Обычная война по "гибридным"правилам. Волонтеры рассказали о ситуации под Донецком

Враг умеет прятать минометы и танки, быстро перемещаться и точечно атаковать.

Танк боевиков ДНР, иллюстрация

У цьому місяці відбувалася заміна бригад на "передку" на Донецькому напрямку. Ротація — завжди важкий час, час загострень бойових дій, адже вороги розраховують на те, що нові бригади ще не призвичаїлися до позицій.

Про це активістка волонтерської організації "Повернись живим" Ілона Демченко пише на сторінці руху у Facebook.

"Ті, хто йдуть, намагаються максимально забрати техніку з собою. Не через жадібність — після поповнення та злагодження, їм знову вирушати на передову, тож вони хочуть бути впевненими, що повернуться туди з усім необхідним. Але, залишаючи наступників лише з мінімумом інформації та без необхідного "заліза", вони створюють тонкі місця, якими може скористатися ворог. Навіть коли техніка залишається, йдуть люди, що вже мають необхідні навички для роботи з нею. А значить, новачків треба вчити використовувати програмне забезпечення та можливості ГІС "Арти"на повну потужність", — розповідає активістка.

За її словами, волонтери, як завжди, змушені "гасити пожежу" на передку: "Адже держава через два роки війни все ще не забезпечує вояків рішеннями, по функціоналу хоч віддалено подібним до ГІС "Арти" та й з нею офіційно працювати не поспішає. Питання прийняття існуючої мережі у підконтрольну "офіційну" експлуатацію пасивно блокується. Забезпечення її діяльності, як і раніше, на нас".

"Цього разу найбільше була потрібна допомога на Ясинуватсько—Авдіївській та Світлодарсько—Горлівській ділянках фронту. До частини дивізіонів інструктор навіть не зміг доїхати через небезпеку обстрілів, довелося військовим самим добиратися у більш безпечне місце зустрічі", — пояснює Ілона.

"Що відбувається на "передку" зараз? Звичайна війна. Війна за новими, гібридними правилами. Ворог уміє ховати міномети, танки і навіть БМки, швидко переміщуватися, точково атакувати. Що можна протиставити такій тактиці? Можливість оперативно отримувати, аналізувати та передавати інформацію тим, хто може найкраще відпрацювати по зафіксованій цілі. Це саме те, для чого ГІС "Арта" була створена та те, що вона вміє найкраще", — пише Демченко.

Завдяки допомозі небайдужих українців волонтери виконали гарну роботу, але зараз "Артою" забезпечена лише тонка смужка на самісінькому "передку". "І у цій смужці все ще є дірки. Нам потрібні ще як мінімум три сервери та щонайменше десять станцій супутникового зв'язку. Окрім них, нам також потрібні генератори, щоб забезпечити безперебійну роботу системи", -- розказує активістка.

Сервери (3 шт.) — 150 тис. грн;

Станції супутникового зв'язку (14 шт.) — 168 тис. грн;

Генератори (10шт.) — 40 тис. грн;

Трафік (щомісячно) — 50 тис. грн.

"Це великі гроші, але це найкращий спосіб їх використати. Кожна з гривень, витрачених на ГІС "Арту" дає нам не ситуативну, а довгострокову перевагу", — підкреслює дівчина.

Хочете допомогти? Звертайтесь у проект "Повернись живим".

Приват: 5457 0822 3299 9685 Дейнега Віталій

Всі реквізити і контакти тут: https://tr.im/savelife19

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Популярное
Как приготовить вкуснейший торт Спартак: пошаговый простой рецептКак приготовить вкуснейший торт Спартак: пошаговый простой рецепт Какие выходные на Пасху и День Победы в 2021 году приготовила УкраинаКакие выходные на Пасху и День Победы в 2021 году приготовила Украина Календарь магнитных бурь на май 2021: даты и рекомендацииКалендарь магнитных бурь на май 2021: даты и рекомендации Жена Димы Комарова удивила нежным образом на ярком фотоЖена Димы Комарова удивила нежным образом на ярком фото Уменьшает переедание и защищает сердце: назван продукт, продлевающий жизньУменьшает переедание и защищает сердце: назван продукт, продлевающий жизнь

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять