Заместитель генерального директора — директор политико-правовых программ Центра Разумкова
вопрос:
root
Ваш центр, политико-правовых программ, т.е. право это ваша тема. Вернемся к праву. И вот судебную реформу в Украине проводит....пан ПОРТНОВ. И кто же это за человек? Честный , порядочный....искренне принципиальный в вопросах юрисдикции? Всеми признанный авторитет в вопросах права и судопроизводства? Почему никто из ведущих политиков, ученых в области права не даст ему объективную характеристику. Что это за человек.?. Что он сделал хорошего, достойного и чего нет. В свое врем правая рука Ю.Тимошенко , который буквально не отходил от нее, можно даже сказать сподвижник , а потом взял и посадил ее. В этом плане я к ЮВТ отношусь не очень, потому, что твои друзья и сподвижники тебя же и посадили, ну так надо уметь выбирать друзей, кстати как и Власенко жену.И вот такой себе серый кардинал, который быстро переметнулся в лагерь к врагам, делает судебную реформу. Все таки интересная личность, даже такого деятеля как Кивалова подвинул в этом вопросе.И вот какой реформы судебной можно ждать от власти когда ее возглавляет человек , мягко говоря недостаточно порядочный в этических и нравственных вопросах. Каково мнение центра Разумкова по всем аспектам проводимой судебной реформы. Может где-то есть какие то ваши выводы?
ответ:
Юрий Якименко
Саме зараз Центр Разумкова вже завершує роботу над проектом "Судова реформа в Україні". На сайті можна знайти матеріали першого етапу проекту: аналітичну доповідь, соціологію і таке інше. Невдовзі на сайті має з’явитися аналіз законопроекту щодо змін до Конституції в частині судової реформи та інші матеріали, зокрема дивіться: http://www.razumkov.org.ua/upload/Sudova_reforma_2013.pdf
вопрос:
root
За вашим прогнозом, хто має найбільше шансів перемогти на виборах 2015 року?
ответ:
Юрий Якименко
На даний момент, єдиний кандидат від опозиції з трьох – Тимошенко, Кличко, Яценюк – може перемогти кандидата від влади у другому турі виборів. У 2015 році це питання залежатиме від того, хто буде цим конкретним кандидатом від опозиції.
вопрос:
root
Вчорашня акція у метро, влаштована Яценюком і Луценком - навіщо вона була? Чи це початок президентської виборчої кампанії?
ответ:
Юрий Якименко
З точки зору опозиції, яка декларує свою всіляку підтримку євроінтеграційного курсу, така акція цілком логічна. На тлі активності прихильників Митного союзу – комуністів та інших – опозиція також щось має робити, інакше її знову звинуватять у бездіяльності. А що стосується початку президентської виборчої кампанії – це трохи не той масштаб.
вопрос:
root
Пане Юрію, що ви думаєте про історію з "фашизм" на трибунах фубольних уболівальників? Наскільки справедливими були зауваження та покарання ФІФА?
ответ:
Юрий Якименко
Думаю, що проблема в тому, що спільнота вболівальників, по-перше. є дуже неоднорідною, по-друге, недостатньо обізнаною з вимогами міжнародних футбольних організацій, недотримання яких може призвести до санкцій. Разом із тим, є питання і до цих самих організацій, які, очевидно, могли б глибше досліджувати специфіку кожної країни з огляду на її історичні постаті та символи.
вопрос:
root
Добридень! Яка доля київських виборів? Чи збираються їх взагалі призначати, чи за шумом навколо листопадового саміту та постійними сюрпризами Росії про них забули? Чому мовчить опозиція з цього приводу?
ответ:
Юрий Якименко
Доля київських виборів перебуває в руках влади. У неї є правові можливості і проводити їх, і не проводити. Дійсно, за переговорним процесом з ЄС ця тема певною мірою відійшла на другий план.
Щодо опозиції – як видно з подій під Київрадою, вона з цього приводу принаймні не мовчить.
вопрос:
root
ваш прогноз - якою буде президентська кампанія (спокійною, млявою чи гарячою, брудною тощо)?
ответ:
Юрий Якименко
Ставки в майбутній президентській кампанії дуже високі, тому спокійною і млявою вона точно не буде. Чи буде вона брудною? За попередньої кампанії вилито вже стільки бруду, що новий вже важко стало вигадувати.
вопрос:
root
чи зацікавлена сьогодні реально опозиція у звільненні юлі та її можливості взяти участь у виборах-2015?
ответ:
Юрий Якименко
Думаю, що частина опозиції, представлена "Батьківщиною", у цьому зацікавлена. А, зважаючи на те, що вся опозиція зацікавлена в перемозі, це має бути основою для зацікавленості всіх інших складових опозиції.
вопрос:
root
пане юрію, як так сталося, що янукович став "головним євроінтегратором" україни ? і якщо об'єктивно - як ви оцінюєте роль опозиції в цьому євроінтеграційному процесі ?
ответ:
Юрий Якименко
Думаю, що це сталося завдяки збігу багатьох обставин. У першу чергу, навколо України. Янукович опинився в цей момент на тому місці, від якого реально залежить прийняття рішення щодо майбутніх перспектив України. В цій ситуації він обрав із двох альтернатив ту, яка на даний момент найбільше відповідає і його власним інтересам. Опозиція в даному разі відіграла роль стимулу для влади і об’єкта зацікавленості для Європи. Опозиція своїм наполяганням на реалізації євроінтеграційного вибору підштовхувала владу до реалізації тих зобов’язань, які бралися на себе перед Європою. А зовнішніми стимулами для цього з одного боку виступила сама Європа, а з іншого – поведінка Росії.
вопрос:
root
у цвк кажуть, що тимошенко може подавати документи, аби взяти участь у президентсьикх виборах. але 1) чи буде, на ваш погляд, вона це робити? чи допустить це влада? 2) які б вона зараз мала шанси на виборах?
ответ:
Юрий Якименко
У ЦВК правильно кажуть, що Тимошенко має право подавати ці документи. Але ж вони не кажуть, що вони зареєструють її.
Існує правова колізія між нормами Конституції щодо вимог до кандидата в президенти і нормами закону "Про вибори президента". В такій ситуації остаточне тлумачення має дати Конституційний Суд. Але за сьогоднішього його складу зрозуміло, якою буде ця відповідь.
Чи буде Тимошенко подавати документи, і чи допустить це влада – залежить від того, в якому статусі Юлія Володимирівна буде перебувати на початку виборчої кампанії 2015 року. Якби вибори відбувалися зараз, і вона мала б право брати в них участь, вона мала б реальні шанси на перемогу.
вопрос:
root
Ваше отношение к возврату в избирательные бюллетени графы "против всех"?
ответ:
Юрий Якименко
Ця графа в бюлетенях, на мою думку, особливо нічому не шкодила. На парламентських виборах кількість тих, хто голосував проти всіх, поступово зменшувалася від виборів до виборів. Тому я не вважаю питання про повернення чи неповернення цієї графи принциповим.
вопрос:
root
Существует ли в нашей стране и политических реалиях на самом деле независимые политологи, политические эксперты и аналитики? Что Вас, как человека, внимательно наблюдающего за политическими процессами в Украине и анализирующего их, больше всего смешит в нашей политике?
ответ:
Юрий Якименко
Так, ще існують в Україні незалежні політологи, експерти й аналітики. Але незалежність дається непросто.
Відносно того, що найбільше смішить у нашій політиці – на жаль, наші політики дають стільки приводів для сміху, що від цього стає сумно за країну.
вопрос:
root
Сколько в нашем спорте на самом деле политики? Была ли, на ваш взгляд, политика в бое Кличко и Поветкина? Да или нет - объясните, пожалуйста. Если была, то на что была нацелена? Спасибо.
ответ:
Юрий Якименко
Великий спорт не може бути ізольованим від політики, тому що спорт – це візитівка країни і складова її міжнародного іміджу. Гірше, коли політика стає елементом самої спортивної боротьби.
Щоб відповісти, чи була політика в поєдинку Кличка і Повєткіна, слід згадати антураж цього поєдинку і кількість державних символів, яка там була присутня. Очевидно, що російська сторона в даному разі намагалася підтримати свого представника через демонстрацію своєї величи як держави. Мотивація цього абсолютно очевидна, виходячи з відносин між Україною і Росією протягом останнього часу.
вопрос:
root
Наскільки для Тимошенко вигідний варіант вирішення питання її звільнення, пов'язаний із лікуванням за кордоном? Чи зможе вона брати участь в політичному житті України, в якому вигляді?
ответ:
Юрий Якименко
Публічна згода Тимошенко на виїзд для лікування за кордон говорить про те, що цей варіант є прийнятним. Очевидно, за умов, коли немає інших альтернатив звільнення, наявний варіант і є найбільш вигідним. Участь у політичному житті України вона зможе брати, звичайно, опосередковано. Якщо вона це могла робити, перебуваючи в ув’язненні, передаючи месиджі своїй політичній силі та громадськості, то не думаю, що на лікуванні в Німеччині в неї буде для цього менше можливостей.
вопрос:
root
По-вашому, як складатимуться стосунки між Україною і Росією після підписання угоди с Євросоюзом? Чи стануть вони більш рівноправними?
ответ:
Юрий Якименко
Останні події у відносинах між Україною і Росією засвідчили руйнування міфу про "братерський, особливий" характер цих відносин. Після підписання угоди з ЄС ці стосунки мають стати більш тверезими, раціональними і, звичайно, рівноправними. Підтримка з боку ЄС, яка вже зараз надається Україні, буде цьому сприяти.
вопрос:
root
Чи здатна нинішня істерика Росії з приводу стрімкого руху України до ЄС на щось вплинути? На що ще піде Росія, аби завадити підписанню асоціації України та ЄС?
ответ:
Юрий Якименко
Зважаючи на час, що залишився до вільнюського саміту, Україна, очевидно, вийшла на фінішну пряму перед підписанням угоди. І якщо щось може цьому завадити, то це тільки внутрішні чинники.
Що стосується реакції з боку Росії, то хочеться сподіватися, що російська влада свідома того, що відносини з Україною треба буде підтримувати і після підписання угоди з ЄС. Це буде фактором стримування.
вопрос:
root
Ваші спостереження - як змінилося значення питання звільнення Тимошенко для Європи? Складається враження, що воно вже не є зараз аж таким принциповим для європейців, як було ще кілька місяців тому. Чому так?
ответ:
Юрий Якименко
Від представників європейської сторони не один раз доводилося чути, що для них питання Тимошенко – це не питання особи, а питання принципу. Таким це питання залишається і зараз. Зміна ставлення до України пов’язана в першу чергу з тим, що існує певний прогрес в усіх тих питаннях, через які реалізуються ці принципи. В тому числі й у питанні звільнення Тимошенко.
вопрос:
root
Легко ли быть политологом в Украине? Как вам работается в нынешних политических условиях?
ответ:
Юрий Якименко
Будь-яка робота, якщо до неї ставитися серйозно і відповідально, не буде легкою. Що стосується нинішніх політичних умов, то якщо є можливість працювати – це вже добре.
вопрос:
root
Вернемся к верховенству права и независимости судей. Новый проект закона, какое -то собрание судей , будет предлагать избирать судей пожизненно. Т.е. коррумпированные и зависимые судьи будут выбирать себе подобных. Не понимаю радости венецианской комиссии, понимаю , что они не знают реалий Украины, где вся судейская система работает по принципу.....кто больше дал тот и выиграл.Или позвонили от АП и вопрос решен. Почему президент, должен подписывать утверждение назначения судей.Почему судьи не несут ответственности за противозаконные вынесения судебных решений.
ответ:
Юрий Якименко
Зараз це питання дуже актуальне. Проект закону про внесення змін до Конституції стосовно судоустрою насправді містить такі моменти, які ведуть не до політичної незалежності суддів, а, навпаки, до посилення їх політичної залежності. По суті, всі важелі впливу і на суддів, і на суддівську систему концентруються в руках президента. Таким чином, ще більше нівелюється дія принципу розподілу влад. Досить дивно, що самі судді на це ніяк не реагують, і складається враження, що вони задоволені станом речей.
Водночас рівень підтримки судів є дуже низьким – 65% громадян вважають судову владу залежною від президента.
Якщо буде глибший інтерес до аналізу законопроекту, що зараз розглядається, то слідкуйте за сайтом Центру Разумкова, де невдовзі з’явиться його розгорнутий аналіз.
вопрос:
y.sirenko
Мы много говорим о правах и очень мало об обязанностях. Павлов писал:-"И теперь совершенно ясно,бесспорно,что свобода и дисциплина-это абсолютно равноправные вещи." Сегодня складывается такое впечатление,что за права воюют все и никто не помнит своих обязанностях. Каким должно быть государство,которое было бы способным заставить своих граждан,от Президента и до самого последнего человека,заставит исполнять свои обязанности?
ответ:
Юрий Якименко
Для того, щоб держава і влада мали моральне право примушувати громадян виконувати свої обов’язки, сама ця влада і кожен її представник повинні виконувати закони. Без цього виникає ситуація роздвоєності: подвійне право – подвійна мораль. Така ситуація руйнує суспільство.
вопрос:
root
В Украине будет верховенство права? Или оно не надо ни правящей партии, ни оппозиции. Действует принцип, кто у власти у того и суды. Кто у власти у того и прокуратура. Как ломать эту порочную систему.
ответ:
Юрий Якименко
Верховенство права – це ідеал, до якого конкретні країни можуть наближатися тією чи іншою мірою. Верховенство права накладає обмеження на владу, політичний клас, опозицію, тому воно є досить незручним, для влади в першу чергу. Верховенство права вимагає, щоб закон був однаковим для всіх і застосовувався до кожного, незалежно від його статусу, майнового стану тощо.
Коли така ситуація буде в Україні? Це питання віддаленої перспективи. Початися процес наближення до такого стану має з приходу до влади політиків, які самі готові жити за правилами, які вони встановлюють. Без цього нічого не зміниться. З іншого боку, тільки громадяни можуть привести до влади таких політиків, тому частина відповідальності лежить і на сусіпльстві.
вопрос:
y.sirenko
Как бы Вы поступили на месте Тимошенко в 2009г при заключении контракта с " Газпромом", при сложившихся в тот период обстоятельствах?
ответ:
Юрий Якименко
Для того, щоб відповісти на це питання, потрібні дві речі: по-перше, треба володіти всією повнотою інформації, яку мала на той момент Юлія Тимошенко; по-друге, треба мати уявлення про ті ризики, загрози і наслідки, які мало б укладення контракту з одного боку, а з іншого – його непідписання. Щодо наслідків підписання – про них вже сказано дуже багато. А наслідки непідписання серйозно не аналізувалися, чи принаймні результати такого аналізу не оприлюднювалися. Без цього відповідь на питання залежатиме переважно від політичних симпатій того, хто відповідає.
root
root
root
root
root
Щодо опозиції – як видно з подій під Київрадою, вона з цього приводу принаймні не мовчить.
root
root
root
root
Існує правова колізія між нормами Конституції щодо вимог до кандидата в президенти і нормами закону "Про вибори президента". В такій ситуації остаточне тлумачення має дати Конституційний Суд. Але за сьогоднішього його складу зрозуміло, якою буде ця відповідь.
Чи буде Тимошенко подавати документи, і чи допустить це влада – залежить від того, в якому статусі Юлія Володимирівна буде перебувати на початку виборчої кампанії 2015 року. Якби вибори відбувалися зараз, і вона мала б право брати в них участь, вона мала б реальні шанси на перемогу.
root
root
Відносно того, що найбільше смішить у нашій політиці – на жаль, наші політики дають стільки приводів для сміху, що від цього стає сумно за країну.
root
Щоб відповісти, чи була політика в поєдинку Кличка і Повєткіна, слід згадати антураж цього поєдинку і кількість державних символів, яка там була присутня. Очевидно, що російська сторона в даному разі намагалася підтримати свого представника через демонстрацію своєї величи як держави. Мотивація цього абсолютно очевидна, виходячи з відносин між Україною і Росією протягом останнього часу.
root
root
root
Що стосується реакції з боку Росії, то хочеться сподіватися, що російська влада свідома того, що відносини з Україною треба буде підтримувати і після підписання угоди з ЄС. Це буде фактором стримування.
root
root
root
Водночас рівень підтримки судів є дуже низьким – 65% громадян вважають судову владу залежною від президента.
Якщо буде глибший інтерес до аналізу законопроекту, що зараз розглядається, то слідкуйте за сайтом Центру Разумкова, де невдовзі з’явиться його розгорнутий аналіз.
y.sirenko
root
Коли така ситуація буде в Україні? Це питання віддаленої перспективи. Початися процес наближення до такого стану має з приходу до влади політиків, які самі готові жити за правилами, які вони встановлюють. Без цього нічого не зміниться. З іншого боку, тільки громадяни можуть привести до влади таких політиків, тому частина відповідальності лежить і на сусіпльстві.
y.sirenko