"Кіборг" Бєс: через перемир'я гине багато хлопців, хоча вже давно можна було перемогти

"Коли не вистачало їжі, можна було міняти полонених сепаратистів на тушонку – вони на це охоче погоджуються", – каже член "Правого сектору".

Антон Окороков (

На сайті "Главред" відбувся чат із членом "Правого сектору", захисником донецького аеропорту Антоном Окороковим (позивний "Бєс"), який до початку війни на Донбасі був звукорежисером телеканалу "1+1". Спілкуючись із читачами, "кіборг" розповів, чого бракує захисникам аеропорту, чому у Нацгвардії слід забрати техніку і передати їм, чи потрібно з ворогом вести переговори, з його точки зору, чому розчарований діями вищого командування, як бійці, котрі перебувають на передовій, ставляться до київської влади, а також на скільки років затягнеться війна на сході, за його оцінками.

Чому робота ворожих снайперів веселить відважного "кіборга"? Для завершення якої справи він має намір повернутися на Донбас і продовжити боротьбу? Чому розчаровуватися у провіднику "Правого сектору" Яроші немає підстав? А також які плани щодо Красної площі має одразу по завершенню війни? Про це та інше – у стенограмі чату з Антоном Окороковим ("Бєсом").

y-grek: Чи доводилося віч-на-віч стикатися з тими, хто "по той бік барикад"? Це були наші українці-сепаратисти, росіяни, чеченці? Кого там найбільше?

Антон Окороков ("Бєс"): Усіх потроху. "Моторолі" – привіт: скоро я до тебе доберуся.

Dinka: Пам'ятаєте свої відчуття в перші дні на війні, під час перших обстрілів? І чи плануєте ви ще повертатися на передову?

Антон Окороков ("Бєс"): Відчуття неймовірні – неначе я потрапив на концерт АС/DC. Відчуття гордості мене переповнювало. Захищати свою країну – це неймовірно!

Так, звісно, збираюся повернутися. Треба ж завершити справу і догромити загін "Мотороли".

Dinka: Чи змінила війна якісь ваші повсякденні звички?

Антон Окороков ("Бєс"): Так, змінила. Обережніше став ходити по вулицях, бо і в тилу є сепаратисти, і не хочеться зачепити мирне населення, знищуючи їх. Слава Україні!

Антон Окороков (

Pilgrim: Як би ви оцінили на сьогодні силу противника? Чи має Україна достатньо сил, техніки, зброї, ресурсів, щоб дати відсіч і перемогти? Дякую за відповідь.

Антон Окороков ("Бєс"): Україна має достатньо техніки і сили, щоб перемогти. Але всю техніку потрібно передати в правильні руки.

Inga: Антоне, дякую, що захищаєте нас і нашу землю! Як вам видається, війна на Донбасі – надовго? Вірите у відновлення миру в регіоні найближчими роками?

Антон Окороков ("Бєс"): У найближчі два-три роки.

Prokop: Чем ви занимались до войны, кто по образованию? Планируете возвращаться к своей прежней работе, когда все закончится?

Антон Окороков ("Бєс"): Працював звукорежисером на телеканалі "1+1". Як закінчиться війна, знову планую займатися звукорежисурою.

Prokop: Не боитесь ли вы раскрывать свое имя, фамилию, показывать лицо? Вам не угрожают?

Антон Окороков ("Бєс"): Буває, що погрожують. Але хай вороги бачать моє обличчя і бояться. Слава Україні!

Petro: Антон, що думаєте про Яроша як провідника? Дехто у добровольчих батальйонах розчаровувався у своїх комбатах, а ви не розчарувалися у Яроші, не пошкодували, що долучилися саме до "Правого сектору"?

Антон Окороков ("Бєс"): Не пошкодував, оскільки наш провідник майже завжди біля хлопців на сході. Тож розчаровуватися в такому командирі нема підстав. Він навіть сьогодні відмовився йти до Верховної Ради і перебуває на сході.

polit_ua: Як думаєте, наскільки ймовірне поновлення активних боїв на Донбасі найближчим часом?

Антон Окороков ("Бєс"): Думаю, до весни активних дій не буде. Будуть тільки локальні.

Антон Окороков (

Dinka: Будь ласка, розкажіть трохи про "побут" "кіборгів", аби можна було відчути тим, хто не бачив того на власні очі, з чим щодня стикалися ви, щоб хоч трохи зрозуміти ваші відчуття, емоції... Якщо постійні обстріли – як тоді вдається хоч трохи поспати, відновити сили; якщо проблематично доставити харчі бійцям в аеропорт – як виходили з ситуації, якщо волонтери не могли прорватися; як загалом можна було пересуватися, якщо там працюють снайпери тощо...

Антон Окороков ("Бєс"): Коли захищаєш свою країну, не думаєш про побут. А коли не вистачало їжі, то можна було поміняти полонених сепаратистів на тушонку – вони на це охоче погоджуються. Я, наприклад, сплю під обстріли "Градів" – нормально. А робота ворожих снайперів мене просто веселить – нехай навчаться стріляти. Слава Україні!

Dinka: Як вдавалося долати почуття страху? Дякую за вашу мужність, витримку, боротьбу!

Антон Окороков ("Бєс"): Оскільки наше діло праве, то страху нема. Ми захищаємо свою територію.

Dinka: Чи правда, що хлопці своїй зброї дають жіночі імена?

Антон Окороков ("Бєс"): Так. Це древня традиція воїнів. У мене був автомат Даша і гранатомет Єнот.

polit_ua: Антоне, якщо у Мінську знову домовляться про якесь перемир'я, то чи буде воно відрізнятися від попереднього так званого перемир'я, як вам здається? Чи можна і чи варто домовлятися про щось із днрівцями і лнрівцями?

Антон Окороков ("Бєс"): Я вважаю, що ворог, який окуповує нашу територію, не має права на якісь домовленості з нашою країною. А домовленості з ворогом – це прямо показує, що наш Президент трошки веде антиукраїнську діяльність і не налаштований на розбудову самостійної української держави – за що ми боремося.

Антон Окороков (

kud_ia: Як ця війна змінила ваше ставлення до смерті, до життя?

Антон Окороков ("Бєс"): Оскільки для воїна померти в бою – честь, то смерті ми давно не боїмося. А життя – воно прекрасне.

kud_ia: Чого вам найбільше не вистачало, коли ви захищали донецький аеропорт? І з суто побутових речей, і з суто людських звичайних бажань, і у психологчному сенсі...

Антон Окороков ("Бєс"): Гарної музики і лате.

kud_ia: Антоне, що перше зробите, коли скінчиться війна?

Антон Окороков ("Бєс"): Станцюю на Красній площі.

Arkadij: Хтось із "кіборгів" розповідав, що в перші дні після повернення з донецького аеропорту у мирні міста їм дуже важко переключитися і призвичаїтися до спокійних умов, що звикаєш до тамтешнього адреналіну. А як у ваз із цим? Складно повертатися у до мирного життя "звідти"?

Антон Окороков ("Бєс"): Так, дуже важко. Але тут також вистачає багато побратимів, які допомагають вийти з того стану.

Arkadij: Слава Україні!!! Чи реально витримати що одній, що іншій стороні в умовах таких локальних боїв у окопах, на блокпостах тощо протягом усієї зими, у сніг, мороз? Чи ні та, ні інша сторона не чекатиме так довго й за найліпшої нагоди спробує наблизити розв'язку, незважаючи на те, що там собі планує найвище командування?

Антон Окороков ("Бєс"): Не знаю за сепаратистів, а нашим хлопцям неважко. Хотілося б поскоріше вигнати ворога з нашого краю – десь аж до Китаю.

semen_senia: Есть ли возможность очистить раз и надолго донецкий аэропорт от противника, и что для этого необходимо? И, на ваш взгляд, все ли необходимое делает для этого высшее командование?

Антон Окороков ("Бєс"): Не знаю, що робить вище командування, але народ і хлопці роблять для цього все, що від них залежить. Буває так, що можна діяти, і є для цього все, але – нема наказу.

Антон Окороков (

semen_senia: Антон, какие надежды вы возлагаете на комбатов и военных в парламенте? Верите в то, что военным на передовой от того станет хоть чуточку легче? И верите ли в то, что они не скатятся на уровень обычных политиков-популистов?

Антон Окороков ("Бєс"): Сподіваюся, вони не скотяться до рівня політиків-популістів, бо інакше ми прийдемо і прострелимо їм усім коліна. А хлопцям, думаю, стане трошки легше, коли військові, які були на фронті, будуть у парламенті.

Pavlo: 1. Що рядові бійці думають і говорять про київську владу, як налаштовані по відношенню до неї? 2. Як гадаєте, розмови про третій Майдан – реальна перспектива чи просто спекуляції? 3. Що думаєте про нинішній вінницький майдан?

Антон Окороков ("Бєс"): 1. Ніяк не налаштовані, бо таке відчуття, що влада нічим не займається. Якщо буде потрібно для перемоги зробити третій Майдан, то він буде.

2. На даний момент треба перемогти окупанта, а потім можна говорити про владу і третій Майдан.

3. Народ має право на висловлення своєї думки, і влада має до неї прислухатися. Але я вважаю, що сили зараз потрібно спрямовувати не на майдани, а на боротьбу із зовнішнім окупантом.

Katarina: Чи брали ви участь у подіях на Майдані?

Антон Окороков ("Бєс"): Так, я брав участь. Від початку і до кінця.

Katarina: Як ваші рідні та друзі сприйняли ваше рішення вирушити на війну на сході?

Антон Окороков ("Бєс"): Ніяк – вони не знали, що я вже там. А зараз хвилюються, але загалом ставляться позитивно.

Антон Окороков (

Katarina: Звідки таке псевдо – "Бєс"?

Антон Окороков ("Бєс"): Запитайте у провідника.

polit_ua: Ви стикалися з тим, що журналісти шкодять, подаючи інформацію про якісь події на Донбасі, тим, що мимохіть розкривають противнику або розташування, або подальші плани, або щось інше?

Антон Окороков ("Бєс"): Так, стикався. Один із телеканалів "запоров" мені операцію, розповівши про полонених сепаратистів раніше, аніж це було потрібно. Сподіваюся, це вони роблять ненавмисно.

polit_ua: Наскільки ви і ваші побратими у війську наразі забезпечені всім необхідним; скільки з цього насправді дає Міноборони, скільки – волонтери, скільки – за власний рахунок? У чому зараз найбільша потреба?

Антон Окороков ("Бєс"): Оскільки у нас добровольчий батальйон, Міністерство оборони нам не допомагає. Нас забезпечують повністю або волонтери, або хлопці купують необхідне за власні гроші. А найбільша потреба... Треба трошки більше тепловізорів і "Градів" віддати "Правому сектору". І ще передати техніку, яка зараз належить Нацгвардії, нашому батальйону, бо Нацгвардія використовує її не для оборони нашої держави, а для охорони політиків. Слава нації!

Limpo: Ви вважаєте правильним те, що в Україні досі офіційно не оголошено, що те, що відбувається на сході – це війна (а досі у нас АТО)? Чи потрібне введення військового стану?

Антон Окороков ("Бєс"): Так, введення військового стану потрібно для того, щоб використовувати важке озброєння проти окупантів. Це не робиться тому, що, крім зовнішнього ворога, у нас ще багато внутрішніх ворогів всередині країни. Але найближчим часом ПС виправить цю ситуацію і вижене і зовнішніх, і внутрішніх ворогів за межі нашої держави.

Антон Окороков (

Limpo: Чи давно ви вже у зоні бойових дій? Як змінилося ваше ставлення й у чому до цієї війни від її початку?

Антон Окороков ("Бєс"): У зоні бойових дій – від самого початку. Розчарований у діях найвищого командування через перемир'я, через яке гине багато хлопців, коли вже давно можна було здобути перемогу. Таке відчуття, що командування підігрує Російській Федерації.

Limpo: Антоне, по-вашому, чи виправдані жертви та втрати, якими доводиться платити за втримання донецького аеропорту? Чи вартий він того і чому?

Антон Окороков ("Бєс"): Так, вартий. Тому що це – плацдарм для наступу українського війська на катів-москалів, які прийшли і оскверняють наші землі. Слава Україні!

Andrey Khadyka: Осознает ли "Правый сектор", что независимость какой бы то ни было страны, в первую очередь, означает независимость её денежной системы от мировой, то есть контроль народа (или хотя бы правительства) над Центробанком?

Антон Окороков ("Бєс"): Так.

Tagira Tagiratagira: Украина – красивая богатая страна. Вот только Западу вы нужны как колониальная территория. Посмотрите, что случилось с Латвией. Не знаете? 40% территории скупили западные владельцы, 30% населения уехало из Латвии. Образование и медицина – в плачевном состоянии. Коммунальные платежи составляют 50-60% дохода. Вся промышленность остановлена! Вот за такою свободу вы проливаете кровь?! А запрет русского языка? Как в Латвии унижают русских языковыми комиссиями и увольняют за это с работы? Поверьте, вы очень разочаруетесь в своих идеалах!

Антон Окороков ("Бєс"): Передусім, ми боремося за Українську самостійну соборну державу, незалежну від Європи та Росії. А російську мову в Україні ніхто не утискає. Навпаки, українофоби утискають нашу рідну українську мову. Це було явно видно, коли зробили парад у Донецьку на День Перемоги.

Sergei Piskarev: Антон, скажите, вы бы сопротивлялись, если бы вас заставляли поклоняться другим героям, забыть свой язык? Или молча повиновались бы?

Антон Окороков ("Бєс"): Так. До останньої краплі крові. Воля або смерть. Слава Україні!

Антон Окороков (

Sergei Piskarev: Антон, скажите, Россия специально сбила "Боинг", чтобы против неё ввели санкции? И засветила все плёнки со спутника США, где видно, кто сбил "Боинг", чтобы нас не подозревали. Слава Украине!

Антон Окороков ("Бєс"): Оскільки Російською Федерацією править людина з явною шизофренією, то зрозуміти логіку дій, яка призвела до збиття літака, дуже непросто. Всі знають, що Стрєлков – це агент Путіна...

Dinka: Слава Україні! Антоне, скажіть, будь ласка, що ви думаєте про перспективи переговорів у Мінську, які Порошенко анонсував на 9 грудня? Ви вірите, що дипломати та переговірники у змозі шляхом діалогу припинити кровопролиття, чи все вирішити може тільки сила?

Антон Окороков ("Бєс"): Я б не вів переговори з окупантами і продовжував би наступ у Донецькій і Луганській областях і не домовлявся би з різними шизофреніками. Шляхом переговорів розв'язати конфлікт неможливо – це тільки відтягування часу і надання ворогу переваги стріляти по українських військових без відповіді.

Pangelina: "Правий сектор" не пройшов до Ради. Але рано чи пізно це станеться. Які цілі тоді б, на вашу думку, ставилися "Правим сектором" у своїй роботі?

Антон Окороков ("Бєс"): Закінчення Революції Гідності і розбудова Української самостійної держави.

Pangelina: Щоб ви хотіли зараз сказати міністру оборони Полтораку? Ви відчуваєте якісь зміни?

Антон Окороков ("Бєс"): Поки що змін я не відчуваю.

Шановний пане міністр, запрошую Вас взяти участь у боях у донецькому аеропорту, якщо Ви – справді такий воїн, яким намагаєтесь здаватися.

Антон Окороков (

Pangelina: Дякуємо, що ви є. І що ви живі. Це хочеться сказати всьому "Правому сектору".

Антон Окороков ("Бєс"): І Вам дякую за підтримку.

Numerico: Согласны ли Вы с утверждением,что движение "Правый сектор" идеологически является частным случаем "христианского фалангизма", подобно франкистскому движению в Испании и фалангистам Ливана?

Антон Окороков ("Бєс"): "Правий сектор" – це унікальне явище в житті України. Ми не є фашистами. Ми – українські націоналісти. Це – дві різні речі. Україна – понад усе!

Надія Майна

Фото Владислава Мусієнка

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Все новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять