Нардеп Андрій Іллєнко: кінцева ціль Кремля — підкорення України

22 июня 2015, 15:05обновлено 3 августа 2018, 01:14
"До закінчення війни на Донбасі ще далеко. Станом на зараз я не бачу причин, чому б Росія згорнула свою агресію", — зазначив "свободівець".

Андрій Іллєнко

На сайті "Главред" відбувся чат із членом парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя, позафракційним народним депутатом України Андрієм Іллєнком. Спілкуючись із читачами, він розповів, яким він бачить подальший розвиток подій на Донбасі, чи можна цей військовий конфлікт врегулювати зусиллями дипломатів, які цілі щодо України переслідує Путін, чому Захід не поспішає допомогти Україні зброєю, а також які кроки нинішньої влади він вважає зрадою Революції Гідності.

Подаємо стенограму чату з Андрієм Іллєнком.

видео дня

Євген Нестеренко:Андрей, почему мы не вводим визовый режим сРоссией?

Андрій Іллєнко:Хороше питання. Напевно, з тієї ж причини, чому не вводимо воєнний стан, не розриваємо Договір про дружбу з Росією, продовжуємо торгувати з країною-агресором. "Свобода" вимагає введення візового режиму з Росією багато років, ще до початку російської агресії.

Valerij:Як ви вважаєте, чому Захід не поспішає допомагати Україні зброєю?

Андрій Іллєнко:Тому що Захід боїться подивитися правді в очі й досі робить ставку на програшну стратегію умиротворення агресора.

vfvf999:В свете последних событий и по убийству Бузины, и с "Равлыками",ис "Тенями", не будут ли предъявлены обвинения после победы людям, которые помогают ВСУ с оккупированных территорий? Не пойдем ли мы по статье, например, за "терроризм" или еще какой-нибудь? Мы и так между двух "жерновов". И тут мыпредатели, и таммы не патриоты. Тем более,рискуем бесплатно и безыменно. Нас даже из подвалов не меняют. Мы — местные, т.е. "сами виноваты". И сейчас жизнью это тяжело назвать, и будущего нет. Понимаю, мы даже не герои. Придется молчать всю жизнь, даже когда придет Украина, за которую мы боремся.

Андрій Іллєнко:На жаль, останні тенденції, дійсно, невтішні. Нинішня влада боїться українських патріотів-пасіонаріїв і робить усе для того, щоб їх нейтралізувати. Але впевнений, що в результаті правда переможе.

Андрій Іллєнко

OksanaKsiu:Пане Андрію, з вашої точки зору, чи робить влада та найвище військове керівництво країни зараз усе можливе і від них залежне, аби пришвидшити закінчення війни? Ваше бачення кінцевих цілей Кремля щодо України.

Андрій Іллєнко:Кінцева ціль Кремля — підкорення України. І анексія Криму, і агресія на Донбасі є елементами сценарію, де кінцевою метою є вся Україна. Я вважаю, що нинішня влада та військове керівництво не роблять всього можливого для закінчення війни, якщо під цим мати на увазі успішне закінчення війни.

Mitia:Яке ваше ставлення до ідеї перейменування зараз цілої низки населених пунктів - з ідеологічної, з економічної, з історичної точок зору?Чи на часі це сьогодні. Коли люди наші захисники на передовій не забезпечені на 100% усім необхідним та часто найелементарнішим?

Андрій Іллєнко:Необхідність перейменування всіх назв, пов'язаних з окупаційним режимом, є нагальною необхідністю. Це треба було робити ще у 1991 році. Якщо ми хочемо будувати Україну, а не Малоросію чи УССР, то ми маємо прибрати з публічного простору назви, які принижують українців.

gf_43:Андрію, чому, по-вашому, "Свобода" так втратила рейтинги та не пройшла на виборах в Радуназвіть основну причину. Як ви оцінюєте її шанси зараз повернутися у "велику політику"?

Андрій Іллєнко:Це комплексне питання, причин дуже багато. Але навіть попри це, за результатами всіх екзит-полів "Свобода" впевнено долала виборчий бар'єр. Тому, на мій погляд, основна причина — ми були всім, як кістка в горлі. Сьогодні ми лишаємося у "великій політиці": маємо представництво в парламенті, місцевих радах, а також активні на вулиці. Готуємося до місцевих виборів у жовтні.

gf_43:Пане Іллєнко, як вам працюється в одній залі з Опоблоком?

Андрій Іллєнко:Погано. На превеликий жаль, той варіант закону про люстрацію, який пропонувала "Свобода", не був прийнятий. Цей варіант передбачав, що особи, які підпадають під люстрацію, не мають права балотуватися до парламенту та місцевих рад. На жаль, стався певний негласний компроміс між нинішньою владою та попередньою, і представники відверто прокремлівських сил знову опинилися в парламенті.

Андрій Іллєнко

polit_ua:Поділіться вашим прогнозом: на скільки років ще ця війна на Донбасі, і в якому вигляді вона може розгортатися далі (варто чекати поновлення масштабних боїв, чи це будуть локальні сутички)?

Андрій Іллєнко:Я вважаю, що до закінчення війни на Донбасі ще далеко. Станом на зараз я не бачу причин, чому б Росія згорнула свою агресію. Для цієї війни характерне чергування періодів відносного затишшя та періодів активних бойових дій. Путін і надалі буде використовувати війну на Донбасі для перманентного тиску на Україну. Я не виключаю, що можливий варіант повномасштабного наступу на решту території України. Нам треба бути до цього готовими.

gf_43:Наскільки позбавився український парламент тих "хвороб", які він мав при Януковичі?

Андрій Іллєнко:Не позбавився. Ми постійно бачимо грубе порушення регламенту: кнопкодавство, прогули, недисциплінованість. Зокрема, сьогодні під кінець засідання парламенту в залі знаходилося ледве кілька десятків депутатів. "Свободівці" були у повному складі.

Pavlo:Що ви думаєте про затриманих по підозрам у вбивстві Бузини?

Андрій Іллєнко:Перш за все я вважаю, що ніхто не має права називати людей вбивцями без рішення суду. Те, що міністр внутрішніх справ дозволив собі публічно підмінити собою суд, викликає велику тривогу. Я не довіряю міліції. На жаль, такі резонансні справи, як розстріли на Майдані, досі не мають жодного логічного завершення.

Pavlo:Ваше бачення перспектив урегулювання конфлікту і припинення війни суто дипломатичним шляхом під час переговорів, чи тепер має сказати останнє слово зброя?

Андрій Іллєнко:Я вважаю, що вся світова історія доводить, що дипломатичні переговори — це лише фіксація реального стану справ. А реальний стан справ визначає сила.

vfvf999:Зачем ломать памятники Ленину? Не лучше ли их выставить на продажу? Свезти их в одно место и устроить аукцион. Найдется немало любителей и у нас, и за рубежом, кто захочет спасти "дедушку" от "злобных бандер". Да и раритет. Будет хорошее пополнение в казну. Деньги надо учиться зарабатывать — у нас долгов много.

Андрій Іллєнко:Наявність пам'ятників Леніну та іншим катам України на наших вулицях я вважаю нашою національною ганьбою. Люди самі вирішили взяти справу до рук і звільнити свої міста від цього мотлоху. Держава більше 20 років це робити відмовлялася. Тому й сталося так, що більшість пам'ятників були знесені громадою. Я не проти того, щоб організувати в Україні щось типу музею тоталітаризму та показувати там весь маразм та злочинність совєтської системи. Але пам'ятників різним радянським упирям в Україні досі настільки багато, що ніякого музею не вистачить, щоб розмістити їх усі.

vfvf999:Почему правительство не настроено на правду? После Майдана это стало главным требованием народа. Я понимаю, идет война. Я понимаю, мы не владеем всей информацией. Но мы — не дебилы. А народ. Народ, который и привел их к власти. Если бы нам меньше врали (да еще так плохо), было бы на порядок меньше проблем "в верхах", и продержались бы дольше. Надо быть искренними — народ будет больше доверять. Не стоит повторять ошибок предшественников. Плохо в стране, так и скажите! Мы все понимаем. Или правители будут не достойны своего народа. Больше открытости и доверия.

Андрій Іллєнко:Насправді нинішній уряд не налаштований на те, щоб бути відкритим для народу. Він далі обслуговує інтереси великого капіталу, думає про своє особисте збагачення. І тепер ми всі усвідомлюємо, що та влада, яка є сьогодні в Україні, це зовсім не та влада, яка буде виконувати реальні вимоги Революції Гідності. Максимум, що вони можуть робити — займатися бутафорією та піаритися.

Андрій Іллєнко

vfvf999:Не верьте, что на Донбассе будут бунты! Я тут живу. Такое впечатление, что на нас испытали новое психологическое оружие. Людей, которых знаешь много лет, не узнать: это — зомби! Они не слышат ни доводов, ни цифр, не верят своим же глазам. Они никогда не поднимутся. И их много... Нас меньше. Да и, честно говоря, очень страшно. Я не смогу убить человека. Что делать? Как Украине вернуть им человеческий облик? Как жить с такими людьми? Нужны специалисты и госпрограммы, чтоб перепрограммировать население. И это надо делать уже сейчас!!! Чем больше тянем, тем хуже будет с этими людьми. Мы их бросить (в отличие от Украины) не можем: это наши родители и даже дети. Неужели мы их плохо воспитали? Как нам быть? Это будущая очень большая проблема. Почему молчит государство? Ладно, старики умрут, а дети? Куда их-то? В концлагеря и тюрьмы? 1. Что государство делает, чтобы вернуть "зомби" человеческий вид и в Украину (психологи, телепрограммы, рекламные ролики и т.д.)? 2. Есть ли государственные программы для населения Крыма и Донбасса, и почему мы о них не знаем?

Андрій Іллєнко:Попри те, що на Донбасі є патріоти України, ми змушені констатувати, що там десятиліттями відбувалася цілеспрямована політика на витіснення української ідентичності та нав'язування українофобії, як офіційної ідеології. Причому це відбувалося не тільки в часи СРСР, але і в часи незалежності. Очевидно, що нинішня влада майже нічого не робить для того, щоб ефективно відстоювати українську ідею, в тому числі на окупованих територіях. На мій погляд, грамотна державна політика в цій сфері, плюс громадська активність можуть дати відчутний результат вже за кілька років.

Valeriy Klimov:Чем озабочена и озадачена сегодня, ваша "товарищ по партии", внесшая большой "вклад" в отторжение Крыма, по фамилии Фарион?

Андрій Іллєнко:Тобто Ви вважаєте, що не Путін захопив Крим, а Фаріон? Мені здається, це — абсурд. Фаріон сьогодні займається громадською та науковою діяльністю.

vfvf999:Можно ли привлечь к ответственности провайдеров, которые отключили украинские сайты на оккупированной территории? Лишить их лицензии? Заблокировать их работу? Мы и так не смотрим зомбо-ТВ, а тут и последней радости лишили — смотреть и читать новости Украины. У нас провайдер —"Терра лайн".

Андрій Іллєнко:Важливе питання. Спробую в ньому розібратися. Якщо українська компанія, в принципі, працює на окупованій території — це вже привід для серйозних санкцій проти неї.

Алла Соколюк:Районний прокуроруже півтора місяці як має інформацію та документи про незаконну приватизацію 1,5 га прибережних смуг із руслом для ведення особистого селянського господарства та самовільними роботами по руслорегулюючих роботах мешканців міста, що призводять до затоплення земельних ділянок із будинками сусідньої вулиці при паводках. Іне думає повертати у власність держави цю землю, покриваючи цим самим разом із контролюючими інспекціями порушення Земельного та Водного законодавства. Питання:хто має заставити цього нового прокурора виконувати свої прямі функціональні обов'язки по захисту державної власності та її громадян? Де та хвалена боротьба з корупцією?

Андрій Іллєнко:Поки що, на жаль, єдиний спосіб знайти управу на чиновника-корупціонера — це тиснути на нього громадою. Обіцяна "згори" боротьба з корупцією все ніяк не розпочнеться.

vfvf999:Почему если нельзя уничтожить телевышки в Донецке,им просто не отключат свет? Почему уже год говорят об информационной войне, в которой мы проигрываем, но до сих пор (уже даже не год, а больше)ничегоне сделано?Так,может, не они, а у нас надо искать виноватых?Когдау нас изменится в этом вопросе обстановка? Кто виноват? Есть конкретные люди,саботирующие этот вопрос.

Андрій Іллєнко:У нас є ціла низка інституцій, навіть ціле міністерство, яке відповідає за інформаційну політику. Результат, на жаль, не дуже переконливий.

А щодо того, чому не відключають світло для телевеж, то це питання загалом ставлення України до окупованих територій. Досі не запроваджено повної економічної блокади, процвітає контрабанда, на цьому наживаються корупціонери. Зрозуміло, що в умовах такої шизофренічної позиції не може бути ефективної політики.

Андрій Іллєнко

Odessit:Чи й досі, щоб стати суддею, треба викласти 250300 тисяч доларів? Як це називається?

Андрій Іллєнко:На жаль, система тотальної корупції в Україні за останні півтора роки не змінилася. Не проведена люстрація судового корпусу, всі старі схеми лишилися. Як це називається? Це називається зрадою Революції Гідності.

Odessit:Що буде з суддями, які залишились в анексованому Криму і на окупованій території Донбасу? Чи будуть вони притягнуті за державну зраду?

Андрій Іллєнко:Обов'язково мають бути притягнуті. Більше того, якщо наразі українське правосуддя не має можливості притягнути їх до суду, вони мають судитися заочно.

Odessit:Коли реально почнеться судова реформа,і як вона буде проходити?

Андрій Іллєнко:На думку "Свободи", у нас не буде реальної судової реформи, доки не відбудеться тотальна люстрація суддів, та ми не перейдемо до обрання суддів громадою.

Андрей Грибаускайте:Каково ваше мнение по поводу того, что Мининфраструктуры сегодня пытается отдать Ахметову лучший порт УкраиныЮжный, который ежегодно приносит стране 500 миллионов гривен налогов? Недавно был круглый стол на эту тему, и эксперты сказали решительное "нет" приватизации или концессии таких объектов, как порты. И почему в Мининфраструктуры взяли работать Васькова — человека, работавшего в команде Януковича? Может ли Верховная Рада хоть как-то повлиять на этот беспредел в Мининфраструктуры? Где люстрация?

Андрій Іллєнко:Я вважаю, що приватизувати стратегічні об'єкти, зокрема, порти — це повне безглуздя і відвертий грабунок країни. "Свобода" активно протистоїть подібним планам уряду.

Щодо людей Януковича у нинішній владі, то це не поодинокий випадок. На жаль, реальної люстрації в Україні немає.

WladProsto:Андрей, с уважением отношусь квашей политической силе за еепоследовательность и принципиальность. Считаювас одним из немногих депутатов в Раде, которые способны прямо ответить на вопрос:устраивая клоунады с привлечениями к уголовной ответственности, освобождениями с занимаемых постов, ругая суды,депутаты действительно считают, что народ не понимает, кто виноват? Что в рамках существующих законовсправедливости не добиться? Что эти законы написаны самими депутатами исключительно для "законного" завладения государственным (общенародным) имуществом? Что 480 новых законов, которые недавно презентовал Гройсман, предназначены только для того,чтобы ещё глубже закопатьсправедливость и на многие годы обеспечить депутатов видимостью деятельности? И просьба. Спросите, пожалуйста, у Гройсмана: как человечество умудрялось выживать тысячи лет, руководствуясь всего несколькими заповедями? Спросите, пожалуйста: после такой бурной деятельности Рады кто,кроме адвокатов,будет трудоустроен в этой стране? Спросите, пожалуйста, у Гройсмана: по его мнению, на каком этапе народ захочет засправедливостью обратиться в "Товарищеские Суды Линча"?

Андрій Іллєнко:Серед тих законів, які прийняла нова Рада, можна назвати лише декілька, які є виконанням вимог Революції Гідності. Та й то не ключових вимог. "Свободівці" напрацювали вже близько сотні законопроектів, але майже всі вони саботуються правлячою коаліцією.

Олена Чабаненко:Шановний пане Андрію! Нова постмайданна влада повністю втратила довіру українського народу своїми діями: недолуге армійське керівництво, імітація діяльності ГПУ, провальна економічна політика, і найголовнішевлада швидко забула,завдяки кому вона зараз є владою. Починаються переслідування активістів, залякування незгодних,тобтоПрезидент дуже швидко повторює шлях попередника. Як партія "Свобода" і ви особисто реагуєте на це, якою бачите подальшу роботу своєї партії,та чи будете особисто брати участь у громадських акціях непокори?

Андрій Іллєнко:Ви чітко сформулювали головну проблему нинішньої влади. Вона полягає в тому, що ця влада імітує, а не здійснює реальні кроки. "Свобода" була і буде на сторожі соціальної та національної справедливості. Ми і зараз займаємо активну позицію і говоримо правду про те, що відбувається в країні. І не тільки говоримо, але і намагаємося діяти.

Nik Yuser:АндріюЮрійовичу, чи знайомі ви з романом-дослідженням Бєлінського "Країна Моксель,або Московія",і чи поділяєте ви думку автора? В Україні мешкає приблизно 11 мільйоніветнічних росіян. Чи можуть ці люди спрацювати проти країни у випадку (не дай Боже!) прямої інтервенції російської армії?

Андрій Іллєнко:Так, знайомий. Думки автора цієї книги багато в чому співзвучні моїм. Що стосується етнічних росіян, то все залежить від того, чи є конкретна людина патріотом України або ж адептом "русского мира".

Андрій Іллєнко

Фото Владислава Мусієнка

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Наши стандарты: Редакционная политика сайта Главред

Реклама

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
^
Мы используем cookies
Принять