Пластичний хірург Роман Левицький: українці просять зробити "вуха ельфа" і змінити розріз очей

Також, за словами Левицького, серед українських жінок зараз модно зменшувати губи і груди та збільшувати сідниці.

Роман Левицький

На сайті "Главред" відбувся чат із директором Київського державного обласного центру пластичної хірургії, пластичним хірургом вищої категорії Романом Левицьким. Спілкуючись із читачами, він розповів, як змінюються тенденції у сфері пластичної хірургії в Україні протягом останніх років, що в собі найчастіше прагнуть змінити українські жінки та чоловіки, і до яких найекзотичніших метаморфоз зі своєю зовнішністю вони вдаються, наскільки безпечними є пластичні операції, якої роботи додалося у пластичних хірургів із початком бойових дій на сході країни, а також як змінював своє обличчя російський президент Путін.

Подаємо стенограму чату з Романом Левицьким.

Tamara:Когда и почему вы решили стать пластическим хирургом? Учитывая, что в Украине этому не учат, где вы получили образование, специализацию?

Роман Левицький:Пластичною хірургією я зацікавився ще в школі у випускних класах. Будучи незадоволеним формою власного носа, почав інтенсивно цікавитися цим питанням. Тоді на операцію можна було чекати два-три роки у зв'язку з малою кількістю клінік пластичної хірургії (початок 80-х років). Тому своєї черги я не дочекався, але інтерес до пластичної хірургії нікуди не зник. І вперше я потрапив в операційну до пластичного хірурга, будучи на першому курсі медичного інституту, де і провів решту вільного часу до моменту закінчення інституту та магістратури.

На той час в Україні не було місць, де можна було б здобути освіту з пластичної хірургії, і 1999 року я вирушив до Санкт-Петербурга, де подав документи на вступ до клінічної ординатури на кафедру пластичної естетичної та реконструктивної хірургії Санкт-петербурзької Медичної академії післядипломної освіти. Конкурс становив 64 особи на місце, але мені пощастило. Там я провів два роки мого життя, спав по три-чотири години на добу, протягом доби відвідував три-чотири клініки і всюди старався чогось навчитися.

Після того поїхав ще на рік до Москви, де приватно навчався спеціальності. Пізніше, 2013 року, підтвердив свою медичну освіту в Німеччині та отримав змогу там працювати. Взагалі, я вважаю, хірург повинен вчитися до кінця свого життя.

Роман Левицький

Sidor:Если сравнивать развитие пластической хирургии в нашей стране и в западных странах, мы сейчас на каком уровне?

Роман Левицький: Як хірург, який пропрацював більше року в одній із провідних клінік пластичної хірургії Західної Німеччини — "Proaesthetic", можу сказати: весь спектр пластичних операцій, що виконуються в Європі, доступний і у нас у клініці.

Lastivka: 1) Скільки приблизно операцій ви робите на рік? 2) Ваша особиста статистика — люди якого віку найчастіше намагаються "відкоригувати" свою зовнішність?

Роман Левицький: 1) Зараз приблизно 500-600 операцій на рік. 2) Для кожної вікової категорії пацієнтів є свої види пластичних операцій. Це і отопластика у дітей від шести років, і підтяжки шкіри обличчя. Максимальний вік — 81 рік (стільки було найстаршій моїй пацієнтці).

Simona:Кого среди ваших пациентов больше — мужчин или женщин? И как эта тенденция меняется?

Роман Левицький: Більше жінок. Але останні три роки кількість чоловіків зросла з 10% до 20%.

Simona:Какие пластические операции наиболее востребованы среди мужчин?

Роман Левицький: Все, окрім збільшення грудей. :) Більш популярною, аніж у жінок, є операція з мікротрансплантації волосся.

Роман Левицький

Simona:Если оценивать желания тех, кто обращается к пластическим хирургам, то можно ли проследить такое понятие как мода? Например, остается ли и сейчас мода на увеличение груди среди женщин? Что новое входит в моду и становится трендом сегодня?

Роман Левицький: Звісно, є модні тенденції. На даний час це зменшення губ і грудей та збільшення сідниць.

Valkovska_Nina:Пластична хірургія не стоїть на місці, щороку з'являються нові неординарні запити від клієнтів. Скажіть, будь ласка, які у вас були найбільш "екзотичні" запити на пластику? Чи задумувались ви про тенденції пластичної хірургії у майбутньому: як далеко зможе зайти людство бажаючи змінити свою зовнішність?

Роман Левицький: Були прохання зробити "вуха ельфа", змінити розріз очей, змінити форму кадика та багато іншого. З розвитком клітинних технологій — дуже далеко. Аж страшно уявити. :)

Kavalerova:Скажите пожалуйста, есть ли такое понятие — идеальное лицо? В смысле какие-то пропорции, которые делают его абсолютно симмтеричным и т.д.? И еще — существует ли граничное количество пластических операций, котрое можно проводить на одном и том же месте?

Роман Левицький: Існують так звані "ідеальні пропорції обличчя". Припустимо, лоб 1/3, ніс 1/3 і підборіддя з губами 1/3. Такий поділ є досить умовним. Абсолютної симетрії в живому людському обличчі нема. Будь-яке обличчя, якщо сфотографувати в цілому в анфас, розділити навпіл і зробити два дзеркальні зображення, дасть нам три різні фотографії. Чітко визначеної граничної кількості операцій, які можна проводити на одному й тому ж місці, нема.

Слід розуміти, що з кожною наступною операцією зростає ризик ймовірних ускладнень. Тому питання про доцільність проведення кожної наступної операції вирішується індивідуально з урахуванням анатомо-фізіологічних особливостей пацієнта.

Alexandra: Обращались ли к вам те, кто хочет сделать операцию по смене пола? Разрешено ли такое в Украине?

Роман Левицький: Зверталися. Я відмовляю таким пацієнтам.

Роман Левицький

Alexandra:Велик ли риск осложнений после пластической операции? И что это могут быть за осложнения? И еще. На каких операциях лично вы специализируетесь?

Роман Левицький: Ризик ускладнень після пластичних операцій завжди існує. Слід розрізняти об'єктивні загальнохірургічні ускладнення (нагноєння, некроз, розходження швів тощо) і невдоволення результатом операції. Особисто мій відсоток об'єктивних ускладнень за мою 20-річну практику — менш як 0,3%. Світова статистика — 2-3%. Як і у кожного хірурга, є відсоток пацієнтів, які суб'єктивно невдоволені результатом операції. Їх у мене 3-5%. Хорошим показником у світі рахується 7-8%.

Пластичний хірург — це вже спеціалізація. :) Добре освічений та досвідчений хірург не може собі дозволити чогось не знати і не вміти. Найбільше операцій я виконав з ендопротезування молочних залоз, ринопластики, блефаропластики, абдомінопластики.

Alexandra:Правда ли, что люди, которые прибегали к пластическим операциям, живут меньше? Как тот же Майкл Джексон, например.

Роман Левицький: Абсолютно неправда. Випадок із Майклом Джексоном — це нещасний випадок внаслідок передозування пропофолу, засобу для анестезії.

Prokop:В каких случаях вы отказываете пациенту и не соглашаетесь делать операцию?

Роман Левицький: Коли я бачу, що проблема надумана, за станом здоров'я та невідповідність отриманого результату очікуванням пацієнта.

Prokop:Как думаете, почему у нас случаются "жертвы пластических хирургов"? Хотя, скорее, не в хирургах дело, а в неумении людей остановиться вовремя, и они просто превращают себя в непонятно что. Вопрос следующий: почему доктора не отказываются в таких случаях делать операции? Или главное — заработок?

Роман Левицький: Причини — різні. Це і виникнення ускладнень у післяопераційному періоді, це і невміння та небажання вчасно зупинитися та багато іншого. Хірург бере пацієнта на операцію, виходячи з професійних та морально-етичних міркувань.

Роман Левицький

Fekla:Кого из отечественных звезд или политиков считаете "жертвами пластической хирургии"? Например, когда смотришь на Сергея Зверева, Проклову, Донателлу Версаче, Ирину Билык или Герман, понимаешь, то что в процессе трансформации их внешности что-то пошло не так — люди слишком увлеклись изменением своей внешности или им не повезло со специалистом?

Роман Левицький: Дехто занадто захопився змінами своєї зовнішності, а декому просто не пощастило з хірургом.

Tamara:Каким людям абсолютно противопоказана пластическая хирургия?

Роман Левицький: Психічно хворим та людям, яким за станом здоров'я протипоказані будь-які оперативні втручання (системні захворювання та інше).

Aisedora:Романе, що, по-вашому, змушує українок (які, в принципі, і так є гарними жінками в цілому, чи не так?) лягти під скальпель пластичного хірурга? Нав'язана оточенням думка, данина моді, об'єктивна необхідність, психологічні проблеми чи щось інше? Поділіться вашим досвідом та спостереженнями.

Роман Левицький: Перефразовуючи східну мудрість, можна сказати: ніхто не може пояснити політ орла в небі, слід змії на землі та шлях жінки до пластичного хірурга. :) Мотивація абсолютно різна. Це все з вище вказаного та багато іншого. Є об'єктивна необхідність у виконанні оперативних втручань, коли дефект зовнішності веде до функціональних порушень, є й суб'єктивні причини.

Роман Левицький

Ingeborga:Часто до вас звертаються воїни АТО? Які найчастіше операції їм доводиться робити?

Роман Левицький: У зв'язку з подіями на сході — звісно, так. Від початку воєнних дій звернулося близько 500 осіб. Це не лише солдати, а й місцеві жителі, які постраждали від бойових дій. В основному це реконструктивно-відновлювальні операції.

Ingeborga:Чи робите ви операції українським військовим на тих самих умовах, що й іншим, чи дешевше?

Роман Левицький: Операції українським військовим, що постраждали в АТО, виконуються безкоштовно.

Lastivka:Що вас змусило повернутися в Україну жити і працювати саме в той час, коли в країні війна, коли, навпаки, звідси намагаються перебратися закордон?

Роман Левицький: Те і змусило. Багатьом людям потрібна моя допомога.

Sidor:Почему сегодня раненых на востоке отправляют на сложные операции за рубеж, разве нельзя проводить их в отечественных клиниках? В чем здесь проблема? В Украине, наверняка, и дешевле было бы...

Роман Левицький: Є низка операцій, які вимагають серйозного технічного та медикаментозного забезпечення та відповідного рівня оснащення клініки. На жаль, ми в дечому не дотягуємо до рівня провідних закордонних клінік. Прооперувати пацієнта — це одне, а ви́ходити його після операції — зовсім інше.

Zetta:Г-н Левицкий, делаются ли пластические операции детям? Если да, то в каких случаях?

Роман Левицький: Так, ми виконуємо пластичні операції і дітям у тому числі. Наприклад, отопластика (усунення капловухості) виконується з шести років, щоб уникнути виникнення у дитини можливих комплексів з приводу своєї зовнішності (щоб дитину не дражнили "Чебурашкою". :)

Medok:Що робити, якщо пластичне втручання необхідне (покращить зовнішній вигляд), але до чортиків боїшся лягати під ніж? Що ви порадите?

Роман Левицький: Я пораджу перебороти свій страх.

Звісно, слід розуміти, що будь-яке оперативне втручання — це ризик: ризик і самого втручання, і анестезії. Перед операцією потрібно пройти всі рекомендовані лікарем обстеження, надати повну інформацію про свій стан здоров'я, перенесені оперативні втручання, алергії, спосіб життя та інше. Це дозволить мінімізувати можливі ризики.

Роман Левицький

Aisedora:Особисте запитання. А ви особисто є прихильником природної жіночої краси чи з підправленими більш апетитними, з чоловічої точки зору, формами, більш пухкими губами тощо?

Роман Левицький: Особисто мені подобається все гарне. Не має значення, чи це природна краса чи створена руками хірурга.

Fibi:Доктор, скажите, когда, в каких случаях в самом деле необходимо увеличить или изменять форму груди?

Роман Левицький: Слід зазначити, що естетична хірургія має відносні покази. Це не метод вирішення життєвих проблем. Тому бажання збільшити або змінити форму молочних залоз виходить від самої пацієнтки. У медицині є діагноз — мікромастія — це груди дуже маленького розміру. Звісно, це може викликати низку комплексів у дівчини. Вона буде соромитися роздягнутися і, як наслідок, можуть виникнути труднощі при створенні сім'ї. Правду кажучи, після збільшення розміру грудей імплантами кількість молока після пологів не збільшиться. :)

Те ж саме стосується і зміни форми молочних залоз — якщо є тубулярна деформація грудей або значна відвислість, це також може викликати ряд психологічних проблем. Хірургічна корекція в даному випадку допоможе це побороти. В ряді випадків зменшення молочних залоз є необхідним внаслідок надмірного навантаження на хребет або у зв'язку з ймовірними труднощами при виконанні своїх професійних обов'язків.

У мене була пацієнтка — професійний особистий охоронець, яка пішла на операцію зменшення молочних залоз із професійних міркувань. Також можу пригадати одну циркову гімнастку, яка також погодилася зменшити груди.

Окремо стоїть реконструктивно-відновлювальна хірургія після мастектомій (онкозахворювання).

Tianna: После пластической операции по увеличению груди, какие в жизни женщины наступают ограничения? Можно ли заниматься спортом, кормить ребенка грудью и т.д.? Спасибо.

Роман Левицький: Після ендопротезування молочних залоз існує ряд обмежень протягом одно-тримісячного терміну. Це — заборона піднімати більше трьох кілограм, не бажано водити автомобіль, заборонено здійснювати навантаження на верхній плечовий пояс. До півроку не рекомендується вагітніти. Наявність імплантів не є протипоказанням до годування грудьми. Моя дружина з імплантами вигодувала прекрасно донечку.

Sidor:Не секрет, что сейчас легко нарваться на непрофессиональных врачей, а хорошего специалиста днем с огнем не сыщешь. А как в пластической хирургии — как найти действительно хорошего хирурга, как отличить специалиста от шарлатана или недоучки?

Роман Левицький: Перш за все слід звернути увагу на освіту. Вона повинна бути базовою, не менше двох років клінічної ординатури з пластичної хірургії. Поясню. В пластичній хірургії результат оцінюється через рік, і тому пацієнт повинен бути під наглядом хірурга не менше року. Також важливий досвід роботи, кількість виконаних оперативних втручань і відсоток ускладнень, які, на жаль, є у всіх без винятку. Хірург, який каже, що в нього ніколи не було ускладнень, або каже неправду, або мало оперує.

Роман Левицький

journ_:Пане Романе, наскільки в Україні законодавчо врегульована сфера пластичної хірургії? Наскільки пацієнт і сам лікар у даному разі захищені законом? Особисто вам у вашій практиці яких кроків із боку держави бракує, аби працювати було ефективніше і спокійніше? Дякую.

Роман Левицький: На жаль, як такої спеціальності "пластична хірургія" в Україні не існує. Але це не означає, що пластична хірургія в Україні поза законом. Пластичні операції дозволені в Україні та включені до переліку оперативних втручань, затверджених МОЗ України. В Україні лікар, як і пацієнт, значно менш захищений, аніж за кордоном. Припустимо, у Німеччині без професійної страховки лікарем працювати не можна. У разі виникнення хірургічної помилки або ускладнень всі юридичні та фінансові питання врегульовує страхова компанія. Ця сфера в Україні, на жаль, не охоплена. Звісно, введення окремої спеціальності "пластична хірургія" значно полегшить життя і пацієнту, і лікарю.

dim-dim: Романе, що ви передусім змінили б в українській медицині в рамках медичної реформи?

Роман Левицький: Потрібно розвивати страхову медицину та ввести спеціальність пластичного хірурга.

Pavlo:Японія планує використовувати штучний інтелект, щоб впоратися з нестачею медиків-діагностів. Як ви ставитеся до такої новації?

Роман Левицький: Негативно. Жодна машина не замінить лікаря з його людськими якостями, досвідом та іншим.

polit_ua:Пане Романе, ви маєте колосальний професійний досвід, і, напевно, ваше око вже "заточене" бачити, чи піддавалася зовнішність людини "маніпуляціям" над нею пластичного хірурга. Тож, скажіть, будь ласка, як вам здається, чи дійсно Путін зловживає "уколами краси", як інколи кажуть? Чому в російського лідера так часто суттєво змінюється обличчя? До яких саме процедур, як думаєте, він звертається?

Роман Левицький: Ще за часів Януковича до мене звернувся російський опозиційний журнал "Новое время" з проханням прокоментувати зміни у зовнішності російського президента. Коли я запитав, чому вони не беруть коментар у російських спеціалістів, мені сказали: "Наші спеціалісти говорять про те, що анонімно давати коментар невигідно для бізнесу, а не анонімно — просто небезпечною. Ми подзвонили в Україну і поцікавилися, в кого можна взяти коментар з даного питання. Нам сказали, що українські також бояться давати такий коментар, але є Левицький, який нічого не боїться, тому ми дзвонимо до вас". :)

Тепер — по суті. Грамотно виконане втручання — чи то оперативне, чи то "уколи краси" — не повинно виглядати як "стигмати". Так на нашому жаргоні ми називаємо вигляд прооперованої частини тіла. Натуральність — у пріоритеті. Звичайно, як спеціаліст, я можу побачити те, чого не видно іншим. Чи робив Путін "уколи краси" — так. Крім того, наскільки я можу судити з фото, також мала місце підтяжка шкіри обличчя та блефаропластика.

Фото В'ячеслава Ратинського

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров
Новости
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять