької кризи, і з точки зору тактики, і з точки зору стратегії. На відміну від Греції, у нас немає конфлікту з системними кредиторами: МВФ і ЄС. Але тему дефолту треба використовувати обережно. Щодо європейських перспектив України — якщо внутрішня криза в ЄС і єврозоні буде продовжуватися, тоді й ставлення України до ЄС може змінитися. Але я б поки не робив звачасних висновків. На відміну від Греції, нові члени ЄС демонструють більш ефективний розвиток, що і є для нас гарним прикладом.
вопрос:
root
Володимире В’ячеславовичу, по-вашому, як події на Закарпатті позначаться на рейтингах «Правого сектору», і які кроки зараз мусить зробити провід ПС, аби зберегти обличчя?
ответ:
Владимир Фесенко
В даному випадку справа не в рейтингах. Головне — пам’ятати про країну і те, що вона знаходиться у стані війни з Росією. Відповідно не можна воювати з власною державою та державними інститутами України. Тому що це буде хай і непряма, але допомога Росії і сепаратистам. І щоб зберегти обличчя, людям із "Правого сектору" не треба робити нових дурниць, і треба разом із державою знайти компроміс у розв’язанні нинішньої конфліктної ситуації.
вопрос:
root
Владимир, как бы вы оценили цели, силы и настроения Путина в отношении Украины на данный момент? Поубавился его пыл? Сейчас, кажется, ситуацию можно описать приблизительно так: око видит — да зуб неймет…
ответ:
Владимир Фесенко
Дело не в «пыле» Путина, а в его новой тактике. Сейчас он делает ставку не на войну, а на то, чтобы продемонстрировать мнимое миролюбие и навязать нам на содержание две сепаратистские республики. Одновременно под видом этого псевдокомпромисса он хочет добиться смягчения санкций против России. Поэтому борьба Путина против Украины продолжает, просто в несколько других формах.
вопрос:
root
Ви вірите в те, що з призначенням Москаля губернатором Закарпаття там вирішиться проблема з контрабандою? Невже цієї проблеми не існувало за часів, коли Геннадій Геннадійович ще раніше обіймав високі посади в цьому регіоні? Дякую за відповідь.
ответ:
Владимир Фесенко
Один Москаль проблеми контрабанди на Закарпатті не вирішить. Для розв’язання цієї проблеми потрібні скоординовані дії силових структур, правоохоронних органів, центральної та місцевої влади. Завдання Москаля — трохи інакше: відновити елементарний порядок у регіоні, повернути контроль центру над цим регіоном.
вопрос:
root
Пане Володимире, питання до вас з приводу укладеної угоди шістки країн-посередників із Іраном щодо обмеження його ядерної програми в обмін на скасування низки санкцій проти нього. Значення для світу? Наслідки для Росії (адже багато хто говорить, що, наприклад, вихід іранської нафти на світові ринки завдасть болючого удару по її економіці)? Дякую за відповідь.
ответ:
Владимир Фесенко
Я б поки не поспішав із висновками в оцінці наслідків угоди з Іраном. Навколо цієї угоди вже йде гостра боротьба, і вона буде продовжуватися і в США, і в самому Ірані, і на Близькому Сході.
Щодо іранської нафти, наскільки я знаю, її основним покупцем був Китай. Не думаю, що ситуація принципово зміниться. Крім того, Росія намагається знайти інструменти нейтралізації цього чинника, зокрема, вона пропонує Ірану різноманітні проекти. Інша річ, наскільки їх вдасться реалізувати, враховуючи нинішні проблеми в російській економіці. Ціна на нафту на світових ринках буде визначатися не лише іранською нафтою.
вопрос:
root
Історія з Мукачево все більше виглядає, як масштабна кампанія по дискредитації «Правого сектору», одні фейки, які одразу почали поширюватися, чого варті — як у добрих традиціях російського ТБ: то про шестирічного хлопчика заручника, то про термінове відведення всіх бійців ПС з зони АТО, тощо… Скажіть, будь ласка, кому найбільше переходить дорогу «Правий сектор» (і як політична сила, і як ДУК), хто сьогодні найбільше зацікавлений у тому, щоб «вбити» його рейтинги та вивести саму організацію поза межі закону? Дякую.
ответ:
Владимир Фесенко
Я не прихильник конспірології. Проблема в Мукачевому виникла тому, що Ярош втратив контроль над деякими місцевими осередками ПС. Крім того, деякі осередки цієї організації вже давно працюють, як приватні армії окремих місцевих олігархів. І у деяких місцевих керівників ПС просто був втрачений самоконтроль. Тому керівництву ПС бажано навести елементарний лад у своїй організації.
вопрос:
root
Пане Володимире! Бойовики ДНР і ЛНР тепер, виходить, мають бути задоволені, бо Україна закріпила ті зміни до Конституції на яких вони наполягали, та трохи раніше обурювалися тим, що, мовляв, як це так Київ не враховує їхньої думки, змінюючи Основний Закон і готуючись до виборів… Питання: 1) чому і навіщо влада пішла назустріч бойовикам? 2) Ви вірите в те, що ухвалене рішення про особливий статус, справді здатне повернути мир на Донбас та почати процес по наближенню і поверненню цього регіону до України?
ответ:
Владимир Фесенко
Якщо Ви уважно стежите за новинами, то повинні знати, що ДНР і ЛНР не задоволені змінами до Конституції. Вони хотіли зовсім іншого. І пункт 18-ий у перехідних положеннях Конституції був написаний не для бойовиків, а для того, щоб продемонструвати, що Україна готова виконувати Мінські домовленості, але ці домовленості має виконувати і інша сторона. Україна пішла назустріч не бойовикам, а гарантам Мінських домовленостей (Німеччині та Франції) і нашим західним партнерам.
Крім того, немає ніякого "особливого статусу". На мій суб’єктивний погляд, другі Мінські домовленості у повному обсязі навряд чи будуть реалізовані. Найбільш вірогідний варіант — поступове заморожування цього конфлікту при збереженні статус-кво конфліктуючих сторін. Боюся, що повернути ці території до складу України у найближчій перспективі є можливим лише за умов компромісу з Росією та сепаратистами. Їхні умови зараз є неприйнятними для України. Тому ці території на певний час залишаться поза контролем України.
вопрос:
root
Говорят, что народ не готов жить хорошо, потому как 70-80% люмпены, а какой процент люмпенов(не интересующихся происходящим) на Западе? Не кажется ли вам, что наша "элита" боится брать на себя ответственность и что надо для этого сделать?
ответ:
Владимир Фесенко
Народ всегда хочет жить хорошо. :) Другое дело, что чаще всего для этого нет условий. И проблема в нашем случае совсем другая: большая часть людей и часть политиков верят в чудо и считают, что можно сделать хорошо всем с помощью каких-то простых решений. Увы, так не бывает... А то, что наша "элита" боится брать на себя ответственность, с этим я согласен. Что делать? Искать и продвигать ответственных представителей элиты.
вопрос:
root
Доброго, хочу вас спросить о войне между: Коломойским и Порошенко (Корбан-Березенко), Порошенко и Яценюка, почему Порошенко объявил войну всем: кардиналу, королю, гугенотам... ? (из Х\Ф)
ответ:
Владимир Фесенко
Как раз Порошенко никому не объявлял войну. Между его командой и командой Коломойского нет войны - есть противостояние. И его инициатором в марте была, скорее, команда Коломойского. Но при этом обе команды, когда им нужно, умеют находить компромисс. Уж, тем более, нет никакой войны между Порошенко и Яценюком. В конце прошлого года между ними была политическая конкуренция. Сейчас Яценюк в очень сильной степени зависит от Порошенко, поэтому демонстрирует ему почти полную лояльность.
вопрос:
root
Нашу "элиту" характеризует:1/ низкая квалификация (опыт, уровень образования, а иногда и интеллект), 2/ не честны (от воров в законе до разнообразных "меценатов"), 3/ не патриотичны (от русо/западо-филов до 'шпиенов'). Что из этого наиболее опасно? Есть ли наверху какой позитив? И что делать: а/ кадры у нас есть, их надо просто в кабинеты (из Петровки или Хацапетовки), б/ ждать, так еще лет за 20 сами вырастут, в/ импортировать во все министерства и ОДА разных варягов (нужны сотня Михо и их заместительницы), или г/ найти хороших царя и бояр (десятка два и у нас будет), вертикаль и управлять сможет и кадры вырастит...
ответ:
Владимир Фесенко
Не согласен с большей частью Ваших утверждений. В нынешней элите немало и хорошо образованных, и весьма интеллектуальных людей. Хотя, конечно, далеко не все являются таковыми... Но два главных руководителя Украины — Порошенко и Яценюк — отличаются и хорошим образованием, и опытом, и высоким уровнем интеллекта.
Не все представители элиты честны. Точнее многие из них хотят заработать на своем властном статусе, и в этом главная проблема.
Что касается патриотизма, то я знаю массу примеров, когда записные патриоты приносили или приносят массу вреда своей стране. Последний пример — действия некоторых ура-революционеров из "Правого сектора".
Новую элиту надо и выращивать. И этим должна заниматься нынешняя элита. Но появление более ответственной и более эффективной элиты во многом зависит от избирателей. Если многие из избирателей и далее будут голосовать за "гречку" и за "воров, которые помогают", то вряд ли ситуация в нашей стране изменится к лучшему. А сейчас очень важно действующему руководству страны более системно заниматься кадровой политикой, отбирать новых руководителей государственных структур, с сильными управленческими качествами, готовых поработать на страну и на собственную репутацию, а не только на свой карман.
вопрос:
y.sirenko
Особисто для мене існують три стовпи в аналітиці та прогнозах ,думки яких мені цікаві.Це Тарас Чорновіл,Віталій Портніков та Володимир Фесенко.А хто для Вас особисто є цікавим своїми думками в цій царині?Друге питання стосується подальшої долі Донбасу.Чим там все скінчиться.Я вважаю,що якщо навіть Донбас повернеться під український контроль -він на довгі роки залишиться для україни територією маргіналів зрадників та люмпенів.Заклики відбудовувати Донбас я сприймаю як намагання красти бюджетні гроші.Відбудовувати повинні коштом руйнівника,тобто Росії,але за рішенням міжнародних судів.Доречі пройшла інформація,що Україна готує четвертий позов до Росії в МСПЛ.Які перспективи рішень цих судів на нашу користь,знаючи про корупційну складову ведення цих справ?Третє питання стосується Боїнга,які перспективи в виконавців та натхненників цього злочину сісти в Гаазі на лаву підсудних.І не можу оминути Крим .Яка буде його подальша доля?
ответ:
Владимир Фесенко
Я слідкую і за думкою Тараса, і Віталія, і інших відомих колег-політологів. Про Донбас я вже сказав раніше. Скоріше за все, як мінімум, у найближчі роки Донбас залишиться розділеним, і питання буде лише в ступені та формах конфлікту на цій території.
Щодо судових позовів проти Росії — це довга справа, але рішення міжнародних судів по справі «ЮКОСу» дають нам потенційний шанс на перемогу. Хоча результат буде далеко не одразу.
По "Боїнгу" теж дуже непроста ситуація. Росія буде блокувати створення міжнародного трибуналу під егідою ООН. Суд в Гаазі по цій справі поки навряд чи можливий, оскільки основні зацікавлені суб’єкти — Росія, Україна, Малайзія — не можуть бути юридичними суб’єктами в цьому суді. Але міжнародна спільнота і зацікавлені країни будуть шукати варіанти, щоб винні у цьому злочині були покарані.
Крим. Навряд чи Вас порадую своїм прогнозом. В осяжній перспективі Крим, скоріше за все, залишиться під російським контролем, хоча Україна не буде визнавати російської юрисдикції над цим регіоном. Подальша доля Криму залежатиме вирішальним чином від ситуації в Росії і навколо Росії.
вопрос:
root
Інколи, у контексті знаменитого меморандуму від 1994 року, згадуються Китай та Франція. Начебто серед підписантів їх не було. То вони мають якесь відношення до цього документу?
ответ:
Владимир Фесенко
Китай і Франція не мають відношення до цього документу.
вопрос:
root
На ICTV розказують, що Україна нічого не робить аби завадити будівництву моста через Керченську протоку на міжнародному рівні. Це дійсно так?
ответ:
Владимир Фесенко
Це не зовсім так. Ми не можемо завадити цьому будівництву технічно чи політично. Але юридично ми можемо створювати для цього перешкоди. Наскільки я розумію, Україна не давала згоди на це будівництво.
вопрос:
root
Чи денонсовано українською стороною угоду про розміщення російського флоту у Севастополі?
ответ:
Владимир Фесенко
Ця справа значно складніша, ніж здається. Є цілий пакет правових документів між Україною і Росією з цього питання. Головний із них, так званий, Великий договір 1997 року. Скасовувати його не можна, оскільки в ньому Росія визнала Крим українським.
вопрос:
root
Звільнити суддю може тільки Веоховна Рада. Але подання на звільнення може подати тільки Вища рада юстиції. Яка була розформована у квітні 2014-го і більше року її не могли обрати. Більше року не могли обрати інституцію, від якої залежало очищення суддівської системи! Що ж заважало нашим обранцям це зробити? І чому немає іншого механізму на випадок ось такої ситуації - Вища рада юстиції розпущена?! Це випадковість?
ответ:
Владимир Фесенко
Зараз сформовано кворум у новому складі Вищої ради юстиції, і вона вже може працювати. Ви абсолютно праві в тому, що на майбутнє треба сформулювати правові запобіжники, щоб не повторювалася ситуація, коли ВРЮ не працювала майже рік. Чи випадково виникла така ситуація? І так, і ні. Вона стала наслідком недосконалості правових підвалин цього інституту, а також політичних інтриг.
вопрос:
root
Вже неодноразово ЗМІ повідомляють про цілі сімейні підряди у прокуратурі, у суддівській системі і т.д. То закон дозволяє родичам працювати у одній і тій же структурі?
ответ:
Владимир Фесенко
Це питання до юридичних експертів.
вопрос:
root
У червні цього року ОБСЄ раптом вирішило виділити кошти для моніторингу ситуації на сході України через супутник. А до цього такої можливості у них не було? Чи вони з якихось міркувань просто "забули" про неї? Як ви взагалі оцінюєте ефективність роботи ОБСЄ на сході України?
ответ:
Владимир Фесенко
Ефективність роботи ОБСЄ на сході України я оцінюю достатньо критично. Навіть збільшення кількісного складу місії ОБСЄ в цьому регіоні, яке було ухвалено минулого року, виконується дуже повільно. Права та ресурси цієї місії також обмежені.
Власних супутників у ОБСЄ немає. І домовлялися про безпілотники, з кількістю та використанням яких також є проблеми.
вопрос:
root
Мені подобається , що ви ...завжди у доброму настрої та гуморі. Ваше особисте життя не змінюється ? ......все добре? Ну а держава то таке.
ответ:
Владимир Фесенко
Якщо аналізувати українську політику і не бути в доброму гуморі, то можна з’їхати з глузду. :)
вопрос:
y.sirenko
Какой потенциал Верховной Рады Украины текущего созыва для укрепления государственности, проведения реформ, улучшения жизни украинцев? Когда оптимально проводить выборы в Верховную Раду? Спасибо за Ваш ответ, с уважением Андрей.
ответ:
Владимир Фесенко
Я, наверное, как и многие, разочарован работой нынешнего созыва парламента. Но даже если выборы в ВР состоятся в ближайшее время, вряд ли новый парламент будет значительно лучше нынешнего. Проблема качества украинского парламентаризма, к сожалению, зависит не только от выборов. Выборы в парламент оптимально проводить раз в четыре-пять лет. В Украине был опыт проведения этих выборов в конце марта и в конце октября. В принципе, приемлемы оба варианта. Главное — не выбирать летом и в новогодние праздники, поскольку возникнут проблемы с явкой избирателей и некоторые другие сопутствующие проблемы. :)
вопрос:
root
Заступник міністра іноземних справ Олена Зеркаль каже, що використати Гаагський трибунал у справі із збитим Боїнгом буде важко, тому що ні росія, ні Україна, ні Малайзія не є суб'єктами міжнародного суду у Гаазі. Постає питання - то чи є у світі міжнародні інтитуції, до яких можуть звертатися позивачі і яким не потрібна згода відповідача чи ще щось?
ответ:
Владимир Фесенко
В останньому номері "Дзеркала тижня" достатньо докладно аналізується ця тема.
вопрос:
root
Существуют ли, на Ваш взгляд, негласные договоренности Порошенко с Путиным, достигнутые в Минске помимо обнародованных в СМИ. Много говорят об особом статусе Донбасса, позволяющем Кремлю блокировать интеграцию в Европу и в НАТО, да еще взвалить на Украину содержание откровенных врагов ее государственности. Ну и по персоналиям, как-то: удаление Правого Сектора, изгнание Коломойского, и т.д. Складывается впечатление, что Кремль навязывает Порошенко те или иные действия, контролирует его отчасти, путем ультиматумов и пр. Согласны ли Вы с этим?
ответ:
Владимир Фесенко
Я уже сказал, что не являюсь сторонником конспирологии. Слухи о каких-то тайных договоренностях Порошенко с Путиным гуляют еще с осени прошлого года. Но нет ни одного серьезного подтверждения таких договоренностей. Скорее, можно говорить о другом: после февраля 2015 года отношения между Порошенко и Путиным стали гораздо сложнее и напряженнее. И дело здесь не в Минске, а в Дебальцево. Путин грубо нарушил вторые Минские соглашения.
"Правый сектор" никто не изгонял, но в отношениях с ним есть проблемы, и они связаны не с Путиным, а с самим ПС. "Правый сектор" хочет быть государством в государстве, а это неприемлемо для любого руководителя страны, какую бы фамилию он не имел.
вопрос:
root
Здравствуйте, Владимир. Сколько по Вашему еще продержится режим Путина с его прогрессирующим мракобесием, приступами имперской истерии и шашкомахания? Вот Белковский говорит о зороастрийском календаре и о том, что новый цикл российской истории начнется кажется в 2017 году. Правильно ли говорить о том, что Путин с Крымом попал в ловушку и вырыл себе яму на ровном месте? Верно ли, что была угроза расчленения Украины по Днепру после Крыма, но эта игра уже проиграна и все идет на затухание с сохранением в Донецке и Луганске конфликта разной степени заморозки. Можно ли в определенном смысле считать события на Украине реваншем Обамы после поражения в Сирии? Победят ли коррупционеры коррупцию в Украине? Станет ли иудаизм в Украине официальной религией и смогут ли украинцы в будущем восстановить контроль за органами государственной власти? Спасибо.
ответ:
Владимир Фесенко
У меня нет, к сожалению, пророческого дара. А, может, и к счастью, ведь это тяжелое бремя. Поэтому я не знаю, сколько продержится режим Путина. И Белковский не знает. Поэтому вместо рациональных инструментов анализа использует методику зороастрийского гороскопа. Я пока предпочитаю более рациональные методики.
Аннексией Крыма Путин действительно создал проблемы не столько себе, сколько России. Увы, и нам тоже. Но это мина замедленного действия.
Российский кризис, как показывает история, может возникнуть при сочетании двух факторов: тяжелое военное поражение и экономический кризис. Я не знаю, какие были планы у Путина весной прошлого года, но если бы были планы разделить Украину по Днепру, наверняка была бы и попытка их осуществления. А так, мы увидели, что Путин не хочет брать в состав России даже ДНР и ЛНР. Наоборот, он их пытается навязать нам.
Я советую Вам не заниматься конспирологией в анализе международных событий. В Сирии проиграл не Обама, а международное сообщество. И события в Украине имели совсем другую логику, не связанную с сирийским кризисом. Коррупция в Украине почти непобедима. :) Но вот ее масштабы можно значительно уменьшить.
Мне не знакомы планы по поводу признания иудаизма официальной религией.
Смогут ли украинцы контролировать органы государственной власти, зависит от самих украинцев.
вопрос:
root
Если можно, еще дав вопроса.
1. Читаю в комментариях в общем-то проукраинских пользователей на укр. информационных сайтах, что в минских соглашениях якобы прописан пункт о полном финансировании оккупированных районов Донбасса из центрального бюджета, причем по каким-то "защищенным статьям". Это правда или это пишут замаскированные кремлевские тролли?
2. Может при таком раскладе нам эти районы слишком дорого обойдутся в составе Украины? Там же далеко не все заложники ситуации (в основном такие покинули эти территории) и есть безусловно те, кто ненавидят нас и страну и, поверьте, их не так там и мало раз довели до такого эти районы и они будут гадить уже изнутри, Мы будем жить в одной стране с гиви и мотроллами? Это же гиря на наших ногах - даже безвизовый режим с ЕС мы не сможем получить, не говоря о НАТО или Евросоюзе. Там скажут - разберитесь со своими ватниками, а потом уже на что-то претендуйте, и будут правы.
ответ:
Владимир Фесенко
1. Таких договоренностей в такой форме в Минске не было. Но в феврале договорились о необходимости поиска компромисса по решению социально-экономических проблем жителей зоны конфликта.
2. Именно потому, что большая часть украинцев не смогут жить в одной стране с "гиви" и "мотороллами", Минские договоренности в полном объеме вряд ли будут реализованы. Хотя, на самом деле, логика этих договоренностей предполагает смену политического режима на ныне оккупированных территориях, то есть в результате местных выборов на этих территориях должны прекратить свое существование ДНР и ЛНР. Но в России Минские договоренности понимают несколько иначе. И пока нет даже намека на возможность компромисса в этом вопросе на переговорах в Минске.
вопрос:
root
Небезызвестная газета Вести сегодня поместила огромный заготовок "Автономия для Донбасса". Можно определить конкретно, что в Конституцию относительно оккупированной части Донбасса изменила ВР и чем это обернется. Мне кажется, либо это признание статуса кво без контроля за границей, разоружения и вообще какого-то влияния на эти территории, либо фиктивная бумажка, которая просто позволяет отчитаться о выполнении своих обязательств по Минску. Когда заставят выполнить обязательства противной стороны, ничего она пока кроме обмена пленными (это и раньше было) и отведения тяжелого вооружения (причем достаточно условно) не сделали? За что погибли наши воины, чтобы потом легализовать этих самозванцев, так можно было это и сразу сделать, когда они только глотки на митингах в Лугадоне орали? О Крыме уже забыли. почему не судимся,, ведь закон на нашей стороне, даже если большинство действительно проголосовало на "референдуме", который по самой форме не и сроках проведения может быть признан как таковой. Заранее спасибо из Харькова.
ответ:
Владимир Фесенко
Газета "Вести" выдает желаемое за действительное, как и во многих других подобных ситуациях.
вопрос:
root
Переведення Москаля в Закарпатську область дехто розглядає як вимушений крок Порошенко через кадрову кризу - нібито резерву довірених осіб у нього дуже мало. Чи це так?
ответ:
Владимир Фесенко
Кадрова криза, дійсно, є. Але проблема не тільки в нестачі довірених осіб, а в нестачі сильних адміністраторів і ефективних реформаторів.
вопрос:
root
На вашу думку, що нас чекає восени, на виборах до місцевих рад?
ответ:
Владимир Фесенко
Нічого страшного. У більшості регіонів не буде одного переможця.
вопрос:
root
ЄС кось дуже мляво відреагував на рішення Конституційного суда росії про верховенство російского права над міжнародним. Чому? Їх це не цікавить?
ответ:
Владимир Фесенко
Цей конфлікт стосується не ЄС, а Ради Європи. А в ЄС нема жодних ілюзій відносно поваги Росії до міжнародного права.
вопрос:
root
Підкажіть, чим відрізняється Гаагський суд від трибуналу, який ініціюють Нідерланди?
ответ:
Владимир Фесенко
Гаазький суд — це міжнародний кримінальний суд. А Нідерланди і Малайзія поки ініціюють міжнародний трибунал під егідою ООН.
вопрос:
root
На вашу думку, наскільки ООН вже вичерпала себе? Існування закритого клубу за інтересами, яким є Рада безпеки ООН (її постійні члени з правом вето), вже починає нагадувати, як у гангстерів, раду з розподілу сфер впливу. Ветування будь яких рішень росією проти своєї агресії в Україні і не тільки, показує це у всій красі. Невже всі країни-члени ООН, цього не розуміють і згодні з таким станом речей?
ответ:
Владимир Фесенко
Інститут Ради безпеки ООН вже давно переживає серйозну кризу. Є і різні проекти його реформування, але головна проблема — як їх реалізувати без згоди Росії і Китаю. Тому маємо те, що маємо.
вопрос:
root
До України приїздять Нуланд ат Пайєтт, аби бути присутніми у Раді підчас голосування за проект змін у Конституцію. Що, на вашу думку, насправді стоїть за цими візитами?
ответ:
Владимир Фесенко
Пайєтт не приїжджає, а постійно знаходиться у Києві як посол США в Україні. А Нуланд до нас приїжджає регулярно, приблизно раз на три місяці, і не тільки з нагоди зміни Конституції. Справа в тому, що Україна знаходиться в сфері її відповідальності, як одного з керівників Держдепартаменту США.
вопрос:
root
Что, по Вашему мнению, может быть явно реальным и приемлемым, а что нет для Украины, исходя из принятого Верховной Радой документа, касающегося выборов 25 октября 2015 года? Спасибо за ответ. Владислав.
ответ:
Владимир Фесенко
Если Вы имеете в виду закон о местных выборах, принятый парламентом, то реальной и приемлемой является сама необходимость проведения этих выборов. Сам же закон является не очень совершенным, и, скорее всего, его постигнет судьба предшественников. То есть на следующие местные выборы мы пойдем с новым законом.
y.sirenko
root
root
root
root
root
root
root
root
root
root
root
root
root
Щодо іранської нафти, наскільки я знаю, її основним покупцем був Китай. Не думаю, що ситуація принципово зміниться. Крім того, Росія намагається знайти інструменти нейтралізації цього чинника, зокрема, вона пропонує Ірану різноманітні проекти. Інша річ, наскільки їх вдасться реалізувати, враховуючи нинішні проблеми в російській економіці. Ціна на нафту на світових ринках буде визначатися не лише іранською нафтою.
root
root
Крім того, немає ніякого "особливого статусу". На мій суб’єктивний погляд, другі Мінські домовленості у повному обсязі навряд чи будуть реалізовані. Найбільш вірогідний варіант — поступове заморожування цього конфлікту при збереженні статус-кво конфліктуючих сторін. Боюся, що повернути ці території до складу України у найближчій перспективі є можливим лише за умов компромісу з Росією та сепаратистами. Їхні умови зараз є неприйнятними для України. Тому ці території на певний час залишаться поза контролем України.
root
root
root
Не все представители элиты честны. Точнее многие из них хотят заработать на своем властном статусе, и в этом главная проблема.
Что касается патриотизма, то я знаю массу примеров, когда записные патриоты приносили или приносят массу вреда своей стране. Последний пример — действия некоторых ура-революционеров из "Правого сектора".
Новую элиту надо и выращивать. И этим должна заниматься нынешняя элита. Но появление более ответственной и более эффективной элиты во многом зависит от избирателей. Если многие из избирателей и далее будут голосовать за "гречку" и за "воров, которые помогают", то вряд ли ситуация в нашей стране изменится к лучшему. А сейчас очень важно действующему руководству страны более системно заниматься кадровой политикой, отбирать новых руководителей государственных структур, с сильными управленческими качествами, готовых поработать на страну и на собственную репутацию, а не только на свой карман.
y.sirenko
Щодо судових позовів проти Росії — це довга справа, але рішення міжнародних судів по справі «ЮКОСу» дають нам потенційний шанс на перемогу. Хоча результат буде далеко не одразу.
По "Боїнгу" теж дуже непроста ситуація. Росія буде блокувати створення міжнародного трибуналу під егідою ООН. Суд в Гаазі по цій справі поки навряд чи можливий, оскільки основні зацікавлені суб’єкти — Росія, Україна, Малайзія — не можуть бути юридичними суб’єктами в цьому суді. Але міжнародна спільнота і зацікавлені країни будуть шукати варіанти, щоб винні у цьому злочині були покарані.
Крим. Навряд чи Вас порадую своїм прогнозом. В осяжній перспективі Крим, скоріше за все, залишиться під російським контролем, хоча Україна не буде визнавати російської юрисдикції над цим регіоном. Подальша доля Криму залежатиме вирішальним чином від ситуації в Росії і навколо Росії.
root
root
root
root
root
root
Власних супутників у ОБСЄ немає. І домовлялися про безпілотники, з кількістю та використанням яких також є проблеми.
root
y.sirenko
root
root
"Правый сектор" никто не изгонял, но в отношениях с ним есть проблемы, и они связаны не с Путиным, а с самим ПС. "Правый сектор" хочет быть государством в государстве, а это неприемлемо для любого руководителя страны, какую бы фамилию он не имел.
root
Аннексией Крыма Путин действительно создал проблемы не столько себе, сколько России. Увы, и нам тоже. Но это мина замедленного действия.
Российский кризис, как показывает история, может возникнуть при сочетании двух факторов: тяжелое военное поражение и экономический кризис. Я не знаю, какие были планы у Путина весной прошлого года, но если бы были планы разделить Украину по Днепру, наверняка была бы и попытка их осуществления. А так, мы увидели, что Путин не хочет брать в состав России даже ДНР и ЛНР. Наоборот, он их пытается навязать нам.
Я советую Вам не заниматься конспирологией в анализе международных событий. В Сирии проиграл не Обама, а международное сообщество. И события в Украине имели совсем другую логику, не связанную с сирийским кризисом. Коррупция в Украине почти непобедима. :) Но вот ее масштабы можно значительно уменьшить.
Мне не знакомы планы по поводу признания иудаизма официальной религией.
Смогут ли украинцы контролировать органы государственной власти, зависит от самих украинцев.
root
2. Именно потому, что большая часть украинцев не смогут жить в одной стране с "гиви" и "мотороллами", Минские договоренности в полном объеме вряд ли будут реализованы. Хотя, на самом деле, логика этих договоренностей предполагает смену политического режима на ныне оккупированных территориях, то есть в результате местных выборов на этих территориях должны прекратить свое существование ДНР и ЛНР. Но в России Минские договоренности понимают несколько иначе. И пока нет даже намека на возможность компромисса в этом вопросе на переговорах в Минске.
root
root
root
root
root
root
root
root