Боец четвертой роты ІІ батальона 95-ой аэромобильной бригады, "киборг"
вопрос:
root
Коли і як почалася ваша служба? Що стало вирішальним для того, аби піти на фронт? Адже є і такі, що шукають способів уникнути мобілізації…
ответ:
Андрей Лисак
Прийшла повістка, і я пішов до військкомату. Через кілька днів нам сказали, що хто хоче, може лишатися на службі далі, хто хоче додому — може йти. Багато хто тоді повернувся до звичайного життя, а я вирішив лишитися. Тоді ще нічого не відбувалося на Донбасі, але вже в України забрали Крим. Я вирішив ще трохи побути, але так і лишився.
вопрос:
root
Як ваші рідні та близькі сприйняли ваше рішення піти воювати?
ответ:
Андрей Лисак
Вони не знали, бо я нікому про це не казав. Я їм говорив, що перебуваю у Києві, охороняю склади. А потім вони випадково побачили мене по телевізору, а я тоді був у донецькому аеропорту. А у декого батьки взагалі не знали, що їхні сини в армії. Мої дізналися, де я, тільки через півроку, бо я ретельно це приховував. Як вони відреагували? Звісно, їм було страшно, вони обурювалися: "Що ти там робиш?" Але я рідних заспокоював, що я в тилу, далеко від лінії зіткнення. Наче повірили...
вопрос:
root
В який момент ця війна стала для вас не чимось абстрактним і віддаленим, а вашим особистим?
ответ:
Андрей Лисак
Особистою війна для мене стала тоді, коли я вперше потрапив під кулі. Тоді бло страшно. Ми тоді возили конвої за маршрутом Ізюм-Слов'янськ. Йшов конвой о третій ночі, і ми тоді потрапили в засідку. Ми їхали першими, і підірвали наш БТР.
вопрос:
root
Чимало ваших побратимів після дембелю повернулися служити на контракт. А як складається ваше життя після війни? Чи легко було знайти роботу? Не виникало думок піти на контрактну службу?
ответ:
Андрей Лисак
До того, як піти на службу, я працював. І на моїй роботі мене чекали після повернення. Тож я повернувся туди. З моїх хлопців близько п'яти осіб лишилися на контрактній службі в армії. Особисто в мене поки що не було думок продовжити службу. Але якщо буде суттєве загострення ситуації, а наші хлопці зберуться разом, то я готовий знову повернутися на війну.
вопрос:
root
Деякі наші воїни розповідають, що війна випрацювала в них певні звички, яких не було в мирному довоєнному житті, і що від них важкувато було позбавлятися після демобілізації. А яких «воєнних звичок» важко було позбутися вам? Чи правда, що до тиші й спокою поза фронтом потім теж потрібно звикати, а часом не вистачає адреналіну?
ответ:
Андрей Лисак
З приводу адреналіну — правда, його часом, дійсно, не вистачає. Бувало, що прокидався посеред ночі, десь о третій чи четвертій, не міг заснути, тому що спокійно і незвично. Також буває, що бахкають салюти, то я схоплююся і дивлюся, що відбувається, чи не почалися обстріли. Я живу в Житомирі, і недалеко від дому знаходиться полігон, де йдуть навчання. Тож я за звуком розрізняю, з чого там стріляють.
вопрос:
root
бывали ли такие бои, обстрелы, когда казалось, что оттуда не выйти?
ответ:
Андрей Лисак
Так, бувало. Наприклад, в аеропорту здавалося, що вже все... Молився. Але — повернувся, нічого страшного.
вопрос:
root
Особисто вас що найбільше що найбільше вразило в зоні АТО? Який урок (чи висновок) ви винесли з побаченого й пережитого?
ответ:
Андрей Лисак
Урок? Я переконався, що тим, хто там перебуває пліч-о-пліч, необхідно бути дружними.
вопрос:
root
Який період того року, що ви пробули на війні, для вас особисто був найскладнішим і чому?
ответ:
Андрей Лисак
Найскладнішим було сумувати за донечкою, дружиною, матір'ю. Це найскладніше,к коли знаходишся там...
вопрос:
root
Андрей! Как к вам, как к украинским военным относились местные жители? Часто ли встречались верящие в карателей, бандеровцев, хунту?
ответ:
Андрей Лисак
50/50 — були такі, що ставилися до нас добре, а були — що дулі тикали.
вопрос:
root
Андрей! Чего больше всего не хватало на фронте: техники, оружия, людей, экипировки, медикаментов, мудрых командиров? А чего - из чисто простых человеческих и бытовых вещей - не хватало лично вам?
ответ:
Андрей Лисак
Дуже не вистачало нової техніки. Старої — було достатньо, але, ви ж самі розумієте, що її запас міцності колись закінчується. Тож найгостріша потреба була в новій техніці, а все інше було.
Чого з побутових речей не вистачало? Навіть не знаю. Особисто мені вистачало всього.
вопрос:
root
Вам наверняка не раз приходилось видеть боль и гибель сослуживцев. Сейчас, вернувшись назад в мирную жизнь, увидев то, как действует наше командование и власть, никогда не возникает сомнение - а ради чего, собственно, они отдали свою жизнь или здоровье?
ответ:
Андрей Лисак
Чесно кажучи, інколи виникає питання — за що там стояли, навіщо. Та й зараз — навіщо, заради чого там стоять хлопці... Й не просто стоять, а гинуть. Гинуть за Україну.
Особисто мене мотивувала моя маленька дитина, якій чотири роки, і я хочу, щоб вона жила найкращим життям. Це мені допомагало.
вопрос:
root
Як би ви оцінили підготовку бойовиків, сепаратистів? Наскільки сильним противником вони є?
ответ:
Андрей Лисак
Я б не назвав їх сильним противником. Звичайні люди, такі самі, як ми. Російських військових я теж бачив, але спілкуватися з ними не доводилося. На щастя.
вопрос:
root
Андрію, чи завжди під час операцій вчасно надходили дійсно потрібні і ефективні накази від командування, чи інколи не вдавалося досягти більшого успіху саме через відсутність потрібних наказів та розуміння ситуації у "верхах"?
ответ:
Андрей Лисак
У нас був просто чудовий командир: йому спускався наказ "згори", а ми робили те саме, але зовсім іншим шляхом. Наприклад, наказували дістатися до якогось місця однією дорогою, а ми рухалися іншою, і виконували завдання нормально. Тобто ми досягали результату, але зовсім не так, як говорило командування.
вопрос:
root
Ви вірите в те, що можна навести лад і повернути мир на Донбас виключно шляхом мирних переговорів (мінських чи якихось інших), чи зараз має говорити виключно зброя?
ответ:
Андрей Лисак
Повернути мир шляхом виключно переговорів — ні, думаю, ні. Хоча, звісно, хотілося б, аби все мирно скінчилося на Донбасі. Але навряд чи так буде. Та сторона не хоче мирно все скінчити. Тільки бої зможуть вирішити справу.
вопрос:
root
У вас ніколи не виникає враження, що хтось навмисно затягує цю війну, причому з нашого боку, у керівних ланках?
ответ:
Андрей Лисак
Трохи виникає. Наче і перемир'я, але все одно так само по нас стріляють, а в нас нічого не роблять, і хлопці там просто сидять на одному місці, не маючи дозволу йти вперед.
Жодна домовленість про перемир'я не виконувалася, жодного разу. Перемир'я дійсно починалося тоді, коли сепаратисти виходили на зв'язок по рації і казали: "Все, перемир'я". От тоді справді припинялися обстріли, щоправда, ненадовго.
вопрос:
root
В чем заключались ваши функции во время защиты донецкого аэропорта? Приходилось ли вам сталкиваться лицом к лицу с противником, как это было?
ответ:
Андрей Лисак
Я їздив до аеропорту, возив хлопцям їжу, продукти, забирав звідти поранених. Тобто катався за маршрутом Піски-донецький аеропорт, туди-назад, туди-назад... В аеропорт просто не можливо було заїхати без обстрілу, тільки під вогнем можна було туди дістатися.
вопрос:
root
Как вы считаете, был ли шанс удержать аэропорт? И надо ли было дальше за него бороться? Что, по-вашему, стало главной причиной отхода оттуда?
ответ:
Андрей Лисак
Аеропорт ми тримали довго. Хоча в якийсь момент нам казали: "Хлопці, завтра-післязавтра ми вас звідти вивозимо. Готуйтеся — будемо вивозити". Але ніхто так цього і не робив, тож ми стояли. Ми бачили, що від аеропорту там вже нічого не лишалося, тільки голі стіні. Ми навіть пісок возили туди хлопцям на БТРах, аби їм хоча б було за чим ховатися. А чи варто було за нього боротися? Ну як, це ж все - українське, тож потрібно було боронити. Чому звідти відійшли? Бо його цілком оточили, і вже зовсім не лишалося можливості прориватися туди. Адже ми і до того заїжджали туди з трудом, під обстрілами.
вопрос:
root
Не мешала ли «киборгам» та шумиха, которую развернула пресса вокруг ДАПа, превратив его в символ, в цитадель, которую просто нельзя было оставить, и которая находилась под постоянным пристальным вниманием и общественности, и журналистов? Не мешало ли это?
ответ:
Андрей Лисак
У нас там телевізорів не було, тож ми навіть не знали, що ми — "кіборги". :)
вопрос:
root
Що ви розповідаєте про війну своїй маленькій донечці?
ответ:
Андрей Лисак
Нічого. Вона ще маленька, лише чотири рочки. Що їй пояснювати? Папи не було вдома рік, та й все. Поїхав просто далеко, гроші заробляв на її іграшки. Як вона зустріла після перерви? Спочатку, коли я приїхав дуже рано вранці, злякалася, а потім — нормально, вже в обід вона бігала зі мною разом.
вопрос:
root
Ви відчули, що таке слава після календаря "Повернись живим"? Багато було охочих дівчат потоваришувати з "кіборгом"?)
ответ:
Андрей Лисак
Ні!:) Ні, у мене є дружина. Тож нічого такого не було. Я потім поголився, і мене ніхто ніде не впізнавав. :)
вопрос:
root
Андрію, ви рік перебували в зоні бойових дій, бачили реальні настрої мешканців Донбасу, їх налаштування по відношенню до України. Скажіть відверто, чи не зникло після цього бажання відвойовувати цю територію, цих людей?
ответ:
Андрей Лисак
Не розумію, як можна казати, що "Донбас слід відпустити". Як це, навіщо? А якщо хтось скаже "відпустити Житомир", то що, хіба Україна повинна одразу його "відпускати"? Україна - одна нація, і вона має бути об'єднана, цілісна.
вопрос:
y.sirenko
Здравствуйте.Согласно Минским договоренностям существуют ограничения на виды оружия,применяемые сторонами конфликта на Донбассе.Не сочтите пожалуйста мой вопрос насмешкой,но не будет ли логичным,если конфликтующие стороны будут воевать исключительно холодным оружием,как в средние века ? Тем более что и казаки там воююЗдравствуйте.Согласно Минским договоренностям существуют ограничения на виды оружия,применяемые сторонами конфликта на Донбассе.Не сочтите пожалуйста мой вопрос насмешкой,но не будет ли логичным,если конфликтующие стороны будут воевать исключительно холодным оружием,как в средние века ? Тем более что и казаки там воюют.
ответ:
Андрей Лисак
Ми-то виконуємо Мінські домовленості і відводимо техніку на обумовлену відстань, а противник же нічого не відводить. Так, ми можемо боротися холодною зброєю, але нехай же і бойовики будуть без танків і автоматів.
вопрос:
root
Уклін вам і повага! На жаль питання є і може воно провокативно. Що ви відчуваєте , коли краща молодь України гине на Донбассі , а оточення президента та прем"єра збагачуються на корумпованих схемах . Та сам президент не гребує за кошт держави підвищити своі особисті статки . Вам всього найкращого.
ответ:
Андрей Лисак
Навіть не знаю. Особисто я нормально ставлюся до Порошенка: він наче не зробив нічого поганого, але, правда, і нічого доброго. Він прийшов до влади в час, коли йде війна. Будь-хто, хто б не обійняв посаду глави держави в такі часи, був би поганим...
вопрос:
y.sirenko
Багато говорять що на війні заробляють гроші з двох сторін.тобто вона комусь вигідна і в Україні і на росії.Як з цим боротися?
ответ:
Андрей Лисак
Я — не політик, я не знаю.
вопрос:
y.sirenko
Уважение , низкий поклон и благодарность Вам и побратимам ! А вопросы не вам их хочется задать.
root
root
root
root
root
root
root
root
root
root
Чого з побутових речей не вистачало? Навіть не знаю. Особисто мені вистачало всього.
root
Особисто мене мотивувала моя маленька дитина, якій чотири роки, і я хочу, щоб вона жила найкращим життям. Це мені допомагало.
root
root
root
root
Жодна домовленість про перемир'я не виконувалася, жодного разу. Перемир'я дійсно починалося тоді, коли сепаратисти виходили на зв'язок по рації і казали: "Все, перемир'я". От тоді справді припинялися обстріли, щоправда, ненадовго.
root
root
root
root
root
root
y.sirenko
root
y.sirenko
y.sirenko
root